• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski viličari

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Koja je to kategorija treće točke na FIAT-u: 2 ili 3?
Hidraulična treća točka pri Sokolića košta nekih 1700...1800kn s PDVom.

Nije samo kocka zbog popuštanja, već i zbog ograničavanja brzine protoka ulja, pa s njom, osim sigurnosti, dobiješ i na preciznosti.
Inače, granu s takvim ili još većim dohvatom ja već dugo tražim, no netreba mi biti tak gruba. Ak znaš za koju, javi ;)

Cat 3 je inače, a takva s dimenzijama mislim 650-850mm je oko 2500kn.
Znam da i ograničava brzinu al sam zato satvil tanje lajtunge pa je brzina ok za rad..inače na mojem viličaru Linde nagib radi isto dosta brzo..
Znam za njih par..bilo bi najbolje da se čujemo za to pa....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Cat 3 je inače, a takva s dimenzijama mislim 650-850mm je oko 2500kn.
Znam da i ograničava brzinu al sam zato satvil tanje lajtunge pa je brzina ok za rad..inače na mojem viličaru Linde nagib radi isto dosta brzo..
Znam za njih par..bilo bi najbolje da se čujemo za to pa....

Imaš PM s mojim brojem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ivica, sve je to lijepo...samo top link bi MORAL imat stop ventil s prigušnicom (pilot operated check valve) ili ti kocku, po domaći.

..može ovdje raditi samo probleme ,veče ako nema prigušnice a manje jer takav ventil ne voli kombinaciju s zatvorenim razvodnikom kakvi su obično na traktorima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
..može ovdje raditi samo probleme ,veče ako nema prigušnice a manje jer takav ventil ne voli kombinaciju s zatvorenim razvodnikom kakvi su obično na traktorima

Štima, ali svi traktori imaju takve razvodnike. I sve treće točke imaju "kocke" :scratch
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
..može ovdje raditi samo probleme ,veče ako nema prigušnice a manje jer takav ventil ne voli kombinaciju s zatvorenim razvodnikom kakvi su obično na traktorima

Kaj misliš da bi se događalo?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Evo danas sam stovarival sa tim Jungom betonske gredice težine oko 2200kg..nije ni viličar mogao svojim cilindrima dignut nego sam hidraulikom traktora podigao s prikolice i top link je funkcionirao savršeno..mogao sam i skroz polako naginjat i nije nikud popuštao..za ovo je ovak isprobano ok.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
evo našao sam jednog jako zanimljivog.....
visina 8,7 metara i može podiči 1500 kilograma...
87200542.jpg
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
e to ti neznam...to sam našao na jednoj njemačkoj stranici...mogu provjeriti
toj visini i s tim traktorom mislim da bi tih 1500 kil bez problema prehitil,ili te kile taj trakor :)

p.s. fala za sliku, dal si mi ideju kak napraviti dolje nogice, tj. ovo da se ne prevrne :D
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
toj visini i s tim traktorom mislim da bi tih 1500 kil bez problema prehitil,ili te kile taj trakor :)

p.s. fala za sliku, dal si mi ideju kak napraviti dolje nogice, tj. ovo da se ne prevrne :D

ko to zna......... :):)
ma nema problema...meni se slika jako dojmila.....zato sam postavil tu........
dok je odkopčan ili???
:weedman::weedman:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
ko to zna......... :):)
ma nema problema...meni se slika jako dojmila.....zato sam postavil tu........
dok je odkopčan ili???
:weedman::weedman:

jes jes dok je otkopcan, dobro ima rijesen sistem ova dva sigana flaha s prednje strane, puno daju na stabilnosti.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
jes jes dok je otkopcan, dobro ima rijesen sistem ova dva sigana flaha s prednje strane, puno daju na stabilnosti.

bar neka korist od slike.... :finga::finga::finga::finga:
:weedman::weedman:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Evo lagano smo uspjeli "sklepati" i privodi se kraju.
Fali još samo crijevo za hidrauliku, al i to će biti uskoro riješeno.
Pofarbati kad dođe lijepše vrijeme i to bude to :D
Profili za 3 točku (poteznicu) se protežu cijelom visinom i ima više rupa za kapčenje ,tako da ga može od malog vinogradara pa do velikog traktora bez problema zakopčati i raditi s njime.
S vremenom još nabavim hidrauličnu poteznicu i to je to.
Za manevriranje paletama,nešto dignuti i slično bude odličan, i pred Božić za kićenje kuće da posluži ko skela :D

Neznam kolko točno diže jer ga još nisam testiral.
par slika u prilogu...

operacijski stol
fotografija.jpg


fotografija55.jpg


kapčenje poteznice
fotografija44.jpg


fotografija33.jpg


fotografija22.jpg


fotografija11.jpg


kompozicija
fotografija2.jpg


fotografija1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh