• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
mislim da ne, al moram provjerit sa tatom, mislim da novi dođe duplo više, pa se isplati uzeti ovako bez računa.

edit: kaže da može račun ali 1000€ + pdv
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
daniel2356 kaže:
mislim da ne, al moram provjerit sa tatom, mislim da novi dođe duplo više, pa se isplati uzeti ovako bez računa.

edit: kaže da može račun ali 1000€ + pdv
vidi to nije puno,ja sam jučer ujutro stigao iz mađarske,bio sam u VN-ovoj tvornici na dva mjesta pa je vlasnik tvornice rekao da će onome tko kupi kakav VN-ov stroj do 1,9,2009,dati popust od 5% pošto mi agronom još nije izdao račun i ja imam pravo na taj popust,usput i agronom mi je rekao dati dodatni popust od 8% što je na kraju 13% popusta.moja rotodrljača košta nekih 60000kn,a hidrolift nekih 14600kn pa kada to zbrojim i oduzmem tih 13% sve skupa me ispane nekih 66000kn.u ponedjeljak ću razgovarati sa agronomom pa ako njihov izračun bude kao i moj kupit ću novi lift.ako ne bude onda ću ti se javiti pa ćemo vidjeti šta i kako dalje.sa kojim si traktorom nosio sjetvenu liniju i koliko je široka?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
nosio ju je Deutz DX 120 110 KS, i nosio je to Deutz bez puno problema, na okretanju malo dignem lift da se lakše okrenem, 3 metra je rotodrljača i sijačica, pneumatska 24 reda, dosta teška. a nosio ju je zadnju sjetvu mccormick 200 ks, al se igral sa time, ali sam svejedno dizal lift u zrak radi lakšeg okretanja da mi tijela ne zapinju po zemlji, ali za sjetvu je to zakon, prođe riper i komplet za njim i gotova sjetva, sijal sam oko 12-15 ha dnevno ako je u komadu, ako nije, onda puno manje jer je puno prtljancije sa selidbom. ali u svakom slučaju puno se uštedi na vremenu i pripremi sjetve i potrošnji goriva.
za sva pitanja slobodno na mob 095-343-3722
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
sad sam išao gledati, na pločici nepiše ništa di su proizvedene, piše godina proizvodnje, broj i tip stroja, i poštanski brojevi obje tvornice, u austriji i u mađarskoj.
 

Tigo

Novi član
Tu od
5 Lip 2008
Poruka
14
Vjerojatno onda sklopljene u mađarskoj..a tvoje josip?
ja sam prošle godine imao VN teramat 99god..al baš austrijske jer su vani kupljene nove..nisu u Hr
i jako dobro su se pokazale...zemlja iza njih je bila ko stol ravna..veliki paker valjak ima...i hidrolift s dva cilindra..tek ove godine ga bili jednom iskoristili
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
u mađarskoj se proizvode plugovi,gruberi,podrivači,tanjurače za prašenje strnjaka.a rotodrljače se proizvode u slovačkoj.
 
H

Hurlimann86

Guest
evo naše rotobrane breveglieri 2.5 m,malo smo sprobavali kako zetor 6911 radi s njom :mrgreen: :mrgreen:

 
Z

zekan7711

Guest
Hurlimann86 kaže:
evo naše rotobrane breveglieri 2.5 m,malo smo sprobavali kako zetor 6911 radi s njom :mrgreen: :mrgreen:


otkud :?: a si ti
jel teska rotobrana :?:
 
H

Hurlimann86

Guest
zekan7711 kaže:
Hurlimann86 kaže:
evo naše rotobrane breveglieri 2.5 m,malo smo sprobavali kako zetor 6911 radi s njom :mrgreen: :mrgreen:


otkud :?: a si ti
jel teska rotobrana :?:
iz šenkovca pokraj čakovca.
nije teška inače radimo s njom s hurlijem xa86 :D
 

Tigo

Novi član
Tu od
5 Lip 2008
Poruka
14
sada se sklapaju u toj tvornici kao što je i većina drugih proizvođača premjestila pogone gdje je jeftinija radna snaga...ali ove što sam imao iz 99. nisu
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
vjerovatno da nisu iz slovačke jer u to vrijeme pogon u slovačkoj možda nije ni postojao.ali vjeruj mi da kvaliteta uopće nije upitna jer imaju jako strogu kontrolu proizvoda.
 

Tigo

Novi član
Tu od
5 Lip 2008
Poruka
14
Bili smo uspoređivali tu austrijsku što smo dovezli i ovu noviju iz mađarske..dalo bi se raspravljat...ima razlike
Al što je bilo bilo je..takva je politika danas sa svim proizvodima
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
dvoumio sam se gdje da stavim slike, ili ovdje ili pod sijačice za žito, ili u mehaničku radionicu pa se odlučio za ovdje.
ako sam pogrješio, neka admini premjeste na pravo mjesto
lift je skinut i prodan, stavio sam jaram na rotodrljaču, i stavio sijačicu na jaram i krenuo u prepravke. skinuta su sjetvena tjela te se radi paralelogram na koji se budu kopčala sjetvena tjela, tako da budu niže jer je sijačica sada metar više u zraku nego prije, a treba i povuči ih natrag da stane i paker valjak koji bude došao naknadno. idu sva nova crijeva za zrak, jer su stara prekratka i popucala. bude se skinula i kardanska osovina sa pogonskom remenicom i ide remenica direktno na kardan na rotodrljači. uglavnom sve se radi i smišlja u hodu, i na kraju bi trebalo ispasti slično kao original VOGEL NOOT sijačica.
evo par slikica kako to izgleda na rotodrljači prije rastavljanja:



i nakon rastavljanja:


i trenutno stanje:


tu se več vidi paralelogram koji bude nosio gredu sjetvenih tjela.
kako budu radovi dalje tekli tako budem stavljao slike.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mozda si napisao negdje, ali nisam primjetio.. zbog cega si prodao lift i slazes to ovako?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ni ja ne razumijem ali predpostavljam da želi približiti sijačicu rotodrljači da mu bude lakše nositi sjetvenu liniju sa traktorom :scratch ,iako mislim da se McCormick sa njom igra. :D
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
daleko je to bilo od traktora, završavalo je na skoro 4 metra od traktora dok je bilo na liftu, a i teret jako daleko odozada, ali mccormick je to nosio bez problema, ali je tu problem kardan od rotodrljače, mora biti jako dugačak, a kad dižeš lift na okretanju moraš paziti koliko češ dič ga u zrak, pa mi je jednom preletio i skupio se do kraja i otkinuo mi kučište kardana na sijačici sa rame sijačice, a moraš ga dizati da se okreneš. ovako nema dizanja, a ni kardana između, a i lakše je za nositi, lakše za manevrirati jer je krače itd.
 

ANGUS

Novi član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
19
Trebo si staviti samo hidromotor za pokretanje turbine i rješen problem tako sam ja napravio.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
danijel2356 šta misliš da li bi ja sa svojim fiatom mogao nositi sjetvenu liniju?neki dan sam vagao traktor i vaga je stala na 5350kg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh