• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
:shock: :shock: :shock: jeeebooooteee :shock: :shock: :shock: , nema kaj, ovi su sigurno pravi, kaj frca po kamenju :shock: :shock: , i zbog toga se valjda i prodaju, mada nisam nikd još kod nas videl amazone rotodrljače daih netko ima, jel preskupo il kaj :?: :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Malo im je cijena "preskupa" za nas.. :mrgreen:
Ma to ti je kao s onom JD balirkom..Ima drugih koje če obaviti isti posao kao i ona,... ;)
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Je ima i drugih pa onda ko i ja ušparaš 7000kn kupiš Sicmu pa se poslje tučeš po glavi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ZG VRTLAR kaže:
Je ima i drugih pa onda ko i ja ušparaš 7000kn kupiš Sicmu pa se poslje tučeš po glavi.
Ja sam radio sa Sicmom 300 novom..Jako ljepo ide..
Gazda ju več ima 3 godine i nije imao ni jedan kvar.radi oko 60Ha zemlje..
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Moja ide preplitko ne znam možda sam kupio preslab model, frend ima khun i to je to.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ZG VRTLAR kaže:
Moja ide preplitko ne znam možda sam kupio preslab model, frend ima khun i to je to.
Ova je 300IRS,i ide u dubinu ako želiš i 20cm i više...
Ja sam išao negdje oko 10-15cm...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ZG VRTLAR kaže:
Moja ide preplitko ne znam možda sam kupio preslab model, frend ima khun i to je to.
možda ti je valjak previše spušten pa ne pusti dublje :scratch
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
prvo cu pitat kako si ju nosio s njim? paker valjak? lift vjerojatno nema.. ili nije neka masivna?
pretpostavljam da si to samo isao vidjetl jel on moze vrtit ta 3 metra..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Paker valjak ima...Po prospektu ima 1400kg...Nemogu reč da mu je bilo lako kak u zemlji tako i da ju nosi..Lift nema.
Išao sam 4 spora i još prepolovljena u kornjaču,probao sam i u zecu ali mu je bilo malo tjesnije ;)
Ali u 3 sporoj s njom bi mogao raditi bez problema....
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Ma nije problem u valjku ako je spustim štopa s prednje strane.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Koliko su ti noževi(klinovi) dugački? Daj koju sliku drljače s prednje strane pa ćemo vidit
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ZG VRTLAR kaže:
Ma nije problem u valjku ako je spustim štopa s prednje strane.
Čudna neka rotobrana :scratch
Daj sliku da vidimo..
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
ZG VRTLAR kaže:
Ma nije problem u valjku ako je spustim štopa s prednje strane.

Kak misliš štopa?
Jel imaš otraga gredu za ravnanje?
Da nije previše spuštena pa ostaje previše tla između rotora??
 
Z

ZG VRTLAR

Guest

Problem je u prednjoj dasci ako je maknem tada se ne štopa ali onda slabo usitnjava. :scratch :scratch :scratch
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Iako ta prednja greda ima svoju funkciju, iskustveno tvrdim da ju možeš maknuti, a jače usitnjavanje dsobiješ tako da traktor staviš u manju brzinu il spustiš stražnju gredu dublje ili, ako ima ta SICMA(ne vidim jel er ili ers model) mogučnost promjene brzine vrtnje rotora-stavi u veču brzinu! ;)
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Stavljena je na najbržu brzinu, i idem od 2-3km/h. Baš ću sutra maknut prednju a spustit stražnju dasku pa da vidimo rezultat.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
ZG VRTLAR kaže:
Stavljena je na najbržu brzinu, i idem od 2-3km/h. Baš ću sutra maknut prednju a spustit stražnju dasku pa da vidimo rezultat.
Ili, bez spuštanja daske, pusti samo stroj dublje-2-3cm je jako vidljiva razlika!
Samo, nekaj me kopka-a da nije možda prevlažno tlo, pa umjesto da se lijepo sitni, ono se lijepi u veće konglomerate?
 

Najnoviji postovi

Na vrh