• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Ok, hvala. Onda neću sam otvarati, čekam da mi zamijene kardan.

Ništa od zamjene, dao sam tokariti sklopku tako da se vrti u drugu stranu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sreca

Novi član
Tu od
5 Lip 2018
Poruka
6
Sajle za gas za traktor Tomo Vinkovic - kako prikaciti

Pozdrav svima.

Moj otac ima traktor Tomo Vinkovic 420...i neke delove je danas narucio...Ono sto ga brine je kako postaviti sajle za gas kada stignu...u smislu, da li se samo prikace ili nesto dodatno treba raditi ?

Ja se licno ne razumem i zensko sam plus svega toga, ali rekoh da pitam na forumu...i hvala svakome unapred.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Re: Sajle za gas za traktor Tomo Vinkovic - kako prikaciti

Dobrodosla na forum... Sajlu za dodavanje gasa se kaci u smeru okretanja kazaljke na satu gledano od volana prema zemlji a sajlu za gasenje u kontra smeru...
 

sreca

Novi član
Tu od
5 Lip 2018
Poruka
6
vidanje, hvala ti...a znaci da nista ne treba dodatno raditi samo prikaciti sajle ?
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Prosto je treba samo ispratiti stare sajle koje skidate da ne okrenete kontra tj da ne bi se gasilo na pokret rucice za dodavanje gasa... u principu u mexanici vazi pravilo sve sto se prvo sa motora demontira to se poslednje montira
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Imaš na zadnjim stranicama u temi tv serije 800 dvije slike ako ti mogu šta pomoći. Ima tu malo i podešavanja nije to samo postaviti jer to nisu sajle kod kojih je dužina već tvornički urađena. Na njihove krajeve na strani do motora idu stezaljke. Sajlu gasa postavi tako da nema slobodnog hoda u položaju kada je ručica gasa povučena nekih 3-4 cm (tada bi traktor trebao raditi na ler gasu) i na motoru stegne stezaljku što drži sajlu tako da sajla nema slobodnog hoda. Otprilike u tom položaju bi i sajla za gašenje trebala početi, napominjem početi, da diže leptir gasa, znači i nju bi trebalo fiksirati stezaljkom tako da u tom položaju nema slobodnog hoda. Ako bude problema pitaj. LP.
 

sreca

Novi član
Tu od
5 Lip 2018
Poruka
6
vidanje,stjepko,

mnogo vam hvala !

Pogledacu sutra slike, a ako nesto ne bude jasno - javicu se.

Hvala vam, bas ste divni sto ste mi izasli u susret.

Delovi za traktor su stigli i sada objasnjavam ocu a on kaze - jasno je meni to nego...na traktoru, gde su sajle, ima nekih kao "neravnina"(on ne zna kako se to strucno kaze), pa njega interesuje da l se to pomera ili ne...Majko Bozija...kada ne zna ni on da se lepo izrazi....Valjda misli da se to skloni....a kkako da se skloni osim obije....a meni nije jasno jer mi to ne deluje kao ispravno...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Delovi za traktor su stigli i sada objasnjavam ocu a on kaze - jasno je meni to nego...na traktoru, gde su sajle, ima nekih kao "neravnina"(on ne zna kako se to strucno kaze), pa njega interesuje da l se to pomera ili ne...Majko Bozija...kada ne zna ni on da se lepo izrazi....Valjda misli da se to skloni....a kkako da se skloni osim obije....a meni nije jasno jer mi to ne deluje kao ispravno...
Treba da ima neravnina tj kanal kojim ide sajla kada se dodaje gas


Tu gde je prst stavite sajlu
37540e14dd9c48632294e39d79648c9a.jpg


Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sreca

Novi član
Tu od
5 Lip 2018
Poruka
6
Hvala Vam beskrajno na trudu. Nadam se da ce se snaci, evo vec vani namesta delove.

Mnogo Vam hvala.
 

Tomo523sport

Novi član
Tu od
13 Ožu 2018
Poruka
4
pozdrav drugari imam tv 523 88 godiste, pa imam nekih problemi i hocu da vas pitam za savet.Kod srediste mi se javilo jaki luft.Ima i na te tve piksne gde se vrti traktor i isto tam gde se sredniste spojava za zadno kuciste menjaca.Kako se to srediva i koliko bi kostalo.Isto da vas pitam dali je moguce da se masha gurtnui pomesti unazad da bi mogao bolje kocit traktor.pozdrav i hvaa unapred>:icon_super:
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
pozdrav drugari imam tv 523 88 godiste, pa imam nekih problemi i hocu da vas pitam za savet.Kod srediste mi se javilo jaki luft.Ima i na te tve piksne gde se vrti traktor i isto tam gde se sredniste spojava za zadno kuciste menjaca.Kako se to srediva i koliko bi kostalo.Isto da vas pitam dali je moguce da se masha gurtnui pomesti unazad da bi mogao bolje kocit traktor.pozdrav i hvaa unapred>:icon_super:
Odneseš kod strugara da ti to obradi; cena kod mene u kraju je od 60 do 120 evra u zavisnosti da li se radi sa jednim ili duplim lezajevima... Što se tiče kočenja tv traktori poprilično dobro koče;pogledaj kakve su ti gurtne ili nasteluj kočnice... Malo ti je nejasan tekst pa se ne zna šta si hteo tačno reći...

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
 

sreca

Novi član
Tu od
5 Lip 2018
Poruka
6
Pozdrav svima. Evo mene opet na istoj temi...Sa traktorom je sve ok, ali se tata zamislio oko sledeceg...korpa kvacila...ima naravno 6 srafova...Da li se oni skroz zavijaju (do kraja) ili moze da se steluje korpa (da se ne zavijaju skroz srafovi) ?

On nije zavio srafove skroz ali kaze da je sve u redu, a jedan majstor mu danas rekao da je to greska i da svih 6 srafova mora do kraja da se zavije...

Hvala na odgovoru unapred.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Tih 6 sarafa (oznacenih brojem 1) drze korpu fiksiranu za zamajac i moraju biti zavrnuti do kaja.Stelovanje korpe se vrsi pomocu tri pipka ( oznacenih na slici brojem 2 ) i to tako da jednako nalezu na potisni-druk lezaj
jtdumg
link do slike http://prntscr.com/jtdumg
 

sreca

Novi član
Tu od
5 Lip 2018
Poruka
6
vidanje, neizmerno ti hvala ! I logicno je tako, ne znam otkud njemu to...

Hvala puno !
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Pozdrav svima!
Pukao mi je donji (radni) kardan i zamjenio sam ga sa polovnim, posuđenim od prijatelja. Ali, nikako ne mogu vratiti na mjesto oba kardana. Donji je duži pa njega prvo namjestim ali gornjega nikako.
Nikako da uzubi na vratilo iz zadnjeg mosta.

Ima li kakva finta kako da to lakše obavim?
Izbio sam i kajlu iz prednjeg dijela gornjeg kardana, razdvojio sredinu par cm i svejedno ne ide.
Odustao sam nakon što nas je mrak potjerao. Sutra ujutro nastavljamo, pa ako netko može pomoći savjetom bio bih zahvalan!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ne zaboravi da se prilikom primicanja zadnjeg trapa prednjem, pogonska vratila se okreću u suprotnom smeru! Potrebno podići zadnji trap, ili ti dovoljno jedan kotač da je u zraku...da ne stvara suprotan smer vratila prilikom spajanja! Sretno...
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Uhhh, zaboravio sam, ako sam uopće to i znao ili razmišljao o tome. Spremam se ponovno, mada sam, nadam se da ću uspjeti. Hvala!
 

josipk

Član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
47
Pozdrav ,imam tv 521 i propisalo mi je ulje na semeringu radnog kardana pa ako je netko to mijenjao bilo bi mi drago da mi da beki savjet oko zamjene:(hi):
 
Na vrh