• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Znam ja na kog si ti mislil, al za Đuru nisi znal koji isto ima dvije i obje iste
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Naravno da nisam znal. Ne znam nikoga tko ima dvije, pogotovo te stare...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa kak nebi moglo kad je to rađeno za Američku vojsku, nisu oni imali neke gume koje se podrapaju za par sati vožnje, oni su imali svoje uvjete kak kaj mora biti. To je stroj od prikolice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa kak nebi moglo kad je to rađeno za Američku vojsku
Ja znam za traktor 539 koji je još uvijek na svojim zadnjim gumama. 35 let je sigurno star.
Gume su bile rađene za građane ondašnje države ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A šta to Savo izvodiš,,, dvoosovinka od nečeg za nešto,,,:p
:hahah: upravo tako.

Elem . Trebala bi biti dvoosovinka tandem koja će se kačati za kiperku prikolicu . Moći će i samostalno za traktor.
Neki multipraktik otprilike.
A dijelova nema od čega nema na njoj :hahah:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Nesumnjam,, davno sam vidio,, čega ti počneš,,ti ga i završiš,,,
Ti točkovi pet rupa mečka il ,,,,
Samo naprijed,,, samo neznam koliko ti je dvorište,,,
hoćeš li imati đe sve to poredati...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
:hahah: nisi ti vidio šta ja sve nisam završio :hahah:

Točkovi jesu od mercedesa kombija ali srcad su ubačena druga jer je raspon neki blentav da nisam uspio naći felne.
Torzije su od neke prikolice uzeto na Memićima na pijaci.

Sanduk od mitsubishija aluminijum 270x170.

Ostavljena je mogućnost i dogradnje kipovanja ali o tom po tom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo ja danas polako pripremam šasiju za varenje, znači neki dan sam sve odrezal u gerung, sad polako dolazi do faze brušenja one temljne na cijevima, zbog boljega vara, i ne smrdi ta farba kod švasanja.





Točno se mora voditi briga kolko se obrusi, nesme se jako baš. Mislim previše da ne oslabe cijevi.



Precizno mjerenja brušenja.




Ali za svaki slučaj provjera više puta sa više alata, ko zna kaje to točno, dlaka ili zera igra i nastaju problemi. Sve nekak isto treba obrusit.




Problemi da ti slabo dojde, kak točno povarit, na kolko stupnjeva je to brušeno, kolko je sad oslabil materijal, sa kojom elektrodom bu trebalo varit, jer sad tek nastaju problemi, ali zato sve dobro moram izračunat da kasnije bude sve kak mora biti. U globalu nesme se puno obrusit ove temeljne stare, niti od oka baš nije zgodno. Čak sam u problemu da bi sa co2 švasal. Ali moram posebnu žicu nabavit. Evo polako sam se primil prikolice.
 
Na vrh