• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
101
Poz Dečki. Pušta mi ulje na razvodniku hidraulike, dal ima za kupiti set brtvi(gumica za reparaciju)?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,714
Rastavi, i sa uzorcima odi u varaždinsku firmu!
Gumiimpex, Ul. Mihovila Pavleka Miškine 64 c, 42000, Varaždin
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,312
Da li tko na Tv umjesto hidrola koristi motorno ulje? Muči me ta razlika zbog priključaka na hidrauliku a ponekad bi si i sa njim nešto iskipao dok mi je univerzal zauzet a ne želim si ulje izmiješati.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,312
Malo sam se možda nespretno izrazio, ulja su odvojena. Posebno je motorno a posebno u getribi koje je ujedno i za hidrauliku, ali je isto takvo ko i u motoru, znači u mom slučaju Super 5
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Ulje koje se nalazi u motoru, u ovom slučaju SUPER 5 se ujedno koristi i za samu hidrauliku, bar ja tako mislim. Jer ako ima vanjsku pumpu, ako ona propusti može se desiti da hidraulično ulje prebaci u sam motor, i na taj način bi se ulja izmiješala. Neka me kolega jocc ispravi ako sam u krivu. 🤔
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,312
Ulje koje je u motoru odvojeno je od getribe i hidraulike ali je u oba sustava barem u mom slučaju trenutno Super 5, možda su me krivo uputili mehaničari pa i ja stavljam krivo ali u mojoj knjizi piše da ide SAE 30 , isto piše i za motor i za hidrauliku.
 

Prilozi

  • IMG_20210927_091541.jpg
    IMG_20210927_091541.jpg
    14.5 KB · Pregleda: 15

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nebu Tomekovoj hidraulici niš' od motornoga ulja. Možda bu malo sporije spuštal, jer je motorno ulje manje "vodenasto" od Hidrola.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Da li tko na Tv umjesto hidrola koristi motorno ulje? Muči me ta razlika zbog priključaka na hidrauliku a ponekad bi si i sa njim nešto iskipao dok mi je univerzal zauzet a ne želim si ulje izmiješati.
Ja recimo nisam nikad koristio za Tomo Vinkovića motorno ulje za hidrauliku. Za njega je predviđeno HIDRAOL 70 i tako uvijek stavljam. A i kako veli kolega ZJ, ako se i baš koristi motorno ulje, nebi smjelo biti problema.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,312
Nisam ni ja nikad stavljao drukčije, ali me muči to da si mješam ulja kad koristim priključke. Zbog toga sve kopčam na univerzala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nebu Tomekovoj hidraulici niš' od motornoga ulja. Možda bu malo sporije spuštal, jer je motorno ulje manje "vodenasto" od Hidrola.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
pozdrav svima, friski vlasnik pe18...ispada reduktor samo iz brzih u ler, iz rikverca i sporih tj normalnih nikad,..a mjenjac brzina je Ok...nova plocica sa rupama i kuglica, opruga uredna...osovina nema lufta hmm
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Ja sam se malo prenaglio, sad vidim kad sam bolje pročitao, Vi govorite da reduktor izbacuje u ler, to stvarno nisam još imao slučaj na TV_u. Kad su u pitanju brzine, najčešća greška je ključ mjenjača, ali za reduktor stvarno neznam što bi moglo biti.
 
Posljednje uređivanje:

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Eh hvala, da otvorim pa vidim, logicno, procitao sam na stotine strana i jos nisam naisao da se prica o ispadanju iz brzih u ler, vecinom se svi zale na ispadanje mjenjaca iz brzine,...1.2.3...u ler...sad taj kljuc...ima veze sa mjenjacem ili reduktorom, ako se ne varam bice da je vezan za brzine...iz prica sa sa foruma kljuc u brzinama u mjenjacu...valjda...grijesim mozda
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Ako su kuglice na polugi mjenjača uredne, opruga uredna, osovina također, najvjerojatnije da je onda neki problem sa zupčanikom, vjerojatno oštećenje zuba, ali kako sam i rekao, stvarno nisam čuo za taj slučaj što se tiče samog reduktora, možda je neko od forumaša imao taj problem pa ti bude mogao više reći o tome.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Najvjerovatnije istrošen zupčanik, i samim iskakanjem se oštećuje više ta strana na koju iskaće i od toga se zubi potroše ukoso i kuglica i opruga nemaju snage da ga drže uključenog pa iskače. Mijenjao sam prije godinu dvije kod susjeda, bio osštećen i uključni i zupčanik redukcije, isti problem, obično slikam ali nemam slike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh