• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

S

sapat

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Vjerovatno bi to ares odradio dobro, ali mislim da ću ipak saćekati dok nedođe jača pila. Trenutno mi je ares najjači i najzaposleniji traktor u avliji, još mu je samo falio i gruber
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Ako mu fali gruber , kupuj ! Sad se ima love , jel tako :D

Evo ako želiš ime može ovako nešto :

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

...a ako ime nije bitno evo novi stroj za malo novaca :

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
S

sapat

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

nema se više... potrošeno... počastio sam se autom... neka neko drugi radi... :D :D :D
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

sapat kaže:
nema se više... potrošeno... počastio sam se autom... neka neko drugi radi...

šta si uzeo?
novo ili?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

sapat kaže:
nema se više... potrošeno... počastio sam se autom... neka neko drugi radi... :D :D :D

Ma da , još da ti povjerujem da nemaš 2.000 € , vadi te novce iz čarape i kupuj si stroj :!: ;) :lol: :D :mrgreen:
 
S

sapat

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

...ares mi je prezauzet, zato nema kupovine...
U skladu prinosa pšenice, kupio sam mali auto, odnosno samo pola- novi vw polo 1.4 tdi
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Kako misliš u skladu sa prinosom pšenice ?
Zar ti je prinos onda bio mali ako si kupio mali auto ? Mislio sam da su svi zadovoljni sa prinosima ove godine ?

ROKI bi onda morao kupiti Ferrari 430 Scuderia :D ako se sudi po prinosu :D

Obrisan neispravan link.
 
S

sapat

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Prosjek je bio oko 6 t po ha merkatilne pšenice, renan 5.3 t/ha, obićno pšenice nemam ispod 7t/ha
Negdje u ataru gdje je bilo više kiše bilo je oko 7 t, ali tamo gdje nije bilo kiše imao sam najviše slame
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Tako , razumljivo mi je onda tvoje razočarenje ako kažeš da si do sada proizvodio preko 7 tona po hektaru .
Bitno da je bilo za novi DI-DI :D a na godinu se ponovo nadaj preko 7 tona i biti će sigurno .
 
S

sapat

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

malo da se hvalim, prošle godine sjemenska Barbara -7,9 t/ha nažalost sjemensku sam imao samo na 15ha
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

e pa fino si se ti ponovio vinogradar.. :lol: čestitam i na ovome i za traktor i želim ti puno radnih sati s novim strojevima...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Hvala,sa ovime neću više ove godine radit ali nagodinu obećavam filmić za one koji neznaju kako to radi!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

ja sam vidio kako radi taj sistem u gudovcu,ali nije bila rotodrljača već ono kao motičica što ide između stabala...bilo je to čudo od neke firme iz poreča,mislim da je LAKOVIĆ...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Znam vidio sam to ali ovo je daleko bolje.Ipak je ovo Rinieri ne rade oni bilo šta,a i cijena opravdava kvalitetu!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

čekaj,on se u transportu vozi na onim valjcima iza?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Ne znam za taj model sa slike točno ali taj zadnji gumeni valjak što stoji na zemlji služi i za transport . Samo mu se još centar gumenog valjka izdigne , vozi samo na nekih 30 cm lijevo i deno na tome valjku . Ne znam da li kužiš ali evo neka ružna slika .

Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

aha..pa to su pune gume?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Da upravo tako kao na slikama
 

Najnoviji postovi

Na vrh