• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Sused, svaka ti čast na učinjenom delu. Jako mi se sviđa kako je napravljen pogon kosilice. Ovi pogoni danas brzo crknu a novi koštaju oko 700 kn. Ovaj tvoj, kako vidin da se lipo učistiti i popraviti. Još jedanput bravo.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
istina... ovaj drugi pogon je isto radio, ali kućište se nije moglo otvorit tako lako jer su korpa i poklopac zavareni skupa.... na kraju ja sam ih otvorio, ali kada sam vidio plastične zupčanike pužnog prijenosa odlučio sam odustati od daljnje obnove...

iskoristio sam samo vreteno jer je vizualno izgledalo u boljem stanju....
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ma ča se još najde takovih pogona ke se more razvidati i kako vidin najde se i kuse popraviti.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
ma ja san ti to naša slučajno, govorin za ovu žutu kosilicu jer ona je bila sa tin pogonon.... to san ti naša na Hreljiću, jer kako živin malo u Zg, malo u Istri, a najviše na brodu, onda kada san u metropoli volin poć di ljudi prodaju svoje škovace za poki šoldi i tako jene srede san naletija na tu žutu kosilicu...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,704


....
Vidim da si uživao dok si radio taj "remont".
Zašto si ugradio obične vijke umjesto "vijaka za lim", na obujmice pogonske osovine? Mogao bi zažaliti dok ih budeš trebao rastaviti, nakon što ti obični vijci zahrđaju.
Lp
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
Vidim da si uživao dok si radio taj "remont".
Zašto si ugradio obične vijke umjesto "vijaka za lim", na obujmice pogonske osovine? Mogao bi zažaliti dok ih budeš trebao rastaviti, nakon što ti obični vijci zahrđaju.
Lp

nisu obični.... inox su...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
I inox zahrđa u nekom drugom materijalu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,704
nisu obični.... inox su...
Gledaj na to ovako: da ih bude u toku košnje pjeskarilo bezbroj sitnih kamenova, od zrna pijeska do nepoznatih veličina, te da budu cijelom "nepotrebno prevelikom" dužinom izloženi kiseljenju u kaši trave, blata i ostalih "supstrata". Moglo bi ti biti veseo rastavljanje i "održavanje", držim ti fige da ti se sve to nabrojeno ne dogodi.
A "inoxa" ti ima puuuuno vrsta, proveo sam radni vijek u metalskoj branši, gdje se koristilo strašno puno inox vijaka ili limova, a puno su puta iako novi i nekorišteni još na skladištu "zahrđali".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ako se vijci prije montaže pripreme nebudu zahrđali ni istrunuli pa da su i drveni.
Ništ nije vječno pa ni ta kosilica i opet bu nakon nekog vremena trebala remont, a to vrijeme bu iscurjelo prije nego prošli put.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Ako se vijci prije montaže pripreme nebudu zahrđali ni istrunuli pa da su i drveni.
Ništ nije vječno pa ni ta kosilica i opet bu nakon nekog vremena trebala remont, a to vrijeme bu iscurjelo prije nego prošli put.
MUHA jel to misliš na bakrenu mast ? Ili ?
;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Treba mi kosilica za nekih 500tinjak kvadrata pa gledam malo. Nemam nekog iskustva osim s obicnom kosilicom, b&s motorom 3.5ks.
Koje su mane kosilica s kosarom. Moze li se radit bez kosare?
Pretpostavljam da je bolje uzet mtd, primax...s b&s motorom zbog dijelova nego najjeftiniju husqvarnu ili stihl.
Gledao sam ove




Pa ako moze neka preporuka
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Primax ima dobrih kosilica. Ta mtd u tvom linku nije za ništa. Mislim da bi te stihlove trebale biti ok. Najvažniji parametri kosilice su da ima b&s motor, da ima ležajeve na kotačima i da kućište kosišta od ispod ima oblik kružnice jer tada kosilica nece štopat travu. Ako te zanima košara, uzmi neku koja ima i bočni i zadnji otvor pa možeš kombinirati kako hoćeš, s košarom ili bez. Ako uzimas s pogonom, uzmi sa zadnjim, ne s prednjim pogonom. Još pogledaj da je prihvat ručki na kosilicu dobro riješen ili da ima potencijala za dodatno učvršćenje jer su na tom mjestu tj. Spoju kosilice najslabije. Dobro je ako ako kosilica ima i opciju manji veći gas jer onda možeš npr lagano kosit pored nekih auta ili sl.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Stihl nema b&s motor, kosara nije obavezna, a ove kombinirane su mi preskupe za to malo travnjaka. A i nezgodan je oblik, dosta drveca, kratko pa mi ne odgovara samohodna.
Stihl bi mogao dobit za 1750 kn pa sam je zato ubacio tu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Stihl bi trebao biti nekadašnji VIKING. Moja Viking ima B&S motor. Ja bih preporučio Stihl i Husqarnu upravo što kolega kaže, ima kotače sa ležajevima i to je puno dugotrajnije i bolje rješenje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ona stihl po 1750kn je ista kao ova vikingova

Te dvije imaju loncin kineske motore, mozda i bolje uzet nju zbog kvalitetnijeg kosista, motor se poslje lako zamjeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nebuš ni taj motor podrl samo tak...
Da ne valja, nebi ga kupovali.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Stihl nema b&s motor
Ima,ja je danas gledao u trgovini. ;)
Stihl bi trebao biti nekadašnji VIKING. Moja Viking ima B&S motor. Ja bih preporučio Stihl i Husqarnu upravo što kolega kaže, ima kotače sa ležajevima i to je puno dugotrajnije i bolje rješenje.
Gledao danas u stihl trgovini,stajale jedna do druge,Viking i Stihl,iste ko jaje jajetu samo svaka u svojoj boji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh