• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

K

krx pozega

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Rotosem od 2,5 metera gdje imade dobar polovni....
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

krx pozega kaže:
Rotosem od 2,5 metera gdje imade dobar polovni....

Definitivno u Njemačkoj , na netu , zar nisi tražio ?
 
K

krx pozega

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Samo kad bi mi rekao kako se na njemačkom kaže rotodrljača,sijačica,rotosem.. :oops:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

krx pozega kaže:
Samo kad bi mi rekao kako se na njemačkom kaže rotodrljača,sijačica,rotosem.. :oops:

Ovo što si pitao za rotosem bi bilo Drillmaschine/Bestellkombination ili Aussaattehnik

Sijačica bi bila - Samaschine

Rotodrljaču tražiš pod - Zapfwellengetriebene Geräte a inače se kaže Kreiselegge

DODANO :

Vidim da se ne javljaš ... valjda tražiš po netu.
Evo , bio sam brži , možda ?
Moj savjet - KUPUJ !

http://skrati.net/m5p/

Radi se o rototiler stroju , nije rotodrljača . Mislim da nema veze što nije rotodrljača , vidio sam i takvu kombinaciju od 4 metra kako radi i pravi bolji posao po suhom i busama od rotodrljače koja opet ide bolje u blato i mokro . Sijačica je pneumatska Acord , no comment here - odličan stroj . Sve to u Austriji za malo novaca !!!
 
K

krx pozega

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Hvala!!
samo mi djeluje malo dosta izraubana...veliš gut marka?
ja sam si to nekako zamislio da bude u kombinaciji nerazdvojno,bez ovog dodatnog hidraulika zbog dužine sklopa i tereta ako me razumiješ
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Polovno je pa tako i izgleda . Nisi rekao koliko si dugačak , ako si mislio potrošiti malo više love od toga možda ima i bolji stroj od toga . Ipak mislim da se ne moraš bojati oguljene farbe na stroju , tako bi izgledao i tvoj ili moj stroj nakon 10 godina . Bitno je da je ispravno a tu se nema puno čega pokvariti . Meni stroj optički dobro izgleda .

Najbitnija stvar je dobro pregledati rototiller , njegov popravak može biti skup . Sijačica na drugu stranu može imati problema sa elektronikom ( aku ju ima ) i posavijanim cijevima za ulaganje zrna , drugo sve je nepoderivo .
 
K

krx pozega

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Ajd mi sad još lijepo objasni najbitniju razliku rototeillera i rotodrljače..nemoj mi samo reći da je ovo na principu freze tj.onakvih noževa..
Daj mi molim te reci jel se ova sadilica može zasebno kačiti(jednostavno nemogu razaznati) i koliko bi to otprilike težilo u kombinaciji..ovo je neki paker valjak čini mi se i čini mi se da je nekako sve skupa uže od ta 2,5 m...unaprijed zahvaljujem!!!
 
K

krx pozega

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Znači valjak sa nekakvim noževima slično malčeru(skoro reko tarupu ;) )...a koliko to čudo ide u zemlju..ne baš preduboko

Vidiš Bobo kod nas bi to bila bolja opcija nego rotodrljača jer imamo lakšu zemlju a i imamo problema sa busama prilikom sadnje duhana koji se sadi u lipnju..znamo šta nam suša tad radi..a ja uglavnom i sadim te kasne kulture(bundeve)..
Taman su mi o tome i bili pričali ovi naši referenti jednom prilikom..a znači bit će da je to to..

Ratarko hvala ti hoće ti biti 1000eura dosta.. ;) :D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Rototiler je malo teži stroj za traktor , ne po kilama nego po potrebnim konjima za rad . Sa rotodrljačom se lakše radi u bilo kakvim uvjetima , na drugu stranu ona dalje lošije rezultate u jesen kada sijem žito i ječam a na njivi su mi suhe buse , jednostavno ih ne može usitniti , podiže ih , promješa , poravna ali maloih usitni ako su bile tvrde . Rototiler tu radi duplo bolji posao , iza njega je zemlja puno sitnija . Po blatu i mokrom rotodrljača mi je bolja .

Kod obje kombinacije možeš naravno koristiti posebno rotodljaču ili rototiler ali sijačicu ne možeš koristiti solo . Vidio sam nekakve kotače sa nosačima koji se montiraju ispod sijačice kada nema rotodrljače ali to ne preporučam ...ili zajedno ili nikako. Pneumatska sijačica od 3 metra je teška oko 800 kg .

Ovo pitanje za najbitniju razliku između rotodrljače i tilera nisam shvatio ? Tiler ti i je kao freza , znači horizontlno rotirajuća osovin koja na sebi ima radna tijela u obliku klinova , sve to izgleda prilično dojmljivo-robusno dok na drugu stranu drljača ima okomito rotirajuća radna tijela i ako radiš plitku obradu a radna tijela su ti nova i velika puno busa ti se provuće između .
 
K

krx pozega

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Ratarko kaže:
Rototiler je malo teži stroj za traktor , ne po kilama nego po potrebnim konjima za rad . Sa rotodrljačom se lakše radi u bilo kakvim uvjetima , na drugu stranu ona dalje lošije rezultate u jesen kada sijem žito i ječam a na njivi su mi suhe buse , jednostavno ih ne može usitniti , podiže ih , promješa , poravna ali maloih usitni ako su bile tvrde . Rototiler tu radi duplo bolji posao , iza njega je zemlja puno sitnija . Po blatu i mokrom rotodrljača mi je bolja .

Kod obje kombinacije možeš naravno koristiti posebno rotodljaču ili rototiler ali sijačicu ne možeš koristiti solo . Vidio sam nekakve kotače sa nosačima koji se montiraju ispod sijačice kada nema rotodrljače ali to ne preporučam ...ili zajedno ili nikako. Pneumatska sijačica od 3 metra je teška oko 800 kg .

Ovo pitanje za najbitniju razliku između rotodrljače i tilera nisam shvatio ? Tiler ti i je kao freza , znači horizontlno rotirajuća osovin koja na sebi ima radna tijela u obliku klinova , sve to izgleda prilično dojmljivo-robusno dok na drugu stranu drljača ima okomito rotirajuća radna tijela i ako radiš plitku obradu a radna tijela su ti nova i velika puno busa ti se provuće između .

Upravo sam takav odgovor i očekivao..mislim na zadnji odlomak
Vidiš upravo sam tako nešto i tražio samo tražim a neznam šta tražim :oops: ..plug aktivno riješavam(treba stići) a ovako nešto mislim na proljeće najkasnije uzimat i onda bio si nekako to sve zaoukružio za moje potrebe i količinu zemlje
 
R

robert

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

sto volim vidjeti lemkenove strojeve,pa to nije normalno..... :shock:
lemkenova prskalica s lijeve strane je 13000e,1200lit,a ''zelenko'' u pozadini 99 000e,jd1550
 
B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

I sta? Bas morali pred firmu parkirati, da radnici gledaju kud odlazi njihov trud i znoj... zar nisu mogli pred kucom to izbacat iz kamiona? ;) ;) 8)

Lijepi strojevi...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

evo jedne male rotodrljače za manje traktore, pa nisu ni skupe, sam ak valjaju
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

tanjurače možeš nabit sve dok traktor može ić, ja imam rapid virovitica, 24 nazubljene, idu fenomenalno.propala firma a baš su dobre tanjurače :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
mene muči jedna druga dilema a to je kad uzorem neku livadu koja se više godina gazi, oranje je gadno, nemam brzinu za tanjurat, koliko tu pomažu rotodrljače :?: :?: :?: :?: :?:
pa ove koštaju 17000 1,5m, nisam stručnjak, čekajmo da nam ratari pomognu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

ali je taj travi otresena sva zemlja sa zila i veoma se brzo osushi (ispravite me ako grijesim)

a sto se tice dubine idu jako duboko imam jedan nov klin rezerve bas cu da izmjerim
 
B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Koliko znam da su klinovi rotodrljaca oko 30cm duzine...

Na veleucilistu imamo MASCHIO rotodrljacu i 95Ks traktor ju tjera do kraja u zemlju (mjereno). Je da je siroka ko vinogradarski traktor, ali ide ko blesavo ;)
 
R

ROKI

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Bobo kako ide njihov NH? Kako troši, jel se kvari? Jesi dobar sa Mariom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh