• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Pa šta si mu radio ?
Vitlao na putu a samo lijevu stranu vitla usidrio u neku obalu jer se nije moglo drugačije stati i sav teret je bio na lijevoj strani i mislimo da je to najveći uzrok.Bukova klada je bila oko 3 kubika
Oko 200 eura novi i najsigurniji. Da bi sa ovim išao na varenje trebaš ga cijeloga rastaviti!
Našao sam polovan poklopac od c355 onaj plavi u dobrom stanju na nekom otpadu traktora za 150 eura.Novi je možda još i skuplji a ko zna kakav je i kvalitet,može biti lošiji i od ovi starih poklopaca.Mislio sam uzeti od Zetora poklopac i našao sam ga ali čovjek nije tačno znao od kojeg je zetora jer na Ursusa paše samo od 60-7011 valjda.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Po toj teoriji da šarafi nisu jednako držali na mojem zetoru bi poklopac se raspal već odavno.
Prije par mjeseci sam išel hidraulik slagat i našel sam da 5 šarafa ne drži.Sa desne strane kod osovine jedan je bio samo spušten u rupu drugi je išao sa prstima van,držal je samo zadnji i dva naprijed.Sa lijeve strane jedan kod podizne osovine isto samo nabijen u rrupu i još dva na početku poklopca.Kod mene je tak vozil 2godine a ko zna kolko je pri bivšem gazdi....
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Šarafi su bili svi baš jako stegnuti jer kad sam skidao poklopac jedva sam ih otpustio.Samo veliko opterećenje na jednoj strani je bilo uzrok pucanja poklopca kod podizne osovine.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Zna li neko dali ima neki taster za paljenje ali da je kvalitetan, imao sam od Ursusa ali pregorio, danas kupim od Zetora onaj bijeli taster i rekoh ovaj je sigurno dobar. Nakon 3-4 paljenja samo odjednom se počelo dimiti i opet neće da pali.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ja imam na zetoru i na ursusu od zetora i nemam problema. Zalemi krajeve žica koje stežeš u prekidač ili stisni sa stopivama za spajanje žica a onaj dio muški ili ženski odsječeš i onda nebi trebalo biti problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ne, zetorova ima širji zupčanik, a i pumpa je s jednim zupčanikom dok je kod ursusa s dva.
A mislim da ni kardanska nije ista.

Zetor



Ursus

 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
A kad bi samo ovu prvu gore osovinu stavio od Zetora,dali bi bilo neke promjene dali bi onda možda mogla hidraulika raditi bez kardana?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Nemožeš stviti jer nisu iste..
Kolko se sječam imaš pumpu za volan spojenu na radilicu,umjesto te staviš ovakvu,jednu spojiš za volan a drugu za hidaraulik i nema š problema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
A kad bi samo ovu prvu gore osovinu stavio od Zetora,dali bi bilo neke promjene dali bi onda možda mogla hidraulika raditi bez kardana?
Ja osobno nisam probal, probal je kolega ali mu nije uspelo. Ne sječam se zbog čega, a pitati ga ne mogu jer je nažalost pokojni.
Sječam se da je rekel da bi se dalo ali bi bilo posla za bravara i za tokara. Neisplativo, a naj jednostavnije rješenje je bilo pumpu staviti na radilicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh