• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
715
A ima i seljačka metoda, odšarafiš 2-3 šarafa opereš iznutra i izvana i posušiš taj rezervoar, montiraš ga. Skineš fergazer i počistiš svaku rupicu i kanal i montiraš ga.
Spojiš cijev za gorivo bez tog korištenog filtra. Naliješ friški i čisti benzin i miran si nekoliko godina. (kod točenja goriva čep ne odlaži u travu niti prašinu, prije nego ga zašarafiš na rezervoar puhni ga da ispuhneš ako ima nečeg...)
Probaj tako.
I provjeriti odušak zraka na čepu, možda je i on začepljen.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam najbliže ovoj kosilici, jel možda ima ko takvu?
Kaj sam god gledal nema neki izbor, gledal sam kaj ima motor subaru, ili oleo mac pa niš nije dobavljivo za Hr tržište. Sad bi onda Hondu uzel, pa valjda bu dobra.

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
A rupa za bočno izbacivanje? Nekoliko brzina vožnje?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Neki modeli Einhell-a, Stiga-e, Toro-a...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
I provjeriti odušak zraka na čepu, možda je i on začepljen.
nista. mijenjam crijevo i radim komplet ciscenje karba, dako ne bude vise prljavstvine...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Imam problem sa kosilicom. Naime iz rezervara je cesto u karb isla prljastvina, to sam rijesio da napravim tako sto sam crijevo od goriva prekinuo na pola i stavio filter goriva . Medjutim, sve radi ok, ali nakon odredjenog perioda gorivo stane da ide iz rezervara ka karburatoru. Moram 2 puta da pretisnem pumpicu da bi opet doslo do karba.


Zna li beko u cemu je problem?
Koji motor je u pitanju? Tebe očito muči prljavština no meni se čini da imaš prefini filtar. Naime znam da
postoje dvije vrste filtera za gorivo za te male motore. Finiji kad postoji pumpa goriva i grublji za slobodni pad.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Motor je mtd-eov... Nije mi jasno koji je ono filter slican filteru vazduha, crijevo za njega ide iz rezervora...on stoji u plastici od startera...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Moj ti je prijedlog da izbaciš iz razmišljanja filter za gorivo na kosilici. Naše su sve bez toga. Napravi temeljito čišćenje rezervoara, cijevi i fergazera, toči čisti benzin i mirno spavaj.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Crni model kosilice za visoku travu do visine 27,5 cm, nije preporučljivo je koristiti ako je trava veća od propisane visine.🤩
279898190_23851415794390743_3616128172449095130_n.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh