• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

T

Tonxy

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

pravi stroj nema šta!!!
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Rajtek kaže:
Ratarko kaže:
A što kažete na ovaj stroj ?
Obrisan neispravan link.
Je..... stroj.
Al dobra je i zemlja.
Baš me zanima kak bi to išlo kod tebe ujesen, a i kodmene nije baš sjajno. :scratch :scratch

A pazi ovo što kažu za taj stroj !!!
Kažu da on bez problema radi kada je toliko mokro da se ne može raditi sa plugom :shock: :shock: :shock:
Dakle ako je blato taj " lopatar " će preštijati svu zemlju dok sa plugom ne možeš ništa :!: :?: :!:
Samo volio bi vidjeti na čega bi izgledala zemlja nakon prolaza stroja po tako mokrom tlu ... to se onda sigurno više ne bi moglo dirati sa niti jednim strojem jer bi propao do koljena :|
 
R

Rajtek

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Slažem se, ta zemlja onda nebi više uopče bila za daljnju obradu, a kasnije bi se na površini napravila kora, a blato ispod...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

cini mi se da sam citao prije u gospodarskom da moze radit u mokrom zato sta se vrti prema naprijed pa prakticki gura traktor,dok bi se s plugom samo ukopao..
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

..ja.. kaže:
cini mi se da sam citao prije u gospodarskom da moze radit u mokrom zato sta se vrti prema naprijed pa prakticki gura traktor,dok bi se s plugom samo ukopao..

Da u pravu si .
Evo ovaj ratar kaže isto to da se sa lopatarom može raditi i onda kada plug odustaje a tip je također složio vrlo interesantan rotosem . Pravo da se čovjek zamisli :idea:
http://imants.nl/pages/nieuws.php?groep ... ieuwsID=35
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ratarko kaže:
A što kažete na ovaj stroj ?
Obrisan neispravan link.
Mocno i silovito. Sigurno da kardan trpi max opterecenje. U svakom slucaju jako interesantno, jedan prohod hmmm :shock:
 
A

Axial

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Lopatare su ispitivali sredinom 80' tih na poljop. fakultetu u Zagrebu, Prof. Joško Barčić ali u vinogradu. Pokazali su se vrlo dobri, jedino što izvedba koljenaste osovine mora biti dobra (iz jednog komada), spori su u radu (radna brzina 1-2 km/h), a kako snagu prenose preko PV, a ne preko tla imaju dobro iskorištenje (jedino iskorištenje pada jer pretvaraju kružno u pravocrtno gibanje). I mazalica svaki dan nekoliko puta... na mnogo mjesta... Neki su to rješili i centralnim podmazivanjem, ali tu opet ostaje problem dosta malih radnih brzina, složene mehaničke izvedbe i podmazivanje... Vodeći proizvođači su Bivanga, Falc, Tortella (sve Italia). Inače stroj je u voćarstvu/vingradarstvu u upotrebi već 40-50 godina, a za voćare je dobar jer odbacuje tlo iza sebe a ne u stranu. Kada su ih ispitivali na velikim uzbrdicama/nizbrdicama mogao je raditi samo uzbrdo jer je nizbrdo previše 'gurao' traktor.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Sada su traktori malo bolji nego u to vrijeme koje spominješ .
Traktor ima puno viši stupanj iskorištenja snage na hidrauliku i mjenjaču tako ta ovi novi lopatari idu i 6 km/h . Svakako da je potreban dobar traktorčić 8) ako se žele postizati te radne brzine ali dans ih se nađe . Podmazivanje je valjda riješeno do sada a ne da se mora stajati u radu zbog podmazivanja :scratch to bi bilo glupo .
 
A

Axial

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Nisam ispitivao te strojeve, još nisam bio ni student u to vrijeme, ali čini mi se da nije bio u pitanju traktor nego sam stroj. Naime zbog složenog gibanja radnih tijela imali su spore prijenose, pa ako bi povećao radnu brzinu traktora 'odlomljeni' komad zemlje bi bio prevelik. Logično, stroj bi se mogao ubrzati, ali što je sa kinematikom gibanja u tom slučaju? Osim toga kao što već rekoh mnogo ležajeva, centralni pa leteći, pa još jedni na svakom radnom tijelu.
 
J

japa

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Bog dečki! mene osobno zanima da li je bolje kupiti rototiller ili rotodrljaču?doma imam falc rotodrljaču i zadovoljan sam s njom. čujem neke priče da je rototiler bolja opcija jer ne stvara takav otpor, okreče se u smjeru kretanja traktora, štedi gorivo i kao da je za istu radnu širinu za rototiller dovoljno manje konjskih snaga traktora. tko ima kakva iskustva ili preciznije informacije, molio bih da mi pomogne. svim forumašima želim sretan Uskrs! vidimo se uskoro na sajmu u Gudovcu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

u vezi tvoga pitanja samo mogu reci da mi je jedan covjek rekao da lakse vuce rotodrljacu od tillera..oba su 250cm..traktor zetor 7340..
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

img185.jpg

img186.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Takvu ima moj prijatelj,
dobar je to stroj.
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

evo slučajno san naletio na "lopatara"[youtube:1l06leg8]CX1b-V1o3iA[/youtube:1l06leg8]


Vidim da si FRKS ti pokušavao s URL stavit u ovakav oblik,netreba ti ovo URL, to ti se napravi tako da kopiraš ovo iz linka CX1b-V1o3iA, označiš i stisneš gore youtube.
Mario
 
M

Markolino

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Bok društvo.
Daj pomozite.Kupujem 3 m Rotodrljaču(novu :D )
Zainteresirana sam za VN Aterra MS ili Amazone Ke 303 170
Da li tko ima takve i da li mi može tko dati savjet šta da uzmem?
amazone košta 93.000 kn sa PDV a Arterru nemaju u cjeniku
Traktor je Claas 697 ATZ
Hvala,hvala , hvala
 
A

Alen

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Tak puno?!? Ja vidio na sajmu u gudovcu za 25.000 kn.... E sad neznam koji proizvođač...
 
M

Markolino

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Pitam se da li se isplati uzeti Amazone s uvjetom da nemam više od 100 jutara žita na godinu?
Da li će Arterra napraviti solidno taj posao?
Terramat košta 67.000 sa hidroliftom,a on je do 120 ks,a za Arterru nemam cijene
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Atera ti je 2,5m 39000, 3m 42000kn sa pdv-om na akciji u Lateran-u! To su cijene sa rešetkastim valjkom!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

pajdo kaže:
Atera ti je 2,5m 39000, 3m 42000kn sa pdv-om na akciji u Lateran-u! To su cijene sa rešetkastim valjkom!

sa hidro liftom?
 
M

Markolino

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Imaju samo teramat do 120 ks sa packer + lift 67.000 sa PDV
A za arterru MS su rekli da je trenutno nemaju u ponudi pa su mi preporučili Amazone KE 303
E a kaj sad napraviti ?Amazone je do 140 ks sa packer 81.000sa PDV + lift 13.000 sa PDV
To je dupla cijena ebemu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh