• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

zem

Novi član
Tu od
24 Svi 2023
Poruka
8
Ovo s metrom bi i mogel probati. A kaj se tice varenja, taman sam si mislil, sva sreca da prosli majstor koji je bil na njemu nije imal aparat pri ruci.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Uzeli ste novu glavu ili korištenu.
Mora to samo tjerati cilindar bez pumpe ali otežano. Samo što mora biti odgovarajući cilindar, nemože svaki, zbog razlike u protoku sa strane klipnjače i one bez. Takođe mora to da prati i odgovarajuća pumpa pritisak i protok.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Nema veze dali je nov, već odgovarajuće zapremine. Treba kad sa napuni ulje da bez pumpe potisne za 5 krugova volana od kraja do kraja. Ako pri povratku ima manje onda ga guši povrat.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Cilindar ide bez problema jedino nema ulja na izlazu za dalje ili mi ga očekujemo na krivom priključku, pumpa je mislim 25cc, moram točno pogledati. Znači na priključak EF rijetko dobijemo nekakav protok ulja, a očekujemo da bi ga trebalo biti, nismo iz grane hidraulike ali u okolici nema ni nikog da bi mogao pomoći tako da nam ostaje da kemijamo.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Jel to sve kako ide zajedno za Sutra pogledam glavu pa ti kažem kako idu oznake. Poslikaj taj što vi imate, i kako ste spajali.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Traktor je Ferrari 35 ali pumpa dograđena naknadno, evo slike glave i ventila , glava bi trebala biti ova sa linka, bar je takva po oznaci a pumpa je 16 cc, a možemo spojiti i na 28 za probu. Spojili smo P- ulaz, T- rezervoar a CF- izlaz za dalje al nema ulja na njega, ponekad malo kaplje.https://www.hjhydraulic.com/101s_100_hydraulic_steering_units.html
 

Prilozi

  • IMG_20230601_072715.jpg
    IMG_20230601_072715.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20230601_072652.jpg
    IMG_20230601_072652.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 29
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Izgleda da smo dobro spojili, išao je gazda kod jednog koji ima složeno na TV pogledati i isto je spojio kao i mi i njemu radi, jedino da nije neispravan ventil kad nema ulja iz njega. Zato smo i naručili drugog i opet nam ne radi, nije valjda da imamo peh da smo dva put dobili neispravne. Ako dobro kužim shemu EF bi trebalo napajati ostalo a tu skoro da nema ulja, ponekad se malo cjedi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Sve isto, danas ga valjda otvaramo da vidimo da se nije začepilo što iako je sistem skroz novi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj nemate neki vanjski agregat s više protoka?

Kaj se desi kad okrenes volan do kraja ,cilindar dođe do kraja a ti jos okrečeš volan ,kam ide ulje u tom momentu?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Dobro bi bilo da su postavili slike, položaj rezervoara, pumpa, dali dolazi ulje do pumpe, dali pumpa tjera pritisak, gdje je stalo. Ako pumpa gura, mota se vidjeti gdje je stalo i onda ju guši, nedovoljno informacija.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
@vlč.puknuti ulje uvijek ide kroz T priključak, bez obzira da li je volan smotan do kraja ili se okreće ili se ne okreće. Vanjske pumpe su dodane za potrebe hidromotora a za sad preko nje testiramo da ne rastavimo traktor dok ga treba za rad. @smilan nemojmo pretjerivati, pumpa je ispod rezervara ulja i ono prolazi kroz razvodnik i blokadom dobijemo pritisak tako da što se tiče količine i pritiska tu nema problema, crijevo iz ventila smo ionako složili da ga vidim da ulje prolazi ili ne, prolazi uvijek samo kroz T. Nisu slike problem al nije traktor dostupan trenutno da slikam.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Pa mislim, neznam taj detalj zato sam i pitao svašta je moguće. E sad su neke stvari jasnije.
Nemoj se ljutiti sa svim sam se sretao, tako da je sve moguće. Pre dva dana sam neku presu gledao ima problem radi na trzaje, vlasnik kaže pun rezervoar a ono u stvari nema ulja ni kapi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh