• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
20230128_180145.jpg
Motor sklopit. Bio problem, stublina nešto kraća, pa se morao praviti metalni prsten od 1 mm debljine da se naštela kompresiooni prostor.
Takođe korpa nije dobrih dimenzija nešto većeg prečnika potisna ploča, morat ću je smanjivati.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Ma neke stvari idu neozbiljno. Ja nazovem prodavca koji je100 km od mene, pitam za dijelove, kaže sve ima. Ja odmah sutradan tamo. On na stanju nema tog pola. Onda mi pošalje brzom poštom, i tako da to nije to šta treba. Nemam vremena da to vraćam i gnjavim uredim to i sklopim.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Jesi ga uspio upaliti...hladno vrijeme a moglo bi se nesto u garazi raditi, zavrsavam prikljucak za frezu i inverziju kardana
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Pa nisam pisao, nakon 3 il 4 dana sklopio i odvezo namontirao sve uredno radi.
Da sad je hladno ali ja svejedno zime provodim u garaži, za garažu imam dosta posla. Sad neki tarup pravim. Malo tokarim, glođem varim kad dosadi u kuću na kafu i odmor. Ja sam se baziran da to što radim da je to onako malo niža cijena, da imam posla, i kad u mjesecu zakoružlim rad ima dobra plata , naravno to mi je uz firmu. Za te pare bi trebao ići u njemačku, biti odvojen od porodice i najgore sebi hranu spremati.
 

Zvonja

Novi član
Tu od
22 Pro 2020
Poruka
2
Pozdrav, trazim majstora za slozit TV pe18, tokom kosnje malcerom se raspo zadnji mjenjac, puklo kuciste i ispalo par zubi. Trazim nekoga da ili preslozi ili ugradi drugi, sto god bi bilo povoljnije.
Bjelovar i okolica, za pravog majstora potegnem i dalje,
Kontakt 097 656 3112
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Po meni na oglasniku potražiti novo kučište kompletno ako je ovo puklo i raspalo se, istu stvar je imao tast i kupio je cijeli zadnji dio, cijena je u ono vrijeme bila oko 2000 kn.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
View attachment 56981 View attachment 56982 View attachment 56983
Jutros došli delovi, novi klip I stubilna, lezaji, semerinzi i set dihtunga. Glava je obrađena juče je preuzeo, radilica ostaje samo promjena ležaja. Nova lamela i korpa i potisni ležaj kao i centar ležaj. Samo montaža još.
ja sam ovog svog isforsirao ovo ljeto, ima ulja na sve strane,pali na prvu spagu al mislim da uljne karike nema, ako bude dobar cilindar i klip da samo prstenove stavim osvjezim ga, sta jos novo treba PE18 je...nema dihunga glave samo prstenove dole izmedu cilindra i bloka...rad kompresionog prostor
DA CUJEM ZNALCE...osvijezenje ili specijala...LD100
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Kako ti radi čep ibera. Ako dobro pali na 0 stepeni tu je dobra kompresija. Taj motor se neda ručno lako potegnuti, jer je 800cm. IMG-ec83058a89b70e75962c6edd7804ecf6-V.jpg
Ovja je zbog čega ovako povratio. Zamenjen čep i nema kapi.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Kako ti radi čep ibera. Ako dobro pali na 0 stepeni tu je dobra kompresija. Taj motor se neda ručno lako potegnuti, jer je 800cm. View attachment 66958
Ovja je zbog čega ovako povratio. Zamenjen čep i nema kapi.
Hm a nije jos NULA...pali on sada na prvu bas sam se istrenirao hahha a bilo je po 5 puta zalijetanja, ma ulja ima na sve strane, na auspuh izbacuje , sumljam karika nema...aj pod predpostavkom da ih NEMA...sta jos se kupuje, gumice cjevi ventila....blabla...jer ako bude izlaufao cilindar onda specijala mi ne gine...klip,,karike,,busenje cilindra itdd
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
To će vidjeti majstor kad otvori. Recimo u kakvim je stanju cilindar, klip ako je pukla karika vjerovatno će ubrzo i sledeća, jer je na mjestu pukotine proširen utor od oscilacija za kariku i ne naliježe dobro. U kakvom su stanju ležaji, ako imaju lufta đzabe mijenjati semeringe propušta.

Kod mene je jedan na čekanju lda 96 , zapeko ušla voda. Iće na proširivanja cilindar I novi klip sigurno, novi leteći i paket brtvi i semering. 20231114_100143.jpg
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Eh kod mene ti majstora nema za TV nego sam sarafam, a posto sam u B.Luka sobzirom da je grad traktori su samo po okolnim mjestima i selima , i da ima pretezno za IMT ...tako da prirucnik i polako,nesto cu uraditi nije NLO
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
SAMO da se javim,dosla zima rekoh da skinem cilindar i klip,kad ono sve NOVO..ovaj od koga sm kupio promijenio komplet,klip,karike,cilindar,odnio sve tokaru sve pregledao u mjeri zato je palio na prvu spagu, ALI veli meni djet je glava,de ti to ponesi,kada vraze,vodilice lufta bruka,ventil pojeden usisini,gumica nema, haha kaze trosi 2L ulja na sat hahaha....eto problema koji uzrokovao bacanje ulja na auspuh....rijeseno
 

Najnoviji postovi

Na vrh