• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Cini mi se da on ide poslje one TeraX tanjurace i koliko sam vidio ne voli neravnine i vecu kolicinu slame
 
R

Ratarko

Guest
Multitiller .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovaj Rau Multitiler je luda stvar samo ga malo primjenju, sa njim mozes mnogo operacija raditi,samo se mijenjaju polozaji i pojedini radni organi
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Ništa posebno , ide uz one prije poslane slike .

[youtube:b0396]jqTD6tgf15s[/youtube:b0396]
 
Č

Čugi

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

A evo i jedne za Obrisan neispravan link. ! ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Baš zakon , ali da ima barem malo veći zahvat :D :D :D
 
P

paor

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

pogledajte OVAJ zahvat, malo dalje jedan korisnik tvrdi da za jedan sat prođe oko 35 jutara
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

@krx

Evo krx, to je skica moje ideje za vožnju tvojih tanjurača... Trebale bi imati dva kotača, po jedan na svakoj uzdužnoj gredi (na kraju njih imaš sasvim dovoljno mjesta za nosače). Dalje, pošto te tanjurače prikopčavaš u 3 točke kotači bi trebali biti slobodno rotirajući, jer ako bi bili kruti i na osovini tada to na zavoju nikako ne može funkcionirati... No ima i druga verzija; naprijed kod kopčanja ugradiš rudo, veoma je jednostavno rješenje, ne treba se ništa variti nego se samo zakači, pa ako bi ih kad poželio opet nositi povadiš 3 klina i voila...
Reci koja verzija ti se čini boljom pa ti za to mogu detaljnije nacrtati svoju ideju izvedbe. Osobno mislim da su obje dobre, no ipak bi ova druga sa rudom bila bolja...lakše ćeš se okretati i trebat će ti manje mjesta za to.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

A recimo SIP pravi tako dobru i jeftinu vučenu tanjuraču za 100 KS traktor , ništa na njoj ne treba prepravljati :|
 
B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

A ja sam KRX-u napisao da ima na slobodnici u onoj trgovini SIP soily tanjurace kao sto zjockoo ima, no on se odlucio za ove...

Osobno za traktor od 100KS nikada ne bih nosene tanjuraceuzimao, jer je to dosta tezak prikljucak za nositi po cesti, a kamo li ga jos vuci po njivi... Vucene su bolje, jer se neoslanjaju na traktor, a koliko znam, u okretanju je isti vrag kao i sa nosenima...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Meni je lakše okretati traktor ako ima vučenu tanjuraču . Nošena mi rastereti prednji kraj kada ju podignem na okretanju pa mi onda teže traktor okreće ako idem iole brzo .
 
K

krx pozega

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Bobo šta pričaš ti kakva vučena tanjurača u našim komadima..šta se pati sa njom u polju pa kad je vučeš isti k.. jel vučena ili nošena ta nema pet tona da se moram bojat da mi neće propadat u zemlju a traktor je strašan na njoj...opet ponavljam treba mi isklučivo za transport do kuće tako da zjockoova ideja nije loša ali ja ću ipak ako budem radio riješiti dva balona između baterija jači navoj i to je to koliko meni treba deset dana godišnje a i manje..da sam htio uzeo bi oltovu ali mi je nepotrebna a o SIPovoj nerazmišljam i mislim da je puno slabija od ove moje naravno što se tiče jačine konstrukcije, veličine ,debljine tanjura i osovina...

Trenutno sam, osim ovih svakodnevnih poslova kopjh je preko glave, sav u nabavci Kvarnerlanda trobr.-okretača tj. treba mi stići idući tjedan 8) ...mislim reko da se nije netko zabrinuo što me nema te gdje sam što radim i tako,znam da sam vam puno falio..bgla..bla..bla ;) :D :D :D

E da bili su mi danas serviseri..obavljen je prvi servis na 80 sati...i tak
 
B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Ovako, kad ti kverneland stigne, pozovi me da dodjem pogledati malo, jer obozavam plugove, a pogotovo kverneland.

Novi ili polovan, vario ili fiksni?
 
R

ROKI

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Za rusa imam Kverneland 3x12". Plug ore fantastično! Lijepo slaže brazdu, lagan je za vući i dobro zaore, ali do 28 cm dubine. Preko toga nezaorava lijepo jer ima niske daske. Sad sam kupio Lemken Opal 090 2+1 12" okretač. Brazda od brazde 85 cm, klirens 75 cm, greda 90 mm. Plug ima kopirni točak, na prve dvije brazde umjesto crtala nož, povišenje i produženje daske, a daska je puna. Na plugu je sve original uključujući i raonike što je teško za povjerovati, ali je tako. :eek: :shock: Nigdje nema lufta na okretnici i ništa nije pojedeno od potrošne robe. Ovih dana ću ga upet za holandeza pa ćemo vidjet šta će kasti. Mišljenja sam da bi trebao lijepo orati i biti povozan.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Plug je 3puta12,14,16.okretač.polovni..niski klirens,znači oko 70-75cm..te je lakši greda mu je slagat ću ti mislim 16o...Roki kod nas su ti zemlje lagane tako da traktor od sto konja ore sa 3puta 14 bez ikakviH problema...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

@ Ratarko

Da, znam da SIP proizvodi dobre vučene tanjurače, no eto, krx se odlučio za ove pa sad ako ih ne želi nositi jedino što može je dograđivati nešto gore...

@ krx

Nisam baš siguran da ćeš imati dovoljno mjesta za kotače između baterija. Nisam ih ja bezveze nacrtao iza, no opet, to je tvoja stvar što ćeš napraviti. Mislim da će ti tamo samo smetat.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

krx pozega kaže:
Plug je 3puta12,14,16.okretač.polovni..niski klirens,znači oko 70-75cm..te je lakši greda mu je slagat ću ti mislim 16o...Roki kod nas su ti zemlje lagane tako da traktor od sto konja ore sa 3puta 14 bez ikakviH problema...

ÄŒestitam na kupnji pluga !
Greda od 160 mm je definitivno overkill za taj plug . Sve preko 120 mm je nepotrebno . Ako je stvarno 160 mm greda i ako još imaš vremena da odustaneš to bi ti bio moj savjet , nije da si pitao za savjet ali smatram da bi 120 greda bila više nego dovoljna , čemu platiti više za deblju gredu ako nije potrebna ?
 
B

Bobo

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Ako nista drugo da plug bude tezi i da lakse ide u zemlju ;) Ako ga traktor moze nositi, zasto da nema vecu gredu? Od viska glava ne boli.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Rotodrljače, freze, tanjurače ...

Bobo kaže:
Ako nista drugo da plug bude tezi i da lakse ide u zemlju ;) Ako ga traktor moze nositi, zasto da nema vecu gredu? Od viska glava ne boli.

Ako njemu trebaju neke lude kile da ide u zemlju onda NO COMMENET , naravno da mu ne trebaju te kile , to mu je samo višak . Predpostavljam da misliš kako nema veze koliko je plug težak dok tako govoriš ? Naravno da svaku tu kilu vuće tih 100 KS traktor i to još kroz zemlju ... Lakši plug se lakše vuće nasuprot istom takvom plugu koji je opterećen sa 300 KG nekog tereta ( u ovom slučaju bi to bila greda ) .
 

Najnoviji postovi

Na vrh