• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kuzim ovo radni krug. malo mi se pobrkalo koja je A a koja B. a uostalom,nekako mi se to cini presporo.. :?
normalno,ako nemoze,nemoze. ali onda bolje 2,5m i radit kako spada..
osim ako mu ovu tvoju novu nece bit lakse tjerat.
 
B

bosanac

Guest
Imam u planu da kupim tanjiracu od 24 diska.Medjutim jedan prijatelj mi savjetuje da kupim rotofrezu gdje su nozevi postavljeni spiralno da je bolja za obradu zemljista od tanjirace.Ali posto nikad nisam radio sa frezom niti znam ko ih proizvodi niti koja je cijena na odnosu na tanjiracu i da li bi Rakovica od 65 KS mogla da pogoni tu rotofrezu od radne sirine 2 metra .Pa sam sada u dilemi.Pa me interesuje ako neko ima iskustva sa time da mi da neki savjet oko kupovine.Hvala!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
..ja.. kaže:
kuzim ovo radni krug. malo mi se pobrkalo koja je A a koja B. a uostalom,nekako mi se to cini presporo.. :?
normalno,ako nemoze,nemoze. ali onda bolje 2,5m i radit kako spada..
osim ako mu ovu tvoju novu nece bit lakse tjerat.
nije to sporo jer i s 250 onom sam išao 1-2b na kornjači znači transportna na kornjači al ne rade onda brane tak lijepo jer je zemlje dost teška i tvrda za obradu ili kak bi mi rekli masna je ko špek.
išao je mf s 300 ok 1-b na kornjači al auspuh je malo pocrnio na izlazu :twisted: pa mi je bilo žao traktora makar je išao dos dobro al onda jedna manje je bila dobra al imao sam vremena pa sam onda i dvije brzine manje išao i napravio super prhko i rastepeno i priređeno nego dok sam bržije išao.
ma morao bi iči s ovo od 3 metra kao hoču al zemlje ne dopušta ili dvaput bržije po mjestu ili jedamput sporije ako me kužiš jer je zamlja ilovača.
 
K

kruno

Guest
bok, imam jedno pitanje kupio sam rotodrljače sicma.. pa me zanima jel zna ko gdje bi mogao nabaviti zubćanik i osovinu, sve zajedno? unapred hvala
.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
kruno kaže:
bok, imam jedno pitanje kupio sam rotodrljače sicma.. pa me zanima jel zna ko gdje bi mogao nabaviti zubćanik i osovinu, sve zajedno? unapred hvala
.
Novačić ti je zastupnik Sicme za HR-Av. V. Holjevca u Zg-od Velesajma pićiš ravno drito do njega! ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
bosanac kaže:
Imam u planu da kupim tanjiracu od 24 diska.Medjutim jedan prijatelj mi savjetuje da kupim rotofrezu gdje su nozevi postavljeni spiralno da je bolja za obradu zemljista od tanjirace.Ali posto nikad nisam radio sa frezom niti znam ko ih proizvodi niti koja je cijena na odnosu na tanjiracu i da li bi Rakovica od 65 KS mogla da pogoni tu rotofrezu od radne sirine 2 metra .Pa sam sada u dilemi.Pa me interesuje ako neko ima iskustva sa time da mi da neki savjet oko kupovine.Hvala!
Mi smo jedno vrijeme imali Howard HR230. Ta freza ima mjenjač s 4 brzine.
U teškoj zemlji, s dubinom do osovine Same 70ks je imal punu kapu posla. Ponekad je gas opal na 1500rpm (sa 2100 s koliko smo ih inače vrtili). U lakšoj zemlji, ponegdje ih je bez problema vrtil i na 540E (odnosno 750), a da nije padal gas.
Inače je mjenjač na frezi bil postavljen u najnižu brzinu, mislim 135rpm pri 540rpm kardana.
Ako ju misliš koristiti umjesto tanjurača, treba se vrtiti što polakše.

Kad kupuješ frezu, svakako potraži onu na kojoj se mogu mijenjati brzine, jer budeš inače imal dva problema:
- ili ti bude falilo snage
- ili ti bude zemlja previše usitnjena

Mislim da je 2m na granici, a ako je s jednom brzinom, neidi preko 180cm.
 
K

kruno

Guest
puno hvala.. jel ima tko takve rotodrljaće (sicma 2,5m) i kako je zadovoljan s njima.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
pozdrav svima
da li netko radi uslužno frezom obradu' ? traktorskom od 170 cm

ako da moiže li mi reći kolika je cijena po jutru ili po hektaru frezanja vočnjaka ? naravno u kunama?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ma ko od šale ,to ti ovaj moj prijatelj prodaje pa veli daj ju probaj da vidiš kak ide ,nije u cvjetu mladosti ali ima dobre klinove i na 540 ok u 2. brzini 4 kmh :D sasvim zadovoljavajuće
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
te rotobrane su prodane ne?
možda su to te moj susjed kupio isto takve ma ja mislim da su to te?
imam ožda taj tvoj prijatelj i mf na prodaju!ako da onda su 100% u mome selu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ako malo bolje pogledaš ovo je slikano 2.3.2009 oko 10 sati..zadnja fotka u 12.09 sati..
Teško da su poslije prodane ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
breza, pogledaj dal se klimaju klinovi, takvu sam i ja imao (malo je bila jača, i sa paker valjkom) znale su se ripne na osovinama okrenuti tako da su se sudarali klinovi, pa smo ih samo zavarili ;) a radila je fenomenalno. TD 75 je s njom išao.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
je imaju malo lufta .al to kaj veliš nije to ništa kaj dobar var nebi mogel popraviti ;) no ja sam ih imal samo na "razrađivanju" jer imam svoje,dakle i dalje su na prodaju- kaže prijatelj za 1100 eura :)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
I ja sam svoju prodao za 1100 €, al moja je imala paker valjak, veću getribu, jači ovaj dio gdje se kopča i mehanički hidrolift, samo što su 5 klinova bili zavareni.

Nemam ni jednu sliku iz bliza :cry:
DSC07232.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh