• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Mislim da bi i jedno i drugo trebalo odradit kad se već radi. Inače jako lufta ima na onom vodoravnom dijelu kroz koji prolazi kardan al i onaj okomiti dio na kojem je bolcna ima lufta. Ni ne znam kak se i šta se tu radi, nisam to vidio rastavljeno. Na 730 sam vidio rastavljeno kad sam mjenjao ležajeve i semeringe pa mi je to jasno al na pe18 to je totalno sve drugačije
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Kod mene se logicno poderao bolcn i kuciste pa sam piksne uradio...a donji nema sanse bez tokarskog stroja obraditi,postao jajast...problem sto su cjevi zavarene nema teorije staviti na tokaski...eh sada glodalica stubna....mozda...kao sto cilindre u bloku motora obradjuje ..moglo bi....nisam bas metalostrugar...ima ovde javice se neko..a lako rastaviti bas...
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Da, jasno mi je otprilike kakav problem je s tim, zato i tražim majstora koji to inače radi. Lako bi bilo napraviti piksu tokaru al treba prvo obraditi “ženski” dio da ne bude jajast.
Ovaj dio broj 29
 

Prilozi

  • 4B7ED2B6-36A7-45ED-9839-3F30256CB20B.jpeg
    4B7ED2B6-36A7-45ED-9839-3F30256CB20B.jpeg
    24.6 KB · Pregleda: 16

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Može se odraditi onaj muški horizontalni se pročisti na strugu i onda se na njega navuče dio cijevi da se poveća prečnik da se dobije veća mjera.
Žensku sam radio kod kolege na velikom strugu, da dobijemo da je okruglo neka mjera a onda mušku dotjeramo do toga.
Može se i obrnuto da se ženska prvo obradi i u žensku sa dvije strane ubaci cijev i glodalicim srediti samo to je sporo za raditi.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
... Naletio sam negdje na staru informaciju da u Bjelovaru to radi g Srećko Zupković. Jel zna netko radi li taj majstor još uvijek i jel ima možda kakav kontakt broj i sl...
Probaj na:
091 5795 782
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Može se odraditi onaj muški horizontalni se pročisti na strugu i onda se na njega navuče dio cijevi da se poveća prečnik da se dobije veća mjera.
Žensku sam radio kod kolege na velikom strugu, da dobijemo da je okruglo neka mjera a onda mušku dotjeramo do toga.
Može se i obrnuto da se ženska prvo obradi i u žensku sa dvije strane ubaci cijev i glodalicim srediti samo to je sporo za raditi.
ovaj vodoravni dio se da obraditi. samo se odreže nosać sjedala. ovo proljeće sam imao isti taj problem pa mi je lokalni majstor to napravio na tokarskom. ne siječam se kaj napravil. ali lufta nije više bilo.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Eh koliko bi sve bilo lakše da je to konstruirano tako da je imalo tvornički ugrađenu piksu u ženskom dijelu!
Zato će sada imati pa će ti sljedeći put biti lakše:hahah:
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
mene je zapala ova reparacija a slijedeća će nekog poslije mene, pa nek njemu bude lakše :)
I zapala me promjena guma nakon 47 godina, to će isto nekog razveselit kad odapnem. Vjerojatno će ovi moji dat Tomu bud zašto al nema veze
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Zato sam i stavio ovog :hahah: smajlića,jer to na njemu vjerojatno više nikad nitko neće raditi
Sve se manje koriste,a i nestat će drugih rezervnih dijelova i doći će mu kraj😢
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Slažem se, rezervnih dijelova je sve manje i nisu kvalitetni, doduše, nešto se i pronađe, ali to je sve na kapaljku. Ja sam prije dvije godine na svom TV 419 obnovio kompletnu struju, promjenio sredinu i stavio sve 4 nove gume. Iako više manje radim sa Torpedom, TV mi je uvijek pristupačan za obavljanje manjih poslova, ja se iskreno nadam da će još potrajati i da ću se veseliti raditi sa njime u nadolazećim godinama. Nažalost jednom će i njemu doći kraj, ali vjerojatno onda ja ne budem trebao razmišljati o tome tko i kako će ga zamijeniti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Pa o tome govorim,imam i ja pasquali(tomo je kopija pasqualija)i super mi dođe za poslove koje može on odraditi,ali kad zbrojim efektivnog posla ima 30-40 sati ako i toliko,godišnje,tako da potrošit će se na sveto nikad.ali kad bude stao pitanje kakva će situacija biti sa dijelovima
Sad bi se još i našlo makar rabljenih,ali za 20-30 god,i te rabljene neće nitko više oglašavati prodaju i stajat će po garažama,a nikakve koristi od njih
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Prije će nestat dizela nego što se Tomo ne bude više mogao održat na životu. Manje više svi malo s njima radimo. Moj dok je bio sam radio je 20-30 sati godišnje a sad kad je dobio i pomoć od tv730 bit će desetak sati godišnje. Tim tempom svakako ću prije ja bit nepopravljiv nego Tomo
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Zato će sada imati pa će ti sljedeći put biti lakše:hahah:
Kad smo kod "piksne"...rastavim ja svoj kad opla, vec šverceri ubacili lim od konzerve sunke unutra hahah steta nisam vidio ko je proizvodjac...šunke....izgulilo se...🤣🤣
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Nakon nekoliko mjeseci danas uhvati malo vremena da odem kod jednog Dede pogledat tomasa. Još od letos deda me granja da pogledam crko mu motor. Rastavim i ima šta i videti crko i klip I cilindar. Šta radit deda nema para a bez toga nemože obilaziti imanje.
Pa videti ćemo možda nadjem nekih prijatelja da mu pomognemo i saniramo šta se može. 20230125_121325.jpg 20230125_152822.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
20230128_115923.jpg 20230128_115914.jpg 20230128_115908.jpg
Jutros došli delovi, novi klip I stubilna, lezaji, semerinzi i set dihtunga. Glava je obrađena juče je preuzeo, radilica ostaje samo promjena ležaja. Nova lamela i korpa i potisni ležaj kao i centar ležaj. Samo montaža još.
 

Najnoviji postovi

Na vrh