• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja ga nisam tačno mjerio ali mislim da je 3,3m visok. Traktoru skinem kabinu i razrovim zemlju sa razrivačem na dubinu 40-50 cm i priđem stranici najlona na 80cm, posle pređem sa štelujućom traktorskom frezom na dubini 15-20 cm ali tad priđem uz najlon 20-30cm.

To je dobro .Jesi li možda vidio plastenik od člana light u njegovom profilu pogledaj ga pa da vidimo šta kažeš ja mislim da je super a konstrukcija bi izdržala i pijavicu veće snage.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
To je dobro .Jesi li možda vidio plastenik od člana light u njegovom profilu pogledaj ga pa da vidimo šta kažeš ja mislim da je super a konstrukcija bi izdržala i pijavicu veće snage.

Neznam gdje se nalazi taj član light.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo moje konstrukcije molio bih vaš komentar.

potdrav Miladine komentar na ovaj tvoj plastenik.Čini mi se jako uredno to gore tako vareno ja imam plastenik od 500 m2 neznam dal je tebi poznata firma DH-plastenici jako sam zadovoljan rađen je sa onim obujmicama na spojevima ,klasično kak to več ide ,pa je tu puno šarafa i spojeva pa mi je ovo urednije za vidit. Samo je problem za transportirat jer je u komadu,ja sam svog kupio polovnog pa je bio demontiran i ponovo kod mene slagan.Gledo sam na youtube neke proizvođaće iz Srbije kako su složili plastenike od kvadratnih cijevi ali sami lukovi su od okruglih valda zbog lakšeg navlačenja folije i kopčanja na kraju jer ipak lakše skliže(mislim)folija po okruglom nego kockastom profilu.Treba navuč 50 m folije kao kod mene a ide i do 100 . Evo mali kratak komentar...stavio bi koju sliku al ne kontam još kako,naučim pa stavim.:gitarist:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo moje konstrukcije molio bih vaš komentar.

Miladine daj reci dali si smislio šta novoga u vezi konstrukcije plastenika i daj nabaci koju slikicu onih krastavaca.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
potdrav Miladine komentar na ovaj tvoj plastenik.Čini mi se jako uredno to gore tako vareno ja imam plastenik od 500 m2 neznam dal je tebi poznata firma DH-plastenici jako sam zadovoljan rađen je sa onim obujmicama na spojevima ,klasično kak to več ide ,pa je tu puno šarafa i spojeva pa mi je ovo urednije za vidit. Samo je problem za transportirat jer je u komadu,ja sam svog kupio polovnog pa je bio demontiran i ponovo kod mene slagan.Gledo sam na youtube neke proizvođaće iz Srbije kako su složili plastenike od kvadratnih cijevi ali sami lukovi su od okruglih valda zbog lakšeg navlačenja folije i kopčanja na kraju jer ipak lakše skliže(mislim)folija po okruglom nego kockastom profilu.Treba navuč 50 m folije kao kod mene a ide i do 100 . Evo mali kratak komentar...stavio bi koju sliku al ne kontam još kako,naučim pa stavim.:gitarist:


a moji lukovi su od ovalnih cijevi,taman lijepo legne folija,širine cca 5cm. ručni rad sve,odlično napravljeno,netko si je dao truda.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Siki, još razmišljam o konstrukciji a naj više mislim možda da pravim isti ovaj što imam uz pojačanje ispod preke. Mašina mije pravljena za motanje cijevi 30x20 pa mi se sad to ne prepravlja. Mada neki kažu da su bolje okrugle cijevi(valjda za najlon), a ja garantujem da su jače cijevi pravouganogoblika. Primjer: cijev 42mm okrugla zid 2mm je slabija od cijevi 40x30x2. A što se tiče najlona kod mene su cijevi sve pravougaone a najlon izdrži 4-5g. Imam jednog drugara kod njega je najlon(mađarski TVK) izdržao 10g na pravougaonim cijevima. Poslaću sliku krastavca ovi dana, sad sadim papriku pa kad to završim.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
najlon ili ti folija

neznam šta uzgajate pod plastenicima al mislim nije ni bitno koja je biljka , folija ima sad jako kvalitetnih ali vam nakon 5-6 godina od vruče hladno izgubi svojstvo propuštanja pa vam biljke pogotovo flanci počno rast kao u podrumu na toplom onako svjetlo zelene boje .To su mi rekli i iz DH-plastenika a i jedan veliki proizvođač povrča i presadnica.Kod mene je Izraelska 5g garancije a može i duže tako su mi rekli al nije preporučljivo baš zbog toga.
Siki kak misliš ovalne?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
neznam šta uzgajate pod plastenicima al mislim nije ni bitno koja je biljka , folija ima sad jako kvalitetnih ali vam nakon 5-6 godina od vruče hladno izgubi svojstvo propuštanja pa vam biljke pogotovo flanci počno rast kao u podrumu na toplom onako svjetlo zelene boje .To su mi rekli i iz DH-plastenika a i jedan veliki proizvođač povrča i presadnica.Kod mene je Izraelska 5g garancije a može i duže tako su mi rekli al nije preporučljivo baš zbog toga.
Siki kak misliš ovalne?

Nisam ja napisao za ovalne cjevi to sam i ja prvi put čuo iako sam radio dugo godina u bravariji valjda se misli na otpadne cjevi koje nisu ispale kako treba.
 

cprorokovic

Novi član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
16
Nisam ja napisao za ovalne cjevi to sam i ja prvi put čuo iako sam radio dugo godina u bravariji valjda se misli na otpadne cjevi koje nisu ispale kako treba.
evo da se i ja malo ukljucim oko ovih plastenika naime ja sam montirao 800 kvadrata i sad razmisljam sto i kako dalje sto stavit u njega i gdje prodat svi korisni savjeti su dobro dosli ako bi ovo sto krenulo razmisljam o jos nekih 400 kvadrata hvala svima moja lokacija je dalmacija okolica zadra
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
nisam baš neki za preporuku al ovaj od goga sam kupio plastenik držo je paradaiz u zemlji ne hidrop... i kaže vadio je 15t čak nije ni bumbare kupovo nego je šamaro kad procvatu pa reko tebi na moru bi došli i prije nego njemu u okolici Virovitice tad i bolja cijena nek ti je prosjek 5kn na tvoih 800 m2 cca 10,000 eurća ak me nije slago onda i ja lažem...:confused:
 

cprorokovic

Novi član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
16
nisam baš neki za preporuku al ovaj od goga sam kupio plastenik držo je paradaiz u zemlji ne hidrop... i kaže vadio je 15t čak nije ni bumbare kupovo nego je šamaro kad procvatu pa reko tebi na moru bi došli i prije nego njemu u okolici Virovitice tad i bolja cijena nek ti je prosjek 5kn na tvoih 800 m2 cca 10,000 eurća ak me nije slago onda i ja lažem...:confused:

hvala sto si se javio nesto cemo pokusat vidicemo mislim to sve aktivirat na jesen mozda za pocetak salata neznam ni sam svejedno sto bude svaki pocetak je tezak
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Nisam ja napisao za ovalne cjevi to sam i ja prvi put čuo iako sam radio dugo godina u bravariji valjda se misli na otpadne cjevi koje nisu ispale kako treba.

sori mislio sam na Dane 001
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
hvala sto si se javio nesto cemo pokusat vidicemo mislim to sve aktivirat na jesen mozda za pocetak salata neznam ni sam svejedno sto bude svaki pocetak je tezak

čuj salata je ok ide više puta u godini a neznam imali kod vas salate potočarke sadi se pred zimu i traži dosta vlage ,zaljevanja ne bere se odnosno ne čupa se več se reže valda ko blitva (nisam povrtlar) pa iz tog ponovo raste tako da je po m2 prinos 8-10 kg cijena joj je oko 50 kn pa računaj. Dali si gledo poljop.emisiju o tome a osobno pričo sa gos.agronomom Čaćičem koji je i bio u toj emisiji i tako je ponovo mi ispričo kao što je bilo na tv-u i još dodo pa recimo da i pretjerujem... pola baci u vodu u tvom bi slučaju prihod na jednoj sadnji bio cca 160.000 kn ona se mislim vadi u 2-3 mj pa pičiš dalje sa drugim kulturama do jeseni.
Kod nas je ima u konzumu pakirana kao i rikola po 10dkg u stiroporu prekriveno foliom.
Sjeme ili presadnice ili... moš dobit tu kod ljudi nedeleko od aerodroma Zagreb inače prodaju i plastenike mislim "I PLAST" ... DA SI MI ŽIV ZDRAV
 

cprorokovic

Novi član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
16
čuj salata je ok ide više puta u godini a neznam imali kod vas salate potočarke sadi se pred zimu i traži dosta vlage ,zaljevanja ne bere se odnosno ne čupa se več se reže valda ko blitva (nisam povrtlar) pa iz tog ponovo raste tako da je po m2 prinos 8-10 kg cijena joj je oko 50 kn pa računaj. Dali si gledo poljop.emisiju o tome a osobno pričo sa gos.agronomom Čaćičem koji je i bio u toj emisiji i tako je ponovo mi ispričo kao što je bilo na tv-u i još dodo pa recimo da i pretjerujem... pola baci u vodu u tvom bi slučaju prihod na jednoj sadnji bio cca 160.000 kn ona se mislim vadi u 2-3 mj pa pičiš dalje sa drugim kulturama do jeseni.
Kod nas je ima u konzumu pakirana kao i rikola po 10dkg u stiroporu prekriveno foliom.
Sjeme ili presadnice ili... moš dobit tu kod ljudi nedeleko od aerodroma Zagreb inače prodaju i plastenike mislim "I PLAST" ... DA SI MI ŽIV ZDRAV

hvala ti puno vidis moglo bi se probat pa sto bude
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ovako to kod mene izgleda ovo je od prošle godine ,nove slike mi nema tu na kompu biče. Hvala prijatelju Sikiju na uputama .:prayer:
 

Prilozi

  • 18032010596.jpg
    18032010596.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 287
  • 18052010637.jpg
    18052010637.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 296
Posljednje uređivanje:

cprorokovic

Novi član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
16
ovako to kod mene izgleda ovo je od prošle godine ,nove slike mi nema tu na kompu biče. Hvala prijatelju Sikiju na uputama .:prayer:
dobro jutro zelim pa ovo ti jako lipo izgleda sve pohvale reci mi sto su ovo tresnje ili sto ma sto bilo super je jos ako se isplati jos bolje pohvale jos jednom
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Hvala , večinom breskve 3 sorte a tu di je traktor su marelice od kraja 4 kom i tako u 5 redi
sorta krupne rane.Znaš nije sve ni u parama (lovi)nekad treba malo i guštat i kemijat a ako upali LOTO...ovo je probno sadnice su na bujnoj podlozi što nije dobro za ovakav uzgoj al nisam tio godinu gubit i čekat druge na slabo bujnoj podlozi tražio svud čak i po Italiji ,nadam se da ču ih uspjet obuzdat 3-4 god i ako se dobro pokaže idu nove nutra produžiču i plastenik još 30-40m jer ova automatika i motori za provjetravanje idu do 100m .:madmana:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ovako to kod mene izgleda ovo je od prošle godine ,nove slike mi nema tu na kompu biče. Hvala prijatelju Sikiju na uputama .:prayer:

Gec meni je zadovoljstvo da pomognem ako mogu a ako je pomoć bila uspješna zadovoljstvo je još i veće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh