• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ide ko blesav, ne kvari se nista. jedini problem su imali kad se traktor ugrije da nije klima radila, nego je samo divljacki grijao ;) Decki iz servisa ugradili pol cola pipu izvana, pa kad hoce grijanje otvore pipu i to je to. Drugog rjesenja nisu imali...

S Mariom sam na "ti" susjed mi je zivi dvije kuce od mene...
 
R

ROKI

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Pitaj ga satnu potrošnju goriva ako ti se da.
 
B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

On ti to nema pojma nit ga brine...

Radio je kolega student u tom traktoru kao civilni vojnik, pa kad je diplomirao, zaposlili su jednog decka iz Vetova tamo...

Mario je stalno po terenu, i rijetko je bio s nama kad smo radili gore, jer jednostavno ne stigne. I kad je gore bio, mobitel stalno zvoni...

Znam da je u par dan stukao 200 litara dizela ko od sale i jos su isli u kombinat posuditi, jer nije bilo dovoljno... Uredno stuce dva rezervoara za dan rada s rotodrljacom. svje je tamo brdo i teska zemlja, pa nije ni cudo. Vijci na kardanu malo-malo pucaju ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

e a šta sa umjetnim, el to moram zatanjurat il rotodrljača to unese u tlo?
ima zadruga kombinirani stroj rotodrljača , umjetno stavlja i sijačica, to sve ide na oranje, nošeno je to sve, veliki john dere nosi.
a inače kod nas nema baš rotodrljača , pa nemogu baš nikog uhvatit da vidim kak to radi
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

BOGEC
Pitaj za cijenu od MASCHIO rotodrljača.
MOje su prije 5 godina koštale 5000 eura 2.3m.

Za moj pojam rotodrljača previše usitni zemlju i znaju nastati problemi ako na posijano padne kiša i onda udari sunce,dobije se tvrda kora na zemlji i slabo je nicanje. znam jer mi se to dogadjalo kod frezanja.

Za frezu je poznato da jako usitni zemlju, čak prejako pa dolazi do pokorice poslije kiše.
Drljača ne usitnjava tako jako.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

MARIO koliko bi bio zahvat za 95 ks traktor, a koji za 60ks ak to uopče može terat?
da li mogu umjetno tak unjet u tlo ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Naravno da možeš tako unijet umjetni, tako ga i mi unosimo.
Gle ja sad radim sa 105 ks i 2.3 metra, prije je s tom drljačom radio Zetor 63 ks, gle išo bi 95 i sa 3 metra, ali ja bi na tvojem radije uzeo 2.5 i nemaš brige. :D :D

Ja sam gledao na par mjesta kako ostaje iza rotodrljača. To je bilo sipko ko pepel i nije mi se sviđalo,zato radije tanjuram i drljam.
To je zato kad je zemlja kod vas takva da joj ne treba dopunska obrada, već je samo dovoljno izorati i onda sjetva :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

ideš tak veliki stroj, pol ceste zauzmem :mrgreen:
pošto sijem puno za kosit, dobro bi mi došlo to, inače ja isto dosta sijem tak da na oranje šišnem umjetno , zadrljam i sijem, al ne uvijek ovisi koja je kultura bila , vremenski uvijeti, ak idem tanjurat pa drljat prašna ko u pustinji :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

ja sam sa rusom 70 ks radio sa rotodrljacom 3 metra i velika je za njega nju sam pozajmljivao
kupio sam 2.5 metra i malo sam radio sa njom imam osjecaj da je nema koliko je laksa za raditi

sto se tice prevelikog usitnjavanja u reduktoru imas da zamijenis zupcanike da se okrecu sporije klini, ubacis mjenjac u veci stepen prenosa i teraj

sa ovom od 3 metra sam isao rusom sa 2 brzinom,polako ali ide
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

savoris kaže:
ja sam sa rusom 70 ks radio sa rotodrljacom 3 metra i velika je za njega nju sam pozajmljivao
kupio sam 2.5 metra i malo sam radio sa njom imam osjecaj da je nema koliko je laksa za raditi

sto se tice prevelikog usitnjavanja u reduktoru imas da zamijenis zupcanike da se okrecu sporije klini, ubacis mjenjac u veci stepen prenosa i teraj

sa ovom od 3 metra sam isao rusom sa 2 brzinom,polako ali ide
Nije stvar samo u širini zahvata, možda ta rotodrljača ima drugačiji tip klinova, okretaja.
Ja imam dvije rotodrljače 3m Lely i Kverneland, i Kverneland puno lakše ide makar se vrti i na 1000 o/min jer ime noževe,
a Lely ima okrugle klinove i puno teže ide, bome se TD 75 znoji pod njom.
I još mi se čini da Lely ljepše radi, sitnije.
 
B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

a da ta lely nije rototiler?

dakle vrte se ti okrugli klinovi na jednoj osovini?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Bobo kaže:
a da ta lely nije rototiler?

dakle vrte se ti okrugli klinovi na jednoj osovini?
Ne, rotodrljača je. Sutra ti stavim sliku.
 
B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Moze!

Bas me zanima kako to izgleda
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

znači ak ima noževe lakše ide neg da su klinovi?
a kaj kad je vlažna zemlja , mislim kad npr bilo da se prođe tanjuračom pa se prosuši malo pa običnom drljačom, kak na takvoj zemlji radi rotodrljača?
a šta sa valjcima iza , to sad svi nude po izboru, koji bi bili najbolji za teža tla sklona pokorici, bjelovarsko- bilogorska županija
 
B

Baloban

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Mislim da bi bilo najbolje parker valjak sa dobrim čistačima
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

bogec kaže:
znači ak ima noževe lakše ide neg da su klinovi?
a kaj kad je vlažna zemlja , mislim kad npr bilo da se prođe tanjuračom pa se prosuši malo pa običnom drljačom, kak na takvoj zemlji radi rotodrljača?
a šta sa valjcima iza , to sad svi nude po izboru, koji bi bili najbolji za teža tla sklona pokorici, bjelovarsko- bilogorska županija
Dok je jako vlažno onda paker valjak baš ne radi dobro (stisne previše i s tim stvara grude), al možeš ga malo podić pa je opet dobro.
Radio sam samo sa paker valjkom tak da neznam koji su bolji.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Bobo kaže:
Moze!

Bas me zanima kako to izgleda
Evo specijalno dvije slike samo za Bobu ;)
Ovo ti je Kverneland s noževima, koji su poderani inače su dugački 30cm
Obrisan neispravan link.
A ovo je Lely s okruglim klinovima, malo je masna, al nije ni čudo kakvu je zemlju obrađivala
Obrisan neispravan link.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

u mene je lely 2.5 a i ova sto sam pozajmljivao je isti lely i isti je prenos na reduktoru

samo osjeti se razlika za ona 4 klina ;)
 
F

fendt

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Bok svima. A pitanje za ratarka, vidim da imas roto drljacu masio dm rapido. zanima me koliiko dugo je imas i dali si zadovoljan i dali si mozda imao koiu izmjenu nozeva, pitam jer i ja imam istu i ovo joj bude peta sezona i moram vrsit izmjenu nozeva treci put.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

fendt kaže:
Bok svima. A pitanje za ratarka, vidim da imas roto drljacu masio dm rapido. zanima me koliiko dugo je imas i dali si zadovoljan i dali si mozda imao koiu izmjenu nozeva, pitam jer i ja imam istu i ovo joj bude peta sezona i moram vrsit izmjenu nozeva treci put.

Bok fendt :D
Ti mora da jaaako puno radiš jer da si već tako brzo potrošio tri seta radnih tijela stvarno treba puno raditi.
Moja Maschio DM Rapido je stara 4 godine i isključivo radi u sklopu Gaspardo sijačice .Nikada ju nisam skidao i radio samo sa njom . Gaspardo sijačica ima kompjuter tako da ti sa sigurnošću mogu kazati da sam do sada napravio oko 500 ha sa tom kombinacijom . Radna tijela su originalna i sada se na njima može vidjeti da su se malo potrošila ali ne mislim ih mijenjati naredne tri godine jer to jednostavno neće biti potrebno . Prošle jeseni sam prvi puta radio izmjenu ulja u drljači i vidio da je još uvijek u TOP formi . Nikada nisam vijka na njoj zamijenio a kamoli nešto drugo . Kao da je neuništiva :shock:

Koliko onda radiš godišnje sa roto-drljačom ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh