• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

eto ljudi moji.nakon 8 sati i 30 minuta traktor sastavljen!9 i pol navečer a ja ga palim i idem na probnu vožnju.umro sam od smijeha.al sve je u redu i nadam se da će tako i ostat
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Re: TOMO VINKOVIĆ

eto ljudi moji.nakon 8 sati i 30 minuta traktor sastavljen!9 i pol navečer a ja ga palim i idem na probnu vožnju.umro sam od smijeha.al sve je u redu i nadam se da će tako i ostat

A jel bilo smesno sastavljanje tome ili? :D
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma ubio sam se živ.najveći problem su mi bile pakne i opruge od pakni.al dobro.sad sam skužio tehniku kako ću to stavit na mjesto pa mi nije problem.
najbolje mi je bilo stavljanje ulja.točim, točim i onda sam stavio previše pa sam ispustio pa je onda bilo premalo, ma živi smijeh.tu sam izgubio oko sat vremena dok sam to ulje stavio.hipenol gusti nikako da ode kroz ljevak dolje.al neka.bitno da sam napravio sve kako treba :D :)
 
M

miki 0111

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo abarth822 ako se vidi. U svakom slučaju dobra informacija.
20727777.jpg

20727833.jpg

Prijatelju hvala ti za ovo. U mene je rezervoara hidraulike skroz naprijed. Tebi ovde na slici ne vidim ono klipove što se izvlače i uvlače, ili je tako uslikano.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma ubio sam se živ.najveći problem su mi bile pakne i opruge od pakni.al dobro.sad sam skužio tehniku kako ću to stavit na mjesto pa mi nije problem.
najbolje mi je bilo stavljanje ulja.točim, točim i onda sam stavio previše pa sam ispustio pa je onda bilo premalo, ma živi smijeh.tu sam izgubio oko sat vremena dok sam to ulje stavio.hipenol gusti nikako da ode kroz ljevak dolje.al neka.bitno da sam napravio sve kako treba :D :)

Bitno je da je toma spakovan i idemo dalje :) Sve se kvari i naravno sve moze da se popravi,za svaki problem ima resenje :) Eto izgleda da zbog mene izmislili moment kljuc heheh,oduvek sam jako pritezao bilo kakvi da su srafovi,sto ja zavijem tesko ko moze da odvije,zato nazalost mi se desi da mi puknu par srafova,imam osecaj al vise volim da je vise pritegnuto nego labavo...
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

a ja sam jako grub i inače a ne samo oko toga tako da sad polako skupljam za moment ključ također :)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Da utvrdimo gradivo,koji šarafi idu u ove 4 rupe? .:icon_rolleyes:
19119985.jpg

Tu je navoj M14 sa normalnim korakom, nije fini navoj,
dubina cirka 30 mm

Pozdrav, nov sam u ovome. Interesuje me kod Tome 731 sa hidrauličnim volanom gdje se sipa ulje za volan, a gdje za hidrauliku sa koje strane (tj šta se sipa sa strane gdje je auspuh, a šta sa strane gdje je alnaser). Pošto je šaraf za ozraku od rezervoara za hidrauliku izgubljen šta može zamijeniti to? Vrste i količene ulja sam našao na forumu. Ovo je za prijatelja zeza ga volan a on slabo barata sa ovom tehnikom...
Unaprijed hvala za odgovore.

Ulje je zajediničo za jedan i drugi sistem,
naljeva se tako da se odvrne uljevni čep (mjerna šipkica),
unutra ide 7,2 litra HIDROL 68
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tu je navoj M14 sa normalnim korakom, nije fini navoj,
dubina cirka 30 mm

Eh, a koliki je taj korak normalnog navoja.:icon_question:
20734828_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav zmijoljubci...ovaj kosci. ;-)
Imam neki problem...tek ovaj vikend prva košnja, odnosno pokušaj, sa tomicom. (tv420 sa roto malčerom/kosom).
Trava je poprilično visoka, do koljena, pa nije mogel kosit odjednom, nego sam odlučio na dva puta, prvo višlje pa sam pokušal skroz nisko kosit al ni to nisam mogel jer ga je opet davilo. Trava je poprilično gusta i puna soka, dal to može bit razlog da nemože kosit kak spada nego ga davi.
I onda se desilo da se toliko zagrijal (kosil sam možda 10 min) da je počel dimit na čep od ulja i malo bacat ulje gore, bil je vruč ko pečnica... Jel preslab ili jednostavno trava ubija da nemre?
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav zmijoljubci...ovaj kosci. ;-)
Imam neki problem...tek ovaj vikend prva košnja, odnosno pokušaj, sa tomicom. (tv420 sa roto malčerom/kosom).
Trava je poprilično visoka, do koljena, pa nije mogel kosit odjednom, nego sam odlučio na dva puta, prvo višlje pa sam pokušal skroz nisko kosit al ni to nisam mogel jer ga je opet davilo. Trava je poprilično gusta i puna soka, dal to može bit razlog da nemože kosit kak spada nego ga davi.
I onda se desilo da se toliko zagrijal (kosil sam možda 10 min) da je počel dimit na čep od ulja i malo bacat ulje gore, bil je vruč ko pečnica... Jel preslab ili jednostavno trava ubija da nemre?

., lip pozdrav mladiću - preponosni vlasniče - korisniče traktora tome!

., probat ću objasnit - svoje mišljenje napisat., ako baca ulje na čep - odušak motora, očito je traktor tome preforsiran ili ima previše ulja ili je motor lagano zrel za generalku., e sad?, moguće da je i roto-kosilica prevelika???...
., a ovo ča je tome vruć?, pa grije se ko vrag sa svojom mamom, jer sam motor je zrakom ladjen - hladjen, veliki broj okretaja i veliko samo-zagrijavanje od rada motora, hidraulike, samoga vremena - sunca, ALI i očito velikoga forsiranja - turiranja., moramo svi dobro znat da je to mali traktorić., istina i Bog!, piše mu snaga 18 ks., ALI "on" ima 15 ks!...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav zmijoljubci...ovaj kosci. ;-)
Imam neki problem...tek ovaj vikend prva košnja, odnosno pokušaj, sa tomicom. (tv420 sa roto malčerom/kosom).
Trava je poprilično visoka, do koljena, pa nije mogel kosit odjednom, nego sam odlučio na dva puta, prvo višlje pa sam pokušal skroz nisko kosit al ni to nisam mogel jer ga je opet davilo. Trava je poprilično gusta i puna soka, dal to može bit razlog da nemože kosit kak spada nego ga davi.
I onda se desilo da se toliko zagrijal (kosil sam možda 10 min) da je počel dimit na čep od ulja i malo bacat ulje gore, bil je vruč ko pečnica... Jel preslab ili jednostavno trava ubija da nemre?

Prvo u prvo predugo si čekao sa travom da ti je prevelika i trebaš puno snage da traktor odradi svoje ovi simptomi koje si naveo to ti je to, više puta moraš kosit dok trava ne preraste, GROF mala popravka TV 420 ima 18 KM( LDA 100) i ne 15 (LDA97) ali ti 100% to znaš jeli?
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nažalost radi s o vikendici, i igrom slučaja nije se moglo ove godine prije na košnju.
Evo sad susjed sa ursusom kosi a tomo uživa u hladu.
Inače roto kosa je široka ko on, tak da mislim da nije presiroka, nego je trava zajeb...
Znači normalno je da se grije, al nesmije dimit na čep, onda je preforsiran. Ulja ima taman, a micek mi je dosta uščuvan, pa mislim da je još daleko od generalke...
Pozdrav svima i HVALA! ;-)
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

... GROF mala popravka TV 420 ima 18 KM( LDA 100) i ne 15 (LDA97) ali ti 100% to znaš jeli?

., točno DA!, cijenjeni kolega forumaš; askaj!, ALI na radnom stolu!, ALI, kad se prikopčadu - dodadu sva neizbježna trošila poput; hidraulične pumpe, električnog generatora struje - dinama - alternatora, ... onda ima točno ovoliko koliko sam ja napisal?., a vjeruj na moju pisanu reč!, testirali smo ji NOVE i STARE u tvornici na točkovima - kotačima i na RADNOM stolu! ...

., l.p., Bog! ... :icon_confused: ...

., p.s., znam, svi bi MI volili da je naš "mali" veći i jači!, ALI, uvik taj je..ni ALI! ...
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: TOMO VINKOVIĆ

Danas se obavljao tehnički za naše "bolide" ali sam se prekasno sjetio pa sam ulovio samo one koji su ostali na kraju....

imag0320mu.jpg


A ovo je bio "donor" nekima:icon_lol:

imag0321e.jpg


A nakon obavljenog posla trebalo je stat na pivicu...:icon_jook:

39571545579160116746516.jpg
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Re: TOMO VINKOVIĆ

., točno DA!, cijenjeni kolega forumaš; askaj!, ALI na radnom stolu!, ALI, kad se prikopčadu - dodadu sva neizbježna trošila poput; hidraulične pumpe, električnog generatora struje - dinama - alternatora, ... onda ima točno ovoliko koliko sam ja napisal?., a vjeruj na moju pisanu reč!, testirali smo ji NOVE i STARE u tvornici na točkovima - kotačima i na RADNOM stolu! ...

., l.p., Bog! ... :icon_confused: ...

., p.s., znam, svi bi MI volili da je naš "mali" veći i jači!, ALI, uvik taj je..ni ALI! ...

To se slažem ipak je samo jedan klip i rječ je o nazivni snagi, poštovani Grofe ako bi ko zaželio ralicu za TV kod vas imam na prodaji 3 komada, znam da je zima jedva prošla ali... pa uskoro ćete biti u EU tako da se prepuručujem
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav zmijoljubci...ovaj kosci. ;-)
Imam neki problem...tek ovaj vikend prva košnja, odnosno pokušaj, sa tomicom. (tv420 sa roto malčerom/kosom).
Trava je poprilično visoka, do koljena, pa nije mogel kosit odjednom, nego sam odlučio na dva puta, prvo višlje pa sam pokušal skroz nisko kosit al ni to nisam mogel jer ga je opet davilo. Trava je poprilično gusta i puna soka, dal to može bit razlog da nemože kosit kak spada nego ga davi.
I onda se desilo da se toliko zagrijal (kosil sam možda 10 min) da je počel dimit na čep od ulja i malo bacat ulje gore, bil je vruč ko pečnica... Jel preslab ili jednostavno trava ubija da nemre?

Lijep pozdrav,
evo da i ja iznesem svoje mišljenje ili iskustvo,
istu situaciju sam rješavao u svom voćnjaku, trava je bila visoka,gusta i prilično sočna, znači prvo moraš odredit broj okretaja motora,zatim brzinu kojom se krećeš u tom gustišu, osobno sam kosio u prvoj sporoj, jer ako ideš imalo brže štopa se i gušio jer ne može izbaciti tu količinu trave, znači 3/4 gasa i vožnja u najsporjoj brzini i nema problema, nažalost nisam poslikao kakva je bila situacija u mom vočnjaku prije i poslije košnje, ali samo jedan podatak košnja je trajala punih šest i pol sati,
btw evo slikica mog stroja od punih 18 ks
picture.php
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nažalost radi s o vikendici, i igrom slučaja nije se moglo ove godine prije na košnju.
Evo sad susjed sa ursusom kosi a tomo uživa u hladu.
Inače roto kosa je široka ko on, tak da mislim da nije presiroka, nego je trava zajeb...
Znači normalno je da se grije, al nesmije dimit na čep, onda je preforsiran. Ulja ima taman, a micek mi je dosta uščuvan, pa mislim da je još daleko od generalke...
Pozdrav svima i HVALA! ;-)

E stvar je skoro jednostavna ,, samo se treba malo promisliti , kako si pomoći , kolege GROF , i TODI , su rekli svoje mišljenje i to je u redu ,,, a pošto imam i sam nekih iskustava u tome poslu pa da i ja kažem koju ,,,,,
kada je u pitanju malčer ja kažem ,,,, sve što s može zavrtjeti na podignutom hidrouliku može i kositi :icon_smile: e sad ,, kada se ta kosa - malčer - pusti u travu to je sad drugo pitanje koliki če učinak mapraviti ,,,,, ako se kosi svaki drugi dan ,,, TOMO 18 KS če kositi i sa 120 cm ,,,, normalno to niko ne radi ,,,,,,, ali iz toga proizlazi ,, što višlja trava posao je teži ,,,, a postoje najmanje dva rješenja ,, kao što kaže TODI , na dva puta , prvo visoko onda nisko iako nije napomenuo preporuka je nakon par dana kada se prvi dio malo zavene ,,, ili UZIMAJ PO MALO , ako treba i po četvrtinu zahvata malčera ,,,,, visoka i gusta trava stvare veliku masu u bubnju koju treba ne samo odsječi i ispljunuti već samljeti i onda izbaciti ,,,, sa uskim prohodom se to bude puno lakše rješilo ,,,, a to se čini na način da se krene sa malim zahvatom i polako se povečava zahvat a sluša se motor ,,,, on stalno treba raditi u normali ,,, što znači pod određenim gasom ,, NE PUNIM ,,, a kada dodaš gas motor ga treba osjetiti i krenuti brže ,,, u koliko se to ne događa znači da je preopterećen te treba smanjiti zahvat ,,,,, motor če u takvom radu raditi normalno , neče se pregrijavati , jer če mu i hlađenje , podmazivanje , biti zadovoljavajuće
malčer je priključak kojeme rad ne možeš regulirati klizačima koliko će raditi , njima reguliraš visinu otkosa ,,,,,,,, a visina i gustoča trave se može regulirati samo širinom otkosa i zvukom motora ,,,, nadam se da sam bar malo pomogao , i da tomo sljedeći put neće spavati u hladu već dostojanstveno odraditi svoj dio posla :(mm):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Slazem se s kolegom arno i skroz je u pravu.
Ak ides punim zahvatom kosilice u dubokoj travi onda dici kosu i u dva puta kosit ili smanjit zahvat u pola i olaksal si motoru i nema stopanja i pregrijavanja.
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ - ralice za snig! ...

..., poštovani Grofe ako bi ko zaželio ralicu za TV kod vas, imam na prodaji 3 komada, znam da je zima jedva prošla ali... pa uskoro ćete biti u EU tako da se prepuručujem

., poštovani kolega - forumaš; askaj!, lipo fala na preporuki za RALICE traktora tome! ... :(wait): ...

., preporuka se svakako cijeni, RALICA treba pod RAZNO i kad nima sniga? - ima razne zemlje i materijala - šute za razgrnut - poravnat, a pogotovo kad ima sniga?, e, onda se ralice - grtalice plaćadu sa zlatom!, ko ove godine.- ... :icon_exclaim: ...

., znali su reć?, Naši stari Ličani! ... :(y): ...

., u ZIMI se deladu; kola - zaprežna - železna - gumenjak, roglje - vile, grablje, košare za brat; krompir, kukuruz, drva, seno, ...

., u LETU - ljetu se deladu; sane - sanke - saone - šlite, lopate, ralice - grtalice - plugovi za snig, krplje - proširenje od špage povezane u krug oko savijenog prutića kaj se sveže za cipele da se ne propada u snig, kožuni - prsluci od ovčje vune i kože, coklje - šlape pletene od ovčje vune i opšivene ovčjom kožom, ...

., tako DA!, bilo bi dobro da metneš - prikeljiš slikice RALICA poslikani sa svi "stran", naravno uz opis ka ralica ide na kog tomu ili obratno, jer; 01. srpanj 2013. godine je pred vrati i nima više granice - meje -/rekli bi Naši Stari Ličani!, meja! - MIR med ljudima!/ ... ., a svakako prikelji - metni slikice u temi PONUDA., jer, RALICE za traktora tomu tražena su roba oduvik - zauvik! ... :biggrin: ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ništa, probat cemo drugi puta sa manjim zahvatom.
Hvala svima na savjetima!
Mogu samo napomenuti da se i velki traktor "namucil" sa košnjom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh