• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jesu sipke i pjeskovite,te nevjerojatno plodne,ali uz tok drave u sirini od cca 1 km... ostalo je sve ovakvo:



tu je sa 5011 islo max dvadesetak cm u dubinu,sa 10" dvobrazdnim imt-om,uz šperu... zato zavidim onima koji mogu tako brzo orati..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja s 5211 morem sa imt 12"VK u trećoj direktnom do 30cm al po ravnom cim je brdo ide druga direkna.
Izgleda da dosta ovisi o vrsti i tvrdoći tla a i gumama i stanju Lemeša i dao su crtala gore itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nema toga kaj tvoj 52 nemre, ponekad se pitam da nisu kod tebe zaljepili krive naljepnice i da je to ustvari 62 :icon_scratch::icon_scratch:

Ono jesensko oranje nebum komentiral jer o tome nemam pojma, možda tak plug mora biti da bi uskladil dubinu, gume na traktoru i manjak snage motora.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne kuzim te sada ja Velim kak je ak ne verujes dojdi k meni na sok posto si rekel da ne pijes i pemo skupa plug mi tak ne stoji stalno kaj se ti i zokii ismijavate još sam lepo napisal da sam ga stelal i poravnal.
Daj ti stavi slike svojih oranja i pluga sa ulickanim zetorom.
Pa makar i za vrt.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
I ja se čudim kako orete trećom brzom. Kod mene brže od prve sa 6245 i 2X12 nikako neide eventualno gdje je laka zemlja na ravnu tu ide i drugom. Čak i sa proximom 90 u težoj zemlji sa istim plugom nema šanse da orem trećom jedino drugom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ono jesensko oranje nebum komentiral jer o tome nemam pojma, možda tak plug mora biti da bi uskladil dubinu, gume na traktoru i manjak snage motora.

Mislis na moje oranje?

Zemlja je zemlja,ima je svakakve,kod mojeg ujaka u vž je zemlja isto rahla,a 5011 bez brige vuce 2x12",dok se negdje drugdje to ni ne pomislja... Svatko radi kako moze i kak mu pase.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Onaj ulickani je zaboravio orati, a nemam ni plugova, a kaj je najbitnije od svega neznam ni raditi sa tim.
Ti si pokazal jesenas slike svojih plugova i oranja, pa sam čak i ja koji nemam pojma o tome (u životu imam 10- tak metara oranja iza sebe i pola rali tanjuranja) zaključil logikom da ni tebi to baš nejde, a daješ savjete.

Ovaj dio je nebitan za temu ali imam potrebu da ti to rečem kad mi več veliš da te ismijavam.

Ja tebe ne ismijavam, ali kod tebe sve uvjek kontra od večine. Ti ispuštaš gorivo, mješaš antifriz u kanti mješačem za boju (ponekad čak i za zrakom hlađene motore), kupuješ specijalne aditive koje točiš u ložu, djelovi bagatela i svi orginal, majstor koji ih ugrađuje zahtjeva betoniranu podlogu ali zato radi ispod svake cjene, akumulatori traju dulje nego traktor, guma pogonska je uvjek u igri, ulje specijalno, bez svječice i membrana nema popravka, vodilice, lanci .......

Hoču ti reči, zapitaš li se katkad dali forumaši (ljudi) ponekad imaju nepotrebnih izdataka zbog tvojih savjeta?
Ja se barem ne mješam u ono kaj neznam ili napišem možda ili mislim.

Ono jesensko oranje nebum komentiral jer o tome nemam pojma, možda tak plug mora biti da bi uskladil dubinu, gume na traktoru i manjak snage motora.

Mislis na moje oranje?

Zemlja je zemlja,ima je svakakve,kod mojeg ujaka u vž je zemlja isto rahla,a 5011 bez brige vuce 2x12",dok se negdje drugdje to ni ne pomislja... Svatko radi kako moze i kak mu pase.
Ne na tvoje Gogo, na ono Oficirovo iz teme o oranju od jeseni.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ak ti tak velis onda valda i je tak.
Savjeti su još uvijek besplatni ne koštaju nikoga ni kunu.
To kaj sam ja napisal negdje nekaj ne mora nitko radit tak samo pisem kako ja radim pasalo to tebi ili ne al netreba nitko tak ,pa ne silim ja nikoga,sto ljudi sto čudi.

Recimo Jel bi tebe neka mogla menjat sad sa pet banki?

Tak da nemoj se vredat ni zamarat sa mnom ja te nebum nigde umalovazil ili ti spustil ili ti nekaj zel jer to mi nije u interesu ko nekima.

Da ti sada Velim da u Dubrovniku negdje ima glavae za zetora 5011 sve tri za 150kn Jel bi odma otisel tam ili bi prije provjeril i preispital.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sta ste se nasli raspravljati svako svoga konja hvali to je normalno....

i sta ima cudno ako covjek sa 5011 il 5211 ore 3brzom,to moze skoro sve i jedan traktor samo treba ocepiti dizne,odnosno stisnut gas i cijepat...

kod mene 539 vuce imt 12vk dvobrazdni plug... cudno je to da npr traktor od 70ks ne moze da orem 2 il 3 trecom brzinom to mora ici u bilo kakvoj zemlji...
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
e pa ne moze... kod mene ne bi mogao vuci 3m sjetvospremac kao kod tebe,a ja sam u cistoj ravnici... a i sto se tice oranja u 3 brzini,bas me zanima kako to oranje izgleda... ja sam proslog ljeta zakacio imt 2x10" za zetora 6340,on ga moze vuci u cetvrtoj,ali je prebrz,i zemlja predaleko leti,nikako to ne izgleda... ista stvar je i u trecoj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Savjeti su još uvijek besplatni ne koštaju nikoga ni kunu.
Tebe ne koštaju kad ih natipkaš na tastaturi, ali onoga bokca koji tvoje savjete hoče probati sprovesti u djelo :=:):=:)

Recimo Jel bi tebe neka mogla menjat sad sa pet banki?
To pitanje ne kužim.

Tak da nemoj se vredat ni zamarat sa mnom ja te nebum nigde umalovazil ili ti spustil ili ti nekaj zel jer to mi nije u interesu ko nekima.

Da ti sada Velim da u Dubrovniku negdje ima glavae za zetora 5011 sve tri za 150kn Jel bi odma otisel tam ili bi prije provjeril i preispital.

Ja tebe ne omalovažavam, ja ti samo savjetujem da smanjiš doživljaj jer se ponekad tak ufuraš ......
Po glave nebi išel ni da mi plati da dojdem po njih


Ja te hoču probati naučiti da si olakšaš rad i da si ušparaš koju kunu ali ti ga udaraš ko max po diviziji.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ne kuzim te sada ja Velim kak je ak ne verujes dojdi k meni na sok posto si rekel da ne pijes i pemo skupa plug mi tak ne stoji stalno kaj se ti i zokii ismijavate još sam lepo napisal da sam ga stelal i poravnal.
Daj ti stavi slike svojih oranja i pluga sa ulickanim zetorom.
Pa makar i za vrt.
Citat prosim....citat.... nemoj me prozivati i nedati mi spati u pol dva u noći gdje me prozivaš za nešto što ni sam neznaš šta je.... prosim lepo... :(wait):

a ak si ga poravnaval i štelal na onaj način, daj molim te slike nepoštelanog i ne poravnatog.... tak je očito bolje naštelan.... rekao je jedan moj susjed: " ja orem sa onakvim plugom kak ga zakačim, samo malo poteznicu poštelam ka treba ali ne puno... jer što ga više štelam to lošije ore.... " tak da nemoj samo spominjati štelanje i oranje, pokazal si se...:(giggle):
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
vidiš, gogo, nisam znao iskreno da je takvo stanje u podravini, a kod mene svi pričaju, to pjeskovite zemlje, rahlo, plug samo pregrče i ore ko od šale..vidiš kak nevalja vjerovat ljudima na tračeve i priče :mur:

Muha i oficir se vidim malo zakačili, meni to nije cilj, ja samo na oranje sa 5211 i IMT 12" VK mogu reć da ide trećom, jer sam tak i orem, a gdje hoću odrezat, kak bi se reklo mušli, u dubinu do 35-40cm (do jednog međaša koji uvjek odorava među pa mu namjerno ruknem jarak uz među da se nasuče i onda tu godinu mir :icon_mad: ) tu idem drugom, pričate o gumama, na mom su mitas 14.9-28 kupljene negdje 8 mjesec lani nove.
a evo i dokaz, moj video, sa youtube-a, oranje za jesensku sjetvu tritikala lani, pa ko ne vjeruje nek vidi da ide 3 brzom.

http://www.youtube.com/watch?v=OmUO2WQvwkw

meni je pomogao i oficir npr za ulje u kučištu volana (to sam se sjetio),kao i u nekim postovima iz čitanja, pomogao mi je i muha s videom za radilicu 5211 i objašnjenjem mjenjanja semeringa jer to nisam znao, mislim da svatko pomogne u diskusijama tko koliko zna i ima volje. a sad što ljudi sve shvaćaju tko zna kak...kod mene su jednog frajera poslali u agromehaniku po rikverc ulje za kopačke, jer je imo kopačke koje su se čule kao da prde kad hoda pa su mu rekli da ih mora namazati uljem. i lik se vratio čudeći se da mu se trgovac puko smijat u facu :D:

ispričavam se za skretanje van teme...jer tema je o traktoru a ne oranju i ko zna čemu. isprika ako sam se kome zamjerio. Ljep pozdrav svima
 
Posljednje uređivanje:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
e pa ne moze... kod mene ne bi mogao vuci 3m sjetvospremac kao kod tebe,a ja sam u cistoj ravnici... a i sto se tice oranja u 3 brzini,bas me zanima kako to oranje izgleda... ja sam proslog ljeta zakacio imt 2x10" za zetora 6340,on ga moze vuci u cetvrtoj,ali je prebrz,i zemlja predaleko leti,nikako to ne izgleda... ista stvar je i u trecoj.

6340 ide drugom kao 5211 trećom! Tak da plitko možda i mogu orati, ali ne u mom šoru..
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
da, istina da 63x0 ide drugom kao 5211 trećom zbog velike razlike u veličini kotača...al jbg ja imam 5211 i njime orem trećom gdje god orao u svome kraju, sa imt 12" VK, možda drugdje negdje nebi išlo al kod mene ide, i tak svi kod mene sa 52 oru. ko vjeruje il nevjeruje vidi se na mom videu u postu iznad brzina kretanja
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Nedavno sam pročitao da se na zetoru može spustiti odnosno zakrenuti oni Djelovi na kome su zadnji tockovi tako da traktor bude niži. Jel to uistinu moguće. Ja bih to izveo na svom zetoru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Možeš zakrenuti reduktore na trubama, i spustiti zadnji kraj na taj način. No, nema mogućnosti spuštanja prednjeg kraja, jer prednja osovina nije za to predviđena.
Koja je dimenzija stražnjih guma? Ak su 14.9-28, zakretanjem bi ga spustil da izgleda kao da ima 12.4-28. Provjeri bi li kotači stali ispod blatobrana.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Da te su gume. I ima dosta lufta izmedju blatobrana. Ovako bi mogla guma stati za koliko bi se pustio zadnji kraj. Prednji kraj bi spustio gumama 16-650.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Onda vjerojatno može. Na reduktorima su kalibrirani vijci, nadam se svi, a ne samo neki :)

A zakaj bi ga spuštal?
Zetor općenito ima visoko težište po svojoj gradnji, pogotovo s kabinom (Češka je ravna zemlja, pa...), tak da nebuš puno dobil spuštanjem. Kaj ti nije bolje raširiti mu zadnji trag?
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Kod nas je pretežno brdovit teren. Pa kontam ako bih ga spustio za jedan vijak bio bi niži a zadnji tockovi bi išli malo nazad. Pod teretom prikolice manje bi se dizao. Inace sam ga proširio za jedan stepen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh