• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ratarko kaže:
Prošle jeseni sam prvi puta radio izmjenu ulja u drljači i vidio da je još uvijek u TOP formi . Nikada nisam vijka na njoj zamijenio a kamoli nešto drugo . Kao da je neuništiva :shock:
Zašto si mjenjao ulje? Ako je unutra hipenol to nije potrebno.
Jer kažu da se hipenol nebi smio mjenjati, jer novi hipenol je "agresivan" na metal sve dok se ne zasiti (prilagodi).
Zato se hipenol nikad ne mjenja u getribama, već se samo kontrolira nivo i dotoči po potrebi.
I dok se rastavlja getriba(zbog nekog kvara), isto se mora nazad staviti isto ulje koje je i bilo.
Zato česta izmjena ulja u getribama, može čak smanjiti vijek trajanja.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Eto naučio sam nešto novo :!:
Učinilo mi se da je tih petstotinjak hektara i četiri godine dosta posla pa smo izmijenili sve ulje a i obično imam naviku svakih nekoliko godina zamijeniti ulje u diferencijalima na traktorima , vadilici , kombajnima ...
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Koliko mogu skužiti prema slici drljača je širine 2m, lakše izvedbe te dubina rada oko 25cm, a za to ti treba nekih min 45ks!
 
F

fendt

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Bok ratarko i ostali. eto nemogu precizirati koliko tocno radim godisjne s rdrljacom nekad vise nekad manj oko 15o ha. neznam zasto tako brzo odu nozevi nebi vjerovo ali proslo proljece sam uzeo nove i gotovi su do campera, vjerovatnol losa kopia a nabavljam ih kod trgo geje.eto bas neki dan su mi javili da su stigli pa cu ih prije sjetve morati mjenjati. sta se tice ostlog nisam imo neki problema ulje mijenjao nisam samo ga kontroliram imozda sam nadolio pola litre u 4 godine. imam hidro lift i vecinom radim u paketu sa gaspardo sijacicom i isto imam elektroniku za zatvaranje za stajne tragove mjeri brzinu i nivo sjemena u spremniku. MOzda se brzo deru jer idem direkt na brazdu mozda je u pitanju dubina rada a mozda i kvaliteta nozeva. nisam zakljucio problem.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Fendt ono što me čudi je to da su ti se originalna radna tijela isto tako brzo potrošila kao i zamjenska :shock:
Osobno radim sa dosta dubokim postavkama na rotodrljači ali samo sam jednom išao direktno u brazdu .
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Kakvo tlo imaš?
Puno skeleta?
Ja ču na svojoj Ortolan mijenjati nakon 3g jer su mi bili ispod 15cm dužineneki noževi i 10(iza kotača)!
Debljna noževa je 10mm, a pretpostavljam da su tvoji 12 ili 15 ,tak da mi nije jasno kako ih tako brzo potrošiš na 15ha
Ispravak - mislim da nisam skužio nulu na tvojoj brojci 150! :scratch
150ha, ako sam dobro vidio - normalno se troše!
 
F

fendt

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

ma misli da su prvi nozevi trajali dvije godine. neka to bu najveci kvar i ja zadovoljan.
 
F

fendt

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

znikad se nisam konsultiro vezano za potrosnju nozeva mozda je to i normalno za 150ha. A sori neznam sta je to skelet.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Možeš radit pliće. S valjkom reguliraš dubinu. A negdje oko 2000€
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

fendt kaže:
sori neznam sta je to skelet.
Mislim dal ima šljunka u tlu; krupnijeg, sitnijeg...! Tu se noževi brzo potroše!

alen28 kaže:
Pa zar se nemože pliče raditi sa rotodrljačom? Koliko bi koštala neka polovna takva?

Ma može se pliće raditi: Ja npr. za luk u proljeće idem cca nekih 10cm duboko!
Polovna - ovisi u kakvom stanju je nađeš i normalno o sreći-ako nađeš takvu s kojom odmah možeš ići u polje raditi i preko 2000e
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

alen28 kaže:
pajdo kaže:
Koliko mogu skužiti prema slici drljača je širine 2m, lakše izvedbe te dubina rada oko 25cm, a za to ti treba nekih min 45ks!

Pa zar se nemože pliče raditi sa rotodrljačom? Koliko bi koštala neka polovna takva?
Može pliće, al svejedno mislim da nebi išlo. Jer kod nas su stavljali na 60 ks traktore pa im je bilo puno za vući.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ja mislim da za rotobranu od 2m ispod 70-80ks nema traktor kaj traziti. Ja imam 2,5m i 96ks i ide dobro bez problema,a sad 3m da je mislim da bi bilo teze dosta traktoru
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

toma84 kaže:
Ja mislim da za rotobranu od 2m ispod 70-80ks nema traktor kaj traziti

Opet ovisi o dubini rada, tipu rotodrljače, ...
Moja Ortolan Sirio je 210cm i treba min 45ks a max 70ks!
Osobno mislim da bi je 549 bez problema tjerao jer ju tjera 5211!
2,5m tjeraju bez problema i 6340 i 6911!
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

A što kažete na ovaj stroj ?
Obrisan neispravan link.
 
S

seljaček

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ja radim sa 96ks sa 3 m teški model za traktore 100-150 ks ide lijepo do dubine od max 10cm kod veće dubine recimo za vrt 20cm ide jako lijepo ali sa 1. sporom oko 2,5 km/h tako misliš radit sa svojom pilom onda max 2m ali neki superlaki model sa cjevastim valjkom ali ultra lagane jer ja agrofarmom imam šta nosit 3 metarsku osavlja ga na velikom usponu kod kretanja.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

pajdo kaže:
toma84 kaže:
Ja mislim da za rotobranu od 2m ispod 70-80ks nema traktor kaj traziti

Opet ovisi o dubini rada, tipu rotodrljače, ...
Moja Ortolan Sirio je 210cm i treba min 45ks a max 70ks!
Osobno mislim da bi je 549 bez problema tjerao jer ju tjera 5211!
2,5m tjeraju bez problema i 6340 i 6911!
Dobro i ja nekad sa TD 75 radim s 3m rotodrljačom. Ide, al nema žurbe :|
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

rotobrane Sicma 3m kosi klinovi obični valjak i traktor Hurlimann H-490 ide samo tako u jesen za sjetvu radil po prvi puta i preporodio sam se u obziru na Rakovicu65 i tanjurače ili torpedo55a
i to jedan prohod
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

alen28 kaže:
pajdo kaže:
Koliko mogu skužiti prema slici drljača je širine 2m, lakše izvedbe te dubina rada oko 25cm, a za to ti treba nekih min 45ks!

Pa zar se nemože pliče raditi sa rotodrljačom? Koliko bi koštala neka polovna takva?


to da ti radis sa T25 i roto drljacom ZABORAVI
ja imam oboje i morat cu jednom probati tu kombinaciju
smatram da je vadimirec nemoze ni podici a kamoli raditi sa njom

skoro sam radio sa roto drljacom koju imam LELY 2,5 i rusom MTZ52 70 ks i pretezno idem 2. brzinom
ako je lakse onda 3.

pa i da je sirina 2m opet smatram da je to silovanje masine
ja sam sa vladimircem radio sa frezom 1.6m plitko i tesko mu je

ALEN sto u prevodu znaci nabavljaj jaci traktor :mrgreen:

EDIT platio sam je polovnu prije 5 do 6 mjeseci 1200 evra sa kardanom spremna za rad u odlicnom stanju tek uvezena
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ja idem 3, 4 radnom bez problema na 540E i 20cm, a nekad i na 1000 okr
 
R

Rajtek

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ratarko kaže:
A što kažete na ovaj stroj ?
Obrisan neispravan link.
Je..... stroj.
Al dobra je i zemlja.
Baš me zanima kak bi to išlo kod tebe ujesen, a i kodmene nije baš sjajno. :scratch :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh