• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Koji je broj filtera u toj vanjskoj pumpi? Onaj papirni me interesuje ovaj zicani operem
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
Uzrok potrosnje ulja definitivno je pumpa hidraulike ,sutra skidam ako bude kisa . Hvala svima koji su pomogli .
 

Greaser

Novi član
Tu od
9 Lis 2016
Poruka
1
Bok!
Treba li mijenjati felge ako mijenjamo zetorovu gumu 16.9-30 za drugu veću 16.9-34?
hvala
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ne kužim, kak je moglo ulje iz motora dospijet u mjenjač, koji je to uopće model Universala?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Samo preko kuplunga ali onda bi trebala biti oba semeringa u banani i mislim da je visa razina ulja u mjenjacu pa bi ulja iz mjenjaca islo u motor ...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ne čitaš prethodne postove. Vidiš da može povuć pumpa ulje na razvodnom mehanizmu. Nikad mi to ne bi palo na pamet a i eto do sada se to nikad nije dogodilo.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
????
Koja pumpa koje ulje koji razvodni mehanizam?????

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Uljna pumpa je vanjska na Universalu, prikopčana je sa desne strane na razvodni mehanizam koji se podmazuje uljem iz motora. Kad popusti semering, pumpa vuče jedan dio ulja u sebe i šalje ga u mjenjač. Eto to sam ja tako shvatio.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Dobro si shvatio, i oni su ostali zabezeknuti ali kad sve ostalo eliminiraš ono što ostane mora biti krivo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jedino moguće mjesto gdije dolaze u blizini jedno i drugo ulje i oba pod pritiskom... imao sam univerzala ali nikad nisam mislio da bi se tako nesto moglo dogoditi
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Bok!
Treba li mijenjati felge ako mijenjamo zetorovu gumu 16.9-30 za drugu veću 16.9-34?
hvala

Ma ne, isto ko i na autu, kupiš felgu 13 cola i paše ti sve i jedna guma od 13-17-18 coli :D:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A nije grijeh pitati, bolje da su pitali prvo nego da se vec kupila guma....a ono ne paše.:=:)
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Uzrok potrosnje ulja definitivno je pumpa hidraulike ,sutra skidam ako bude kisa . Hvala svima koji su pomogli .

Imam ti ja novu pumpu povoljno ako trebas!
Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Imam problem na 7011 sa anlaserom.Prije tri mjeseca sam stavio novi anlaser i sad mi je poceo samo zujati kad palim a nece ukopcati.Zanima me jel problem u automatu ili necem drugom?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene nekada ne uzubljuje i samo vrti, a kad skinem alnaser sa traktora i probam ovako, svaki puta izbacuje i vrti, a na traktoru ponekad zuji, zuji pa odjednom uhvati...

Probaj duže alnasovati pa možda uhvati... Tako kod mene samo zuji pa nakon par dužih alnasovanja izbaci kako treba i upali bez problema. I tako narednih nekoliko puta normalno pali pa opet samo zuji. Al' dok god mogu upaliti, ne mjenjam ništa jerbo mi sad treba traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kad poglođe zube na zupčaniku zamajca onda nebuš čekal da uhvati.
Na starijim tipovima anasera se dalo štelati vilicu bendixa.

@C 360, jel tvoj novi onaj mali ubrzani?
 

Najnoviji postovi

Na vrh