• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,900
To je uglavnom slučaj kod TV sa dva cilindra. Nafta može ulaziti u karter preko AC pumpe, ako membrana pukne nafta prolazi u donji dio pumpe i zaštopa se rupica na pumpi, pa nema izlaza van nego ulazi u karter pored one osovinice koja je pritišće. Ako se ovdje radi o traktoru TV 418, a pretpostavljam da je, on ima jedan cilindar i u tvome slučaju on nema AC pumpu.
 
Posljednje uređivanje:

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
hm hvala ti na odgovoru,ma da stari je p18...sad...pumpa sto nabija na diznu gore u glavi,,,narod zove bosch...ko ju je napravio aj znaj...u nju iz rezervara dolazi nafta i ona je gore nabija u diznu ..nema dje drugo da je nestala....a povecao se nivo ulja...u rezervoarau ..
 

Beslic

Član
Tu od
26 Svi 2022
Poruka
32
Danas sam ponovo radio sa traktorom i primetio sam par stvari, pa me interesuje u kojoj meri su problematične. Imam utisak da se iz motora čuje neki zvuk kao struganje metala i to je više kada je motor pod većim opterećenjem. Drugo, dok radim ručice za napred-nazad, menjač i uključivanje kardana se nekad zaglave i onda uspem da ih pomerim samo na 'zez' tako što guram ručicu u željeni položaj i na brzinu pustim i pritisnem kvačilo. I treće, ulje iz rezervoara hidraulike curi na odušak iako je nivo ulja tek na dnu merača.
 

Avaks21

Novi član
Tu od
14 Sij 2021
Poruka
19
Pozdrav članovima grupe imam jedno pitanje gde da nadjem ovaj zupčanik kako da kazem promjene smjera ili kako da ga napravim,za hidrulični volan od mercedesa 123?hvala svima na odg
 

Prilozi

  • FB_IMG_1668544338860.jpg
    FB_IMG_1668544338860.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 21

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Koliko je meni poznato morat ces ga napraviti od dva zupcanika
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Najdi neku potrošenu zupčastu pumpu hidraulike ;)
Nego, gdje si nabavil servo glavu?
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pozdrav ljudi. Treba mi mala pomoć, naime, stavio sam volan od tamica na tomu 522 ali mi je sada volan tezi. Sta da radim.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ja sam stavio od malog dampera, dok stoji umjestu nema sanse motati, dok se vozi ide odlicno po travi, putu al u brazdi nikako itd....sad dal je to normalno ili ne ko zna
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,019
Dakle radi se o pasquali trktoriću(isti kao tv pe 15,samo sa dva kardana
Problem je u mjenjaču,znači na ručki reduktora i naprijed nazad se desilo da ne ide u brzinu i čulo se škljocanje,pa je išlo u jednoj brzini,neovisno da li je dolje izabrana1,2, ili 3,uvijek je isto išlo,dok nisam stisnuo kvačilo,tada je izašlo iz brzine i ostala u leru
Znam da moram mjenjač na komade,ali ako netko zna na šta bi trebalo pasziti prilikom rastavljanja,i gdje bih unutra mogao očekivati kvar'
Spominjalo se za ključ unutar,ali mi se čini da možda i nije do njega ili možda jest?
Pojavila se i rupica na bloku kraju trube poluosovine(druga slika),kako bi to bilo najbolje riješiti'
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Po rupici sam i skužil da se nekaj odlomilo.
Za unutrašnjost neznam ali rupica nije problem, ona se malo pikne kad bu sve širom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Aha..tak sam ja krpal auspuh..bila je mala rupica pik..pik ..na kraju rupa da je moglo prek frtalj kruha .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Taj auspuh je bil za reciklažu.... ovo nije i da se pik, pik, piknuti.
Da si se sjetil i u početku metnul komad pleha kak frtaljica kruha zapikal bi ti njega ..... mada sumnja i da na kraju nisi ;)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,019
Po rupici sam i skužil da se nekaj odlomilo.
Za unutrašnjost neznam ali rupica nije problem, ona se malo pikne kad bu sve širom
Misliš sa "Švajs" aparatom?
Nisam nikad "gizu"vario,može malo instrukcija?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Da, sa klasičnim švas aparatom je meni više puta uspelo. Neki put sa elektrodama za gus, a ako nije išlo onda kromove elektrode, a ako ni tak nije išlo onda autogeno.
Ja sam prije varenja materijal zagrijal na peči i onda ga zavaril. Nakon varenja se zametal u pepel da se uspori hlađenje i obično var nije pukel.
Varenje gusa zna biti nezgodan posel, poneki put ga treba čekičati, bušiti rupe na kraju pukotine....
Ako nisi siguran da buš uspel probaj na nekom drugom komadu gusa ili daj nekome ko zna.
Ili jednostavno obrusi farbu i naliči tekučim metalom.
A ko zna kaj buš unutra i našel i kaj bu još osim te rupice trebalo variti... to buš videl kad rastaviš
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Banetu reči da da nekome tko zna..haha..taj nezna baneta..
Ako ima mesa a izgleda sa nema mala krpa sa 3-4 M 5 vijka...ispod malo pluta
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,019
Ma ja sam mislio možda tekući metal i onda jedna zakrpa metalom + guma ili silikon
Nemam sa čime zagrijati prije gus,a imam inverter aparat,samo me strah da ne puca kraj vara
Jel bolje sa elektrodama za gus ili neke druge?
ili da otfuram susjedu na co2?
 

Najnoviji postovi

Na vrh