• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo onog mog jadnička u ovom trošnom oijektu :icon_mrgreen: još malo će i cvatnja za koji dan.

130518111032.jpg


130518111227.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Dali netko zna po stabljiki koja je ovo vrsta paradajza, doneseno iz Bosne informacije o paradajzu nepoznate.
Na sredini ima jednu rodnu granu i čini mi se da bi bilo to sve.

Dali se to isplati držati u vrtu ili da to počupam i zasadim drugi.
Lisna masa je velika i bogata.
Par slika.


 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
kod mene je medeno srce i ima samo jedan takav ali je puno više cvjetova u sredini,ima ih preko dvadeset baš me zanima šta će biti s njima
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Evo mojih pomidora...
Kod mene je od prije neki dan opet počela sezona grijanja plastenika...

003.jpg

001.jpg

002.jpg
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
zanima me jel ove špage za vezanje paradaza ,vežu se za stabljiku ili nekako drugačije.....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
zanima me jel ove špage za vezanje paradaza ,vežu se za stabljiku ili nekako drugačije.....

pa za stabljiku,nego kako drugačije,samo ne do kraj stegnuti,ostaviti barem prst debljine slobodnog lufta.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
svaka čast.......super izgleda.......palac gore!!!!!!!!!!!!!!!!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
svaka čast.......super izgleda.......palac gore!!!!!!!!!!!!!!!!

hvala hvala. još da nije ovog donjeg lista sa žućkastim flekama koji vapi za NPK bilo bi bolje,ali dobit će i on svoje.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
zanima me jel ove špage za vezanje paradaza ,vežu se za stabljiku ili nekako drugačije.....

Ne vežu se uopće...postoji plastična kopča na "klik" koja se kopča na špagu,tako da se ukupna težina biljke raspodijeli na ukupan broj kopči koliko ih ima...
Ne može se dogoditi da se špaga ureže u stabljiku zbog težine,ona ide uz nju i samo se pričvrsti sa kopčama,uglavnom puno brže ide vezanje,nego što je to bio slučaj prije...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ne vežu se uopće...postoji plastična kopča na "klik" koja se kopča na špagu,tako da se ukupna težina biljke raspodijeli na ukupan broj kopči koliko ih ima...
Ne može se dogoditi da se špaga ureže u stabljiku zbog težine,ona ide uz nju i samo se pričvrsti sa kopčama,uglavnom puno brže ide vezanje,nego što je to bio slučaj prije...

e kolika je cijena tih kopči,nisam nikada gledao? ja stalno koristim samo špagu i nemam nikakvih problema što se toga tiče.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Kod nas je 1000 klipsi fi 30 192 kn sa PDV-om.

edit: za pariku mogu i uže fi 20
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ne vežu se uopće...postoji plastična kopča na "klik" koja se kopča na špagu,tako da se ukupna težina biljke raspodijeli na ukupan broj kopči koliko ih ima...
Ne može se dogoditi da se špaga ureže u stabljiku zbog težine,ona ide uz nju i samo se pričvrsti sa kopčama,uglavnom puno brže ide vezanje,nego što je to bio slučaj prije...


Imam klipove doma i uzalud sam potrošilo lovu . Sa špagom je ćisto u redu.
a mislim da je i brže. Također nikad nikakvih problema ni vani pa makar puhali jaki vjetrovi.
 
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ne vežu se uopće...postoji plastična kopča na "klik" koja se kopča na špagu,tako da se ukupna težina biljke raspodijeli na ukupan broj kopči koliko ih ima...
Ne može se dogoditi da se špaga ureže u stabljiku zbog težine,ona ide uz nju i samo se pričvrsti sa kopčama,uglavnom puno brže ide vezanje,nego što je to bio slučaj prije...


Imam klipove doma i uzalud sam potrošilo lovu . Sa špagom je ćisto u redu.
a mislim da je i brže.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Imam klipove doma i uzalud sam potrošilo lovu . Sa špagom je ćisto u redu.
a mislim da je i brže.

Ne kužim kak može biti brže?
Na gornju žicu zakačiš "tomahavk" i samo špagu dolje zakopčaš sa kopčom za biljku...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ne kužim kak može biti brže?
Na gornju žicu zakačiš "tomahavk" i samo špagu dolje zakopčaš sa kopčom za biljku...

Mislio sam i na ovaj dio posta, po njemu zaključujem da koristiš više od jedne kopče po stabljici:

citiram: Ne vežu se uopće...postoji plastična kopča na "klik" koja se kopča na špagu,tako da se ukupna težina biljke raspodijeli na ukupan broj kopči koliko ih ima...
Ne može se dogoditi da se špaga ureže u stabljiku zbog težine,ona ide uz nju i samo se pričvrsti sa kopčama,uglavnom puno brže ide vezanje,nego što je to bio slučaj prije...

Jednostavnije je zaokrenuti samo stabljiku oko špage....
 

angy

Novi član
Tu od
12 Sij 2013
Poruka
12
Imam pitaje u vezi fungicida namjenjenih za suzbijanje plamenjače i crne pjegavosti u rajčici.Do sad sam naizmjenično koristila melody duo i dihtane,svaki je mogao ići po tri puta.Zadnje špricanje je obavljeno sa dihtane.Sad molim vas iskusne povrtlare da mi preporučite neke fungicide sa kojima bih mogla nastavit vršit zaštitu rajčice.Zanima me ako sam sad koristila dihtane a on sadži mankozeb da li sad smijem koristiti neki drugi fungicid koji sadrži mankozeb plus neku drugu aktivnu materiju?Da li bi prskanje bilo uspješno obzirom da je već mankozeb korišćen?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nisam iskusan u rajčici ali znam ponešto o zaštiti :) Možeš Daconil, Equation pro, ovisno sa kojim proračunom raspolažeš i kako se vrši prskanje. Također i što ima u poljo ljekarnama. Jeftiniji oblik u koliko možeš paziti na prskanje je i cuperblau z, 14 dana karenca ne prskaš etaže sa cvijetovima. Mada već u tim fazama kad se počne štiti od truleži i pepelnica nisam nikada imao pojavu plemenjače. Kao da Teldor i Signum sprečavaju nastanak tih nekih spora plemenjače. Možda je netko imao drukčije iskustvo? Poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh