• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Omotači bala

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tu kod mene u bližoj okolici ima nekoliko vrsta ali po mišljenju večine najkvalitetniji se čini TANCO,,bar od ovih jedno 5-6 modela što omataju po našim poljima:axe:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sve ti je to slično, neki su materijali i koncepcija samo kvalitetniji...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nama več jedno 4 god. zaredom omotava lik sa tanco omotačem i svaki put se nađe da je probušena ili čak bude i trava zadobena u foliju,svi ti što imaju to bočno branje bala svi oni probodu foliju kad iskipa balu. Jedino neprobodu oni šta odozada imaju onu ruku sa kojom podižu i spuštaju balu.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
godinama zmatam s bočnim utovarom, i otraga mi pada odma okomito, i nikad niti jedna mi nije bila podrapana, od strane omotača.
zato jer odma dođe na najdelji sloj najlona. tamo gdi ga prekriva.
sve ima do najlona, i do koliko ti okretaja zamata.
meni dok je susjed prije zamatao sa stražnjim utovarom, do jedne sve su bile podrapane. jer ju je pustio na zemlju i ona tvrđa trava ili neki zalutali kamenčič, ju obavezno probuše, a da se i ne vidi. jer tamo su samo 2 sloja najlona. i to nije dobro.
meni znaju doma ljudi iz zavisti doč i samo da ju čavlom probuši da mi se kvari. čisto iz zavisti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ti što iz zlobe ili zajebancije buše ili kao što su Bogecu prošle godine izrezali oko 50 kom zaslužuju poseban tretman ,gumena cijev od 3 četvrti i udri,a dobra stvar je nekoliko večeri pripaziti sa dobrom zračnicom i priljepiti par u guz bez svjedoka,samo ti i mrkla noć pa nek si gamad misli,fala bogu kod nas nema takvih problema jer svi su malo opičeni:finga::finga::finga:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
godinama zmatam s bočnim utovarom, i otraga mi pada odma okomito, i nikad niti jedna mi nije bila podrapana, od strane omotača.
zato jer odma dođe na najdelji sloj najlona. tamo gdi ga prekriva.
sve ima do najlona, i do koliko ti okretaja zamata.
meni dok je susjed prije zamatao sa stražnjim utovarom, do jedne sve su bile podrapane. jer ju je pustio na zemlju i ona tvrđa trava ili neki zalutali kamenčič, ju obavezno probuše, a da se i ne vidi. jer tamo su samo 2 sloja najlona. i to nije dobro.
meni znaju doma ljudi iz zavisti doč i samo da ju čavlom probuši da mi se kvari. čisto iz zavisti.

To je najbolje tak odma ju postavit na "guzicu" a ja tak nemogu jer nemam prednji utovarivač da ih slažem sa hvataljkama.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali neko ima Wolagri fw 35 omotavač????
Trebao bi knjigu sa uputstiva dali neko ima jer nismo je dobili a na internetu nemogu ništa nači o njemu.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ti što iz zlobe ili zajebancije buše ili kao što su Bogecu prošle godine izrezali oko 50 kom zaslužuju poseban tretman ,gumena cijev od 3 četvrti i udri,a dobra stvar je nekoliko večeri pripaziti sa dobrom zračnicom i priljepiti par u guz bez svjedoka,samo ti i mrkla noć pa nek si gamad misli,fala bogu kod nas nema takvih problema jer svi su malo opičeni:finga::finga::finga:

ma ne probuše odam dok ih zamotam. nego kad odstoje jedno vrijeme onda.
došao mi neki dan jedan susjed i probušio mi prednju gumu na mf-u. a nova zračnica i sve. ali se zajebo. mislio je da mene nema doma. a ja sam bio na bolovanju i slučajno sam išao pogledat kravu jer je bila za telit i vidio sam kaj je napravio.
i ali nije znao kaj bi reko, pa je platio demontažu montažu i novu zračnicu. i reko sam da drugi put se nek približiti samo proba, ali će ići s malo više rupa u guzici.

dobro bi bilo da probuše samo neke. nego je problem kaj su mi probušili sve do jedne. cca 90 komada. ja sam ih zalijepio ponovo, ali nije to to.


@dado
da to je problem, ako je osovce, a ti ideš pod nju vilama. bolje ti je da dok je izbaliraš doneseš doma, i postaviš blizu mjesta gdi ih planiraš skladištiti i onda ti ju omotačem ostavi na mjesto osovce, da ju više ne diraš. i neče biti poderana. niti ništa sigurna je 100%
tako radim ja godinama. izbaliram. dođem doma otkačim balirku zakačim prikolicu, odem natovarim i dopeljam 18 komada, istovarim i redom samo omotačem uzimam i odostraga odma slaže.
ili ako je blizu kuče straci prinose s vilama stražnjima.:D
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Interesuje me koji bi polovni omotac preporucili? i da li ako moze balu 125*150 da omata moze i 125*125 ili je za svaku velicinu drugi?
kolko slojeva stavljate folije vidim neko je pisao dva sloja neko 6 ...kod nas sam cuo da od rolne koja kosta 80e izadje oko 20 bala,e sad vidim ima 500 i 750,predpostavljam da je to debljina i da li je potrebna ta deblja folija?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Interesuje me koji bi polovni omotac preporucili? i da li ako moze balu 125*150 da omata moze i 125*125 ili je za svaku velicinu drugi?
kolko slojeva stavljate folije vidim neko je pisao dva sloja neko 6 ...kod nas sam cuo da od rolne koja kosta 80e izadje oko 20 bala,e sad vidim ima 500 i 750,predpostavljam da je to debljina i da li je potrebna ta deblja folija?

Večinom omotač je univerzalan za sve bale..
Mi smo kupili rabljeni Feraboli omotač i za sad smo zadovoljni. Za upravljanje ima 3ručke i jedan mali monitor na kojem broji krugove i tamo se štela koliko puta če se bala omotat,kod mene je to 24kruga.

Folija tip 500 i 750,zavisi od omotača..Neki omotači rade na 500 a drugi na 750 foliju,ovaj naš je na 750,neznam koja je razlika na 500 jer nisam u radu vidio još.

A sad rabljeni:
Tanco,Sipma,Gallignani,Feraboli,Mascar.........
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Znaci kod tebe ispadne da 4 kruga kad napravi je omotana bala? pa onda 6puta 4 dobije se broj iz proslog posta od 24 kruga ako sam dobro shvatio.
Vidio sam omotace sa jednom i sa 2 folije ? jer razlika samo u ceni i brzini ili je nesto 3 u pitanju?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Znaci kod tebe ispadne da 4 kruga kad napravi je omotana bala? pa onda 6puta 4 dobije se broj iz proslog posta od 24 kruga ako sam dobro shvatio.
Vidio sam omotace sa jednom i sa 2 folije ? jer razlika samo u ceni i brzini ili je nesto 3 u pitanju?

Nije baš tako..

Za jedan omotaj bale treba 8krugova,bala 130×130 u mom slučaju,a pošto se folija kod omatanja uvijek preklapa na pola znači da je duplo.

Prednost omotača s 2folije je večinom samo brzina omatanja.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Znaci onda ispadne zapravo 3 prava sloja :) to me interesovalo.
a jel znas slucajno kolka je razlika u ceni ? :/ vidio sam neke imaju na sebi krace rolne neke duze da nije mozda to 500 i 750 mm ustvari sirina rolne?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Znaci onda ispadne zapravo 3 prava sloja :) to me interesovalo.
a jel znas slucajno kolka je razlika u ceni ? :/ vidio sam neke imaju na sebi krace rolne neke duze da nije mozda to 500 i 750 mm ustvari sirina rolne?
Nemože bit 3,3 izgleda teoretski samo a ubiti je to 6.

Jedna od razlika je u visini rolne.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mora se ručno nožem odrezat folija. Nebi ga nikome preporučio,ko uzima bilo kakvi omotavač neka uzime si onaj koji ima svoju rampu za uzimanje bale.
Za ovakvi omotavač moraju biti 2 traktora i dvoje ljudi. Ima ga jedan čovjek u selu.Prije par godina je dao nekih 20 000kn (više-manje) i prve dvije god je sa njime radio pa je prestao,sad plača uslužno omotavanje.Jer je to gubljenje vremena ai omotavanje nije skupo kod nas 30kn bala.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ali ja planiram samo lucerke oko 350-500bala da radim+grasak i sirak ako radio,po 100 bala najmanje,a ima 3 omotaca u mom kraju jedan koriste njih troje pa ni ne mogu radit usluge jedan je najveci proizvodjac pa onda nestigne ni sebi dok jedan ne radi drugome..A msl nisu mi ni nesto jako blizo nijedan.
U biti ja svakako planiram kuci umatat bale,pa onda kad vec skidam s prikolice direktno na omotac,a jedino to rezanje ali mozda bi mogao smiliti nacin da ugradim neki hvatac tj rezac folije.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh