• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja isto imam kardan s kvačilom ali ova guta kamenje prođe to leti 20 meteri da nema mreže daske ubi te
 

Terr

Novi član
Tu od
28 Tra 2015
Poruka
5
Ma tu je bio pošteni komad betona armiranog koji je zapeo čisto pri dnu između dva valjka, teško da bi tak šta bilo šta samljelo, čak je i jedna letva fasovala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ne govori bedastoće. Da je bil komad cigla ili betonski blok, preletil bi na svakoj.
Kvrga bi napravila štetu na bilo kakvoj.
Uostalom, ak ti je suđeno biti j..., gaće ti same opadnu...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nebi zato što ima razmaka između valjaka i radi grublje nego te s 4 al zato su te s 4 užitak kad se skrše
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ima zubčanika samo mislim da je cjena malko veća. Šurjak je mjenjao jedan taj zubčanik prije par godina. Ja imam unsin prikolicu, 4 okomita valjka i puno puta mi je zapeo kamen ili beton i svaki put pukne štift. Kardan je bez ikakve zaštite. Ista stvar i kod malčera kad naletiš na panj. Đaba ti svi osigurači na kardanu kad se sve vrti brzo i kardan ne uspije odraditi.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Imam tehnostrojku s 4 okomita, inace je kao nova i radila super sve do jučer kad se u njoj našao poveći komad betona i zapeo između dva srednja valjka i zablokirao ih. Nakon toga bočna dva se vrte, srednja dva stoje. Nemam pojma šta me čeka, upravo se spremam rastavit da vidim.
Ja sam nedavno prodao tehnostrojku sa četri okomita valjak a prije prodaje je cijeli razbacivač bio na remontu. Znači,svi valjci ti idu van prema gore,prvo si na njima pogledaj zupčanike,a ispod valjaka ti je poklopac ko neko korito po cijeloj dužini,to izvadiš i onda se vidi pogonska osovina na kojoj su zupčanici ispod svakog valjka,princip reduktora,e sad ili su ti se orulili zubi ne nekom od tih zupčanika ili su popucale kajle na osovini. Zupčanici su ti cca 300 kn komad a sve dijelove ti ima SIP Filipčić u Gradecu,ja sam mijenjao 2 zupčanika,osovinu i sve ležajeve. Evo i slike da znamo da prićamo o istoj stvari.Neznam od kud si al se nadam da će pomoć.
 

Prilozi

  • 20191104_165221.jpg
    20191104_165221.jpg
    158.6 KB · Pregleda: 27

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Te Tehnostrojke su dosta jednostavne za popravljati, ja imam Krügericu s 4 okomita valjka, kad se to strga, onda je sjedni i placi.
Ona ima pogone valjaka preko lanaca, znaci valjci su u kucistu povezani lancima koji u originalu nemaju spojnicu, sad pred god dana dok sam to sarafio bio sam od masti od glave do pete.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ivane, ne cijeniš ono kaj imaš. Ta prikolica ima ukupno 3 para zupčanika i par lanaca. Na tom se doslovno nema kaj pokvariti tak da ni popravak nije skup ;)
 

Terr

Novi član
Tu od
28 Tra 2015
Poruka
5
Danas smo sve rastavili za cca sat i pol, nije uopće komplicirano. Sad nisam pametan dal da dam pravit te zupčanike il da kupim nove, dal su novi kvalitetni.. Jer ovaj strojobravar kojeg znam vrhunski odradi takve poslove.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
ZJ, imaju se pokvariti lezajevi, a njih je opasni problem zamjeniti.
Kao prvo, one kocke gore je znanstvena fantastika izbiti van, a kao drugo ti lanci uopce nemaju spojnice, ja ne znam samo kako su ih postavili gore.
Prosle god sam lezal pod njom par dana na -3 stupnja i nadam se da nebum moral tak skoro to rastavljati.
Na Tehnostrojki i Sipu je to dosta jednostavnije jer svaki valjak ima svoje kuciste tj. konusno tanjurasti par zupcanika i to je to.
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Ima li ko iskustva sa JF prikolicama sa jednim vertikalnim(manja prikolica) ,kakve su za dijelove, mane...hvala
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Otisla mi ona krone s prosle stranice ispred nosa tako da i dalje trazim prikolicu. Nasao sam neku s horizontalnim valjcima nepoznate marke svu izvarenu za 7000 kn s novim lancima i letvama ili sip orion 40 za 20000kn.
Ne znam kakve su sipove, ima netko iskustva s njima?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Kakve kardane imate?
Koja kategorija, kakva zastita? Lamela, saraf ili nesto trece.
Uzeo sam prikolicu ali bez kardana.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja imam onaj na proklizavanje zatvoreni na šaraf bi pucalo.
I dobro se osjeti jer kad je veći teret čuje se kako kvrcka
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Moji su svi iz 80-tih godina prošlog stoljeća 🤣
Samo sam na jednom mijenjao te bolcne unutra.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Bit ce valjda i ovaj dobar, walter kosta kao pola prikolice. Ovih 600 nm je valjda dovoljno da ne preskace bezveze...
 

Najnoviji postovi

Na vrh