• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Koliko mora imati cm na sjetveni grani svake strane i otraga na kotačima i ako ima tko za prodat knjigu za dvorednu sijačicu olt noviji tip
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ne kužim zakaj sa strane..moraš podesit na 70 cm sredinu kotača i ulagače zrna, a sa strane koliko bude bude. tj. od sredine traktora ili sijačice lijevo i desno da budu pomaknuti za 35 cm.
Na slici je razmak koji mora biti 70 cm, nemoj gledat gredu u zelenom krugu, jer na slici je 4 redna sijačica.
 

Prilozi

  • olt-mehanicka-sijacica-kukuruza-msk-gt-tip-slika-31626133.jpg
    olt-mehanicka-sijacica-kukuruza-msk-gt-tip-slika-31626133.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 231

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
to sve stoji ali možeš jednu stranu više povuči van,a drugu manje i opet dobiš 70 cm zato neznam kako da gledam 35 cm s jedne strane i 35 cm s druge strane
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Složiš tak da između kotača traktora lijevog i desnog bude isti razmak do kotača sijačice, da možeš sijat po zemlji okolo tj. da u sredini dobiš spajanje zadnjih redova ili siješ samo po jednoj strani, tak da na drugoj dobiš spajanje redova. Tako da bilo koji prednji kotač traktora ide u povratku po tragu traktora gdje si već posijao. A međuredni razmak složiš 70 cm, zato ti velim da sa strane na gredi sijačice nema veze rezmak.
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
Pozdrav ljudi.. :)
Pošto se polako bliži vrijeme sjetve kukuruza..imam u tjeku sređivanje svoje stare dvoredne oltove sijačice, a nemogu nigdje pronač pa ču ovdje pitat..ima li tko sliku kako izgleda kompletan mehanizam za umjetno gnojivo..pošto je to moj djed davnih dana posudio i skinuo, a nemam ništa..osim dva zubčanika na njoj..ako tko ima ili pikse komplet ili sliku kako to izgleda neka se javi.. :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Kolege šta mislite jel bolje nariktati markire na kotač na olt psk 4 ili po sredini traktora?

Prednje gume su 13.6, vjerujem da je za ravan odlično na sredinu, ali problem je kod bočnog nagiba gdje je na kotač ipak preciznije..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Probaj sam pa vidi što je naj bolje za tebe,ali zbog brda mislim da je pračenje kotača najbolje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo moje ''lude sijačice'' , malo neobična ali jako lijepo radi
Marke frazini , nikad čuo dok nisam kupio. :icon_rofl:
 

Prilozi

  • IMG00278.jpg
    IMG00278.jpg
    59 KB · Pregleda: 216
  • IMG00281.jpg
    IMG00281.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 210

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Da li moze mehanickom olt sejacicom da se seje sirak??? Sejao kukuruz, ali sirak nisam sa njom, pa me zanima da li je neko probao??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ima li neko da mi prenese iskustva sa MONOSEM sijačicama ?
Planiram nabavku 4redne sijačice a ona mi djeluje kao jednostavna a i cjenovno prihvaljtiva , znači u pitanju je sijačica sa one dvije tanje cijevi kao konstrukcijom (to je mislim stariji model) , na sebi posjeduje koševe za djubrivo i insekticide.
Na oko solidno izgleda.

Ostale su mi cjenovno nedodirljive jer je uslov koševi za đubrivo . A i mnogo mi djeluju komplikovano sa svim kardanima , reduktorima i ostalim čudesima na sebi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh