• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ništa, probat cemo drugi puta sa manjim zahvatom.
Hvala svima na savjetima!
Mogu samo napomenuti da se i velki traktor "namucil" sa košnjom.

Tada je trava stvarno prevelika, makar sumnjam, ili je stvar do traktorista..:)
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Utovarivač je gotov, isproban, sve radi dobro i brzo, moram sve poslikati i prikeljiti, razvodnik propušta, a to je rizik kupovine polovnih dijelova
 
Posljednje uređivanje:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Utovarivač je gotov, isproban, sve radi dobro i brzo, moram sve poslikati i prikeljiti, razvodnik propušta, a to je rizik kupovine polovnih dijelova

Svaka čast, uloženo je tu puno novca, truda i rada. Ali bitno je da nije bilo uzalud. Čekamo finalne slike.:icon_thumright:
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav forumaši
danas metnut novi set korpa lamela potisni ležaj
stara korpa sa šest opruga a nova metnuta sa devet u hittneru kažu da je to za seriju 800 moj 821
ali mi je sad kvačilo pretvrdo za stisniti već sam razmišljao da izvadim tri opruge dali bi bilo lakše stiskati
ili če se malo omekšati s vremenom?????
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Re: TOMO VINKOVIĆ

Konačno uhvatio malo vremena za fotke uradaka što sam ih od vas "poskidao", pa komentirajte.:8)::cool2::icon_pidu:
 

Prilozi

  • P1010019.jpg
    P1010019.jpg
    75.9 KB · Pregleda: 683
  • P1010025.jpg
    P1010025.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 441
  • P1010029.jpg
    P1010029.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 305
  • P1010033.jpg
    P1010033.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 363

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav forumaši
danas metnut novi set korpa lamela potisni ležaj
stara korpa sa šest opruga a nova metnuta sa devet u hittneru kažu da je to za seriju 800 moj 821
ali mi je sad kvačilo pretvrdo za stisniti već sam razmišljao da izvadim tri opruge dali bi bilo lakše stiskati
ili če se malo omekšati s vremenom?????

Neće se omekšati vremenom, ili bar ne u prvih 100godina, a kasnije može biti...
Za traktore koji koriste motore 18/21ks ide 6 opruga, a za 30ks i više... 9 opruga!
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
Re: TOMO VINKOVIĆ

Neće se omekšati vremenom, ili bar ne u prvih 100godina, a kasnije može biti...
Za traktore koji koriste motore 18/21ks ide 6 opruga, a za 30ks i više... 9 opruga!

hvala
toliko o trgovcima a lijepo mu kažem za 821 a on meni da je to za sve serije 800, juće opet sve rašireno izvađene tri opruge ostao na šest
i sve klapa kako treba
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Re: TOMO VINKOVIĆ

ako moze pomoc, na tomo vinkovic ima kardan brzi/spori pa me interesuje da li kardan ide istom brzinom kada je u prvoj brzoj ili drugoj brzoj ? Hvala :(rofl):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

ako moze pomoc, na tomo vinkovic ima kardan brzi/spori pa me interesuje da li kardan ide istom brzinom kada je u prvoj brzoj ili drugoj brzoj ? Hvala :(rofl):

Da, ako ne diraš ručicu ispod sjedala na lijevoj strani.:(wasntme):
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Re: TOMO VINKOVIĆ

meni to treba za kosu, kupio sam kosu za njega kacenje u 3 tacke pa mi kaze covek da ta kosa nije za njega, da samo mrsi i sporo radi sa njom i da je treba ubrzati, ne znam kako je najbolje raditi sa kosom, u brzom ili sporom ili preko brzina ako moze tako ? :icon_wink:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma tomo ima brzina kardana ko nijedan traktor,stavi ručicu ispod sica naprijed i 2 brza,i to bi trebalo biti prebrzo,ako bude tak stavi ručicu kardana(ispod sica)nazad i deri
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Taj ko ti je rekao, ne poznaje brzine kardana od TV-a. Brzinu prilagođavaš prema gustoti trave.
Tomo je odličan za kose zadnje.:icon_scratch:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

08052013259.jpg

08052013258.jpg

Danas se montirala zaštita šajbe i sprobalo preko kardana kako radi sa šajbom.Sa malim gasom več dobije prave okretaje i samo pjeva,čuje se samo traktor i šajba koja šušti.Uglavnom sa radom zadovoljan,sutra još proba sa drvima pa da vidim kako se ponaša kod rezanja.:cool2:
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovo se zove,,,,,,,,bit pedantan...

Svaka čast kolega,,,,:icon_thumright::icon_thumright:
Čekamo da vidimo kako se ponaša u poslu..
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TOMO VINKOVIĆ

Drugo je piliti zrak, a drugo drvo. Tek kad probaš sa cjepanicom možeš reći da li je dobro.:(devil):
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Trebam malo pojašnjenje jer sam zbunjen...
radi se o roto malčeru, imam inverziju na tomici, ali onu kaj ima opet dva izlaza kardana.
Znači onda donji je vrtnja u lijevo i gornji vrtnja u desno i na gornji izlaz ja prikapčam roto malčer?
Polugu multiplikatora stavit u u položaj iza ili naprijed, da li ga veći broj okretaja opterećuje?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma tomo ima brzina kardana ko nijedan traktor,stavi ručicu ispod sica naprijed i 2 brza,i to bi trebalo biti prebrzo,ako bude tak stavi ručicu kardana(ispod sica)nazad i deri

samo kod mene je tomo vinkovic 818 i gledao sam danas ima samo rucicu ispod volana sa leve strane a te ispod sedista nema ?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

samo kod mene je tomo vinkovic 818 i gledao sam danas ima samo rucicu ispod volana sa leve strane a te ispod sedista nema ?

serija 8xx nema brzine kao ovi stariji serije 400.500.700..
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

Trebam malo pojašnjenje jer sam zbunjen...
radi se o roto malčeru, imam inverziju na tomici, ali onu kaj ima opet dva izlaza kardana.
Znači onda donji je vrtnja u lijevo i gornji vrtnja u desno i na gornji izlaz ja prikapčam roto malčer?
Polugu multiplikatora stavit u u položaj iza ili naprijed, da li ga veći broj okretaja opterećuje?

kolega naravno da ga veći broj obrtaja opterećuje....probaj sa najmanjim pa polako povećavaj da vidiš kako se ponaša
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh