• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

Proximo

Novi član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
15
Evo jučer skoro sve riješih, ostalo mi je riješiti ručni gas i imam jedan problem, naime još prije par godina mi je stari rekao kada traktor dulje radi u leru, gas počne da se zaletava u visoke obrtaje, odnosno varira, osobno sumnjam na pumpu goriva, ima tko kakvih iskustava kaj bi moglo biti?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mislio sam uzeti onoga od 125cm, sta vi mislite o tome ili ako ima netko slicnoga pa da mi kaze svoja iskustva

Ja imam Seppi-a od 1m na TV 731. Kod malciranja male trave ide bez greske, u jednogodisnjoj travi visine 1m ide u prvoj sporoj i to mu je mjera. Ista stvar je sa sikarom. Brze ne moze, da je siri malcer nebi ni to mogao. S druge strane, vidim da je malcer koji si postao 150kg a moj ima negdje preko 250kg.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Evo jučer skoro sve riješih, ostalo mi je riješiti ručni gas i imam jedan problem, naime još prije par godina mi je stari rekao kada traktor dulje radi u leru, gas počne da se zaletava u visoke obrtaje, odnosno varira, osobno sumnjam na pumpu goriva, ima tko kakvih iskustava kaj bi moglo biti?
Koliko visoke obrtaje? Jel može da se ugasi normalno kad počne to da varira?

Pumpe, ili dizne
Kako misliš pumpe ili dizne, dvije pumpe, dvije dizne ili....?
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Ja imam Seppi-a od 1m na TV 731. Kod malciranja male trave ide bez greske, u jednogodisnjoj travi visine 1m ide u prvoj sporoj i to mu je mjera. Ista stvar je sa sikarom. Brze ne moze, da je siri malcer nebi ni to mogao. S druge strane, vidim da je malcer koji si postao 150kg a moj ima negdje preko 250kg.

Mislim da cu uzeti od 105 cm sa cekicima, ai uzet cu y nozeve tako da mogu mjenjat.
 

Proximo

Novi član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
15
Evo me, ma lijepo radi i onda kak bi rekel, počne neravnomjerno raditi, kao da auto u leru počne na momente ići na 1500okretaja a normalno je 1000, i to se dešava kada radi recimo sat/dva u komadu onda počne..

Nekak mislim da je pumpa u pitanju, inače uspješno sam riješio ručni gas, odnosno sajle i one plastike, glup sistem trebalo mi je 4 sata da skužim kak se podešava.

Zamijenjeni svi filtri, naravno povlekel mi je zrak:smile: kad sam mijenjal filter goriva, pa ako bi se isto nekome desilo da se ne mučite ko ja, potrebno je samo na dolaznom crijevu na pumpi odvrtat mali šaraf i tu ispušta zrak onda, to napraviti par puta i radi poslije bez beda.. znači dolazno crijevo goriva koje ide od filtra goriva do pumpe goriva, on na samom vrhu ima šaraf koji se odvida i tu krene gorivo, ako ima zraka u sistemu onda idu mjehurići..

Skinul sam odma i rezervoar, zlijal staru naftu, riješil problem sa strunutim gumama, kupil sam šarafe i podloške i riješil kak Bog zapovijeda, odmastil/isčistil cijelu mašinu / rebra cilindra..

Pomalo idu radovi kraju..:smile:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
To zaletavanje ti ima veze s regulatorom, a ne pumpom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Je na traktorima koji imaju VT pumpu u zasebnom kućištu. Na ovima koji imaju integrirane pumpe u blok motora regulator je negdje na bregastoj osovini, u blizini one kutije u koju ide gas-sajla.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Evo me, ma lijepo radi i onda kak bi rekel, počne neravnomjerno raditi, kao da auto u leru počne na momente ići na 1500okretaja a normalno je 1000, i to se dešava kada radi recimo sat/dva u komadu onda počne..

Nekak mislim da je pumpa u pitanju, inače uspješno sam riješio ručni gas, odnosno sajle i one plastike, glup sistem trebalo mi je 4 sata da skužim kak se podešava.
.......
Ako lagano varira, moj savjet je da se ne zamaraš tim, ako se simptomi pojačaju ili se pojave još neke smetnje onda traži uzrok.

Picture_094.jpg

Regulator je ovaj donji zupčanik, iza se vidi poluga za regulaciju gasa.
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25


Evo da se i ja pohvalin sa svojim strojićem. Tv 821.Obnova pri kraju. Ostale samo jos neke sitnice za obaviti.
Po prvi put stavljam slike, pa ako nesto ne valja, samo recite.
 
Posljednje uređivanje:

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25






Evo koja slika od napred.
Znam da sivi bode u oći,nije bilo crnog, zamjeniti će se prvom prilikom.
Sad je super kakav je bio kad sam ga kupija, izgorena komplet instalacija,čak je i on gorija oko akumulatora,još je bio ofarban sa kistom u neku oker zelenu,ćak se i prevrtalo s njim,užas.
Ako nađem slike od prije pa cu ih staviti.
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
Pozdrav. Što mislite o gumama za 821? Sad su gore 6x16, a vrime je da se prominu,pa san mislija staviti 7.5x16. Zanima me može li se to napraviti i oce li biti nekog štetnog učinka na sami rad traktora, pošto je tvornički 6x16.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Štete nikakve,bit če veča transportna brzina ali če još brže osjetit svaku uzbrdicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nejdi prek 6,50-16, jer su felge preuske. Izgubil budeš na stabilnosti ak je postavljen na usko trag.
 

Najnoviji postovi

Na vrh