• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Kad si već sve raskopati možda ne bi bilo loše pregledati ležajeve spojničke osovine. Semering ne pusti sam od sebe, njega pokvari luft osovine zbog lošeg ležaja.
Sumnjam na kvalitetu semeringa, mijenjan je sa ležajem prije 5 ili 6 godina, možda i više... Ljetos se počela pojavljivat lokvica ulja, sad ide samo semering, na ležaju nema baš lufta pa zasad ostaje. A ima posla dok se zamijeni, treba lijevu trubu skinit...
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Od čega ti je glava volana? Koliko vidim nema inverziju. Imam nešto u pripremi, još me ruke služe pa ne sastavljam to, al neznam do kada će. Naprijed si ubacio još jednu remenicu?
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Od čega ti je glava volana? Koliko vidim nema inverziju. Imam nešto u pripremi, još me ruke služe pa ne sastavljam to, al neznam do kada će. Naprijed si ubacio još jednu remenicu?
Glava volana od BMW, mislim 5, e34, a pumpa on nekog nissana. Napravio sam još jednu remenicu ispod njegove originalne, dulje šarafe, i to je to... Za ovaj puž ne treba inverzija. Stup volana sam po sebi radio, mislim fi 50 cijev, zašarafljen na puž... Kardan za volan od BMW-a, gore u vrhu ležaj(neznam dimenzije), a onu ruku što gura krajnicu sam isto nešto vario, i pravio kod tokara konus za krajnicu...
Ovo sam napravio prije par godina, ali nisam slikao, stalno mislim danas ću, sutra ću...
Ali mi se grijao, posebno kad se kosi, pa sam ugradio hladnjak ulja od mitsubishija terenca, stavio 2 ventilatora od PC-ja, i sad je ok. Nema baterije, ispravljač i stabilizator isto sam napravio, i tek kad upali ima struje. I naravno najnovija LED tehnologija( zalemio LED diode prije 5-6 godinai još rade!)
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Hvala za informacije, ja sam pripremio od mercedesa 207, isto ne treba inverzija, nisam nešto na ti sa tim pumpama, da li je moguće da ima velik broj obrtaja pa da više grije ulje, koliko vidim da je remenica na motoru dosta velika, pa možda zbog toga. Ako budem radio ta dodatna remenica će morati pogoniti pumpu hidraulike i alternator, jer mi se ne isplati to sve pomjerat, a opet se bojim da je ta njegova remenica povelika za pumpu volana, a veća remenica na pumpi opet stvara probleme za smještaj, pošto već imam i alternator.
Interesuje me da li osjetiš na volanu kada, recimo prilikom oranja zapneš za nešto (kamen, žila), da ti vuče volan? Pošto imam ralicu i vitlo za njega, volio bi da osjetim kada zapnem za nešto.

Gdje pored svega strpati i pumpu, još ako treba malo veća remenica.
 

Prilozi

  • IMG_5631.jpg
    IMG_5631.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 25
  • IMG_5632.jpg
    IMG_5632.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 25
Posljednje uređivanje:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Teško, tu kod mene smeta remenica hidraulične pumpe koja je u rezervoaru hidraulike. Morat će negdje sa strane.
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Hvala za informacije, ja sam pripremio od mercedesa 207, isto ne treba inverzija, nisam nešto na ti sa tim pumpama, da li je moguće da ima velik broj obrtaja pa da više grije ulje, koliko vidim da je remenica na motoru dosta velika, pa možda zbog toga. Ako budem radio ta dodatna remenica će morati pogoniti pumpu hidraulike i alternator, jer mi se ne isplati to sve pomjerat, a opet se bojim da je ta njegova remenica povelika za pumpu volana, a veća remenica na pumpi opet stvara probleme za smještaj, pošto već imam i alternator.
Interesuje me da li osjetiš na volanu kada, recimo prilikom oranja zapneš za nešto (kamen, žila), da ti vuče volan? Pošto imam ralicu i vitlo za njega, volio bi da osjetim kada zapnem za nešto.

Gdje pored svega strpati i pumpu, još ako treba malo veća remenica.
Naravno da se osjeti, ali puno manje nego sa mehaničkim volanom.
Ulje se grije kad se volan malo okrene, ali traktor ostane u početnom položaju... Ne znam kako bi objasnio...
Kad se volan malo okrene, ulje se otvori i gura klip u pužu, ali kako je sve povezano, i traktor ne smota koliko bi trebao, ulje pokuša gurat klip i dolazi do grijanja.
Meni se najviše ulje grije kod košenja, kosa je bočno, i stalno vuče traktor ulijevo. Ulje ga pokušava održat pravo i dolazi do grijanja. Grije se i kod oranja, ali čini mi se manje nego kao kod košenja(vjerojatno je i toplije u 6. misecu kad se kosi)
Ostali forumaši koji su ugrađivali volan nisu baš pisali o ovomu (mislim da se i kod njih grije...)
Kod ostalih poslova, vožnja, frezanje, ralica se ne grije toliko.
A što se remenica tiče, pumpe imaju sigurnosni ventil na cca 100 bara ovisno o pumpi, i kako god napraviš, ona pumpa na 100 bara, i mislim da se tu ne može puno dobit... Jedino radi prostora.
 

canibal86

Novi član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
11
Pozdrav svima imam Tomu Vinkovica Tv 418 i bas danas je propustio na semeringu radilice do kvacila.Rastavio sam traktor na pola i kad sam vec motor otvorio sa zadnje strane intersuje me kako se tacno podesava onaj regulator broja obrtaja.Po uputstvu sam nasao da treba ako se ne varam dati gas do kraj,vratiti ono plasticno zvono da bude u zatvorenom polozaju otpustiti gornji vijak koji drzi letvu i postaviti na udaljenost od 28mm od spoljne ivice bloka.Jel mi moze neko da potvrdi jel ovo pravilan redosled stelovanja.Hvala
 

dzoksinjo

Novi član
Tu od
10 Stu 2019
Poruka
15
Pozdrav svima,
Moram izvaditi 70-tak betonskih goričnih stupova ukopanih u zemlju nekih 60cm. Razmišljam o tome dal da to radim s svojim Tomicom 420, al me strah da ne strga nešto od hidrauličnog sistema. Ima li netko slična iskustva ili dobar savjet?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ja sam svoje vadio sa utovarivačem ali ovo kolege Lee Champa je super ako nema drugog načina.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,862
Prvi puta sam takvo vađenje drvenih stupova u vinogradu vidio davno. Čovjek je upotrijebio kotač od konjske zubljače (zna li još tko kako taj "konjski" stroj izgleda), lanac i drvenu polugu.
 

maksolino

Novi član
Tu od
28 Sij 2022
Poruka
4
Pozdrav
Tomo Vinković 420, 1981 godište, počeo mi je naglo gubiti ulje na vrhu motora.
Najviše ga vidim da se slijeva oko cijevi od šipki podizača ventila.
Nakon 1 sata rada iscuri oko 1 litre ulja ???.
Traktor ne dimi na auspuhu, pa vjerujem da nisu uljni prstenovi u pitanju.
Molim za savjet odakle da počnem.
lp
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Po opisu bi se reklo da ulje curi najviše na poklopcu glave. Treba provjeriti poklopac glave i brtvu koja se nalazi ispod samog poklopca, moguće da je istrošena. Nakon 1 sata litar ulja, a u motor stane 2.6L, ako se ne varam za taj tip TV. Puno to ulja iscuri.
 

maksolino

Novi član
Tu od
28 Sij 2022
Poruka
4
Sutra ću pogledati, i malo poslikati.
Mislim da nije to razlog jer je lako vidljivo pa bi primijetio.
Počeo je teško paliti, a kad upali radi normalno.
 

maksolino

Novi član
Tu od
28 Sij 2022
Poruka
4
Malo sam poslikao
1.slika :brtva poklopca je u redu
2.slika:ulje nakon 10 minuta rada
3.slika :curi na označeno mjesto, šprica ulje
Nadam se da je samo oštećena brtva između cilindra i glave.
Pitanje: je to bakrena ili obična brtva ?
 

Prilozi

  • IMG_20220129_152900.jpg
    IMG_20220129_152900.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20220129_152918.jpg
    IMG_20220129_152918.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 33
  • TV-Ulje.jpg
    TV-Ulje.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 33

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ja bi rekel da tebi ulje curi na cijevi kroz koju idu podizači ventila.
Barem ja tam vidim trag

TV-Ulje.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh