• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
Sve je to već poznato odavno o čemu Vi sada raspravljate... ono što me čudi je kako nitko od Vas nije iznio kolika će mu biti prodajna cijena kilograma očišćenog lješnjaka na kućnom pragu.... jel se bojite ili šta??? u čemu je problem?? nemojte sada opet ulaziti u već poznatu diskusiju nego iziđite s konkretnom cijenom...to nam i najviše fali, udruživanje, zašto cijena ne može biti uniformna, pa zato što nam se razilaze interesi, itd....
 

igru

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
38
Dejane, nas par je nesto komentarisalo. Iznosili smo misljenja.
Zasto nas kritikujete?Prekoravate? Smeta Vam sto diskutujemo? Smatrate nepotrebnim? Ne razumjedoh sta je Vas problem. Pojasnite nam, u mirnom tonu.
Eto, vrlo rado cu odgovoriti na Vase pitanje, samo ako ga lijepo postavite.
lp
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Zasto bi visio proizvodjac na pijaci...proizvodjac jednostavno u skladu sa stanjem na trzistu formira cijenu koja cuva DOSTOJANSTVO PROIZVODJACA. I prodaje ga na veliko po toj cijeni. Trovac ce otici, ali ce se vratiti. I u cemu je onda problem?

"Dostojanstvo proizvođača"??????Taj izraz je davnih dana nestao u ovoj našoj prekrasnoj zemlji.

Proizvođač ne formira cijenu.Reci to poljoprivrednicima koji proizvode žitarice da oni formiraju cijenu i budeš ih jako naljutio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Što se cijene tiče, mislim da će se znati već slijedeći tjedan jer su berbe u toku, i interes je svih koji imamo da čim prije poberemo pa se nemamo vremena baviti trgovinom. Cijenu diktira ponuda i potražnja što nije ništa novo. Neznam zašto ste toliko povisili ton i nervozni, lijepo je vrijeme za sve radove od berbe do jesenske zaštite, gnojidbe,cijena će biti solidno dobra za nas proizvođače, uvijek je bolje da je za kunu viša. Mislim da je više problem u slabim prinosima koje mnoge plantaže imaju, naročito one u "punom rodu". Jer cijena se množi sa količinom, niti velika cijena po kg, koliko da bude, ne može pokriti neke, stamotno niske prinose po ha ili stablu ili neznam čemu. Nama proizvođačima je najbitnije da je rodna godina, suho vrijeme za berbu, da možemo sve prodati i naplatiti po solidnoj cijeni.
Boli me briga što je u nekom centru 200 kn ljudi kraj njega hodaju i gledaju, dobra reklama za nas koji prodajemo po prihvatljivoj cijeni. Da sam kupac ne bi ni zrno kupila po tim cijenama.
Osnovna greška proizvođača je što se žele uklopiti u cijenu koju vide na polici nekog trgovačkog centra. "E oni prodaju po 200 a meni su platili 50-60 ili 70 kn." Nek ga prodaju i po 500 ako će ga tko kupiti, ja se pokrivam odlično u onih 50-60 ili 70 i kraj priče.
 

cubak

Novi član
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
27
Jel mi moze neko pomoci? Na par stabala sam pronasao napukle plodove a kad ih se razbije jezgra je pocela da tamni, znaci plodovi jos ni nisu opali a napukli su. Mislim da tim stablima nesto fali ali ne znam sta.

Evo i slike:
 

Prilozi

  • IMG_20150917_120651.jpg
    IMG_20150917_120651.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 152
  • IMG_20150917_120701.jpg
    IMG_20150917_120701.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 140
  • IMG_20150917_120717.jpg
    IMG_20150917_120717.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 149

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
Ja se nisam s ovim susreo još, mislim da je neki fiziološki poremećaj u pitanju i ako je na par stabala ne treba paničiti... za ljusku treba puno kalcija, a toga ti imaš na baranjskoj planini i više nego što treba, eventualno možda po meni - suša... kakva je situacija s vlagom u nasadu jel je ima??
 

cubak

Novi član
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
27
Ja se nisam s ovim susreo još, mislim da je neki fiziološki poremećaj u pitanju i ako je na par stabala ne treba paničiti... za ljusku treba puno kalcija, a toga ti imaš na baranjskoj planini i više nego što treba, eventualno možda po meni - suša... kakva je situacija s vlagom u nasadu jel je ima??

Prosle godine sam prvi put vidio ovo a ove godine ima vise takvih, znaci sav plod na stablu je napuknut. Sto se tice vlage nisam zalevao kao ni jedne godnie od kad je posadjen, gnojen je stajskim gnojivom (konjskim) i odradjeno je samo jedno prskanje neemazalom (vremensiki sam stigao samo jednom)
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Evo ja sam prodao par kila po 100kn i ne mislim na malo ispod 90 dati ,,, ako nigdje nema za kupit ispod 200kn u trgovackim centrima zasto prodavati po 60 ne razumijem
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
Potpuno se slažem. Ja ih na malo isto neću prodavati ispod 100kn. I sigurno ću dobiti tu cijenu kad ih svi ostali brzopletu prodaju po 40-50-60 kako je netko već prije napisao. Posljednjih godina je lješnjaka na domaćem tržištu redovito nestajalo već iza Nove godine i tada se postižu puno povoljnije cijene mislim za nas proizvođače. Roba ove godine extra klase i može stajati neće se pokvariti.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Samo primjer Konzum danas kruška vilijamovka 14,99 kod mene 5 kn i ljudi kupuju u Konzumu ko ludi. Objašnjavati je suvišno, na žalost.
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
E tako da... dao sam si truda i provjerio preko facebook-a s kolegama (OPG) proizvođačima diljem lijepe naše koji primaju narudžbe za ovogodišnji urod... cijena je kod 98% 70kn (s čime se ja slažem), samo jedan proizvođač mi je ponudio za 60kn (nakon moje sljedeće poruke upućene istom mislim da će i on povisiti cijenu na 70), i samo mi je jedan ponudio cijenu 85kn... evo ovo je meni dovoljna potvrda da i ja sada slobodno formiram cijenu od 70kn ove godine... želim sretno svima i da se sve proda bez nekakvih neugodnosti... pozdrav i živili

@krki svaka čast... ali ja mislim kad bi ponudio 90 da bih ispao bahat i bezobrazan, a tko zna možda jedne godine i ponudim
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Cijena od 70 kn je i kod mene evo stavila je prije tjedan dana na Njuškalo i mislim da je korektno obzirom na kvalitetu robe. Nadam se da će ići po toj cijeni, svaka čast ako netko može dobiti više, možda koji su bliže metropoli pa na malo prođe koja kila i po većoj cijeni.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
I ja prodajem po 70kn ( to sam i predložio prije kojih 10tak dana, ali je prošlo bez vaših reakcija ) i ide odlično. Imam dosta upita iz BiH ( znači da je cijena OK ) ali teško je organizirati dostavu.

Bitno je da ne dopustimo da se sruši cijena ( što neki kod nas rade, mislim da u toj priči ima i dosta ukradene robe jer sam i ove godine imao posjetitelje ) što duže bar, dok trgovački lanci to ne naprave.
 

robertah

Novi član
Tu od
30 Ruj 2015
Poruka
1
Pozdrav,nova sam u tome pa ne znam još puno toga :)Zanima me kad bacate jesensko gnojivo i koje? Lješnjaci su stari 6 godina tek sad sam preuzela od brata pa bilo kakva pomoć mi je dobro došla.Hvala Lp,
 

Sige

Novi član
Tu od
25 Ruj 2015
Poruka
1
Poštovanje,

novi sam na forumu, inače imam posađena 2 ha lijeske starosti 10 i 11 godina. Ove godine berbu smo još imali ručno tako da je trajala 3 tjedna i bilo je mukotrpno. Za sljedeću berbu bih kupio stroj za berbu i molio bih vaše savijete koji stroj bih mi odgovarao za traktor ITM 539. Kupio bih polovni stroj ako ga je moguće naći.
 

zelko12

Novi član
Tu od
28 Ruj 2015
Poruka
16
Poštovanje,
Ove jeseni bi posadio 300 sadnica lješnjaka molim savjet koju sortu preporucate (sadio bi na ravnoj oranici koja je u blizini šume)
Hvala


Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh