• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
koliko dugo koristiš malčer?koliko si dosad radio sa njim i dali možeš poslikati da vidim noževe-čekiće?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
koliko dugo koristiš malčer?koliko si dosad radio sa njim i dali možeš poslikati da vidim noževe-čekiće?

Koristim ga 17 dana. Prešao sam oko 2 hetara i to sve oko stabala, radio je ukupno oko 20 sati. Noževi su sve na broju, sitnih oštećenja naravno da ima makar kod nas je krš i ima brdo kamenja. Morao sam ga podići da kosi na visinu od 5 cm.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pozdrav,zanima me koliko kod vas košta usluga malčiranja po jutru ili ha.(ambrozija oko1,5m visine)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
pozdrav,zanima me koliko kod vas košta usluga malčiranja po jutru ili ha.(ambrozija oko1,5m visine)

ovi sa profi malčerom 1kn-1kvadrat....neki 80lipa-kvadrat....
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ovi sa profi malčerom 1kn-1kvadrat....neki 80lipa-kvadrat....

znaći jutro - 5600kn je li to moguće( ili je to cijena kada privatnici rade za HC ili HŠ,pa država plača),onih 400kn mi djeluje realno pa čak i da je 600kn
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
znaći jutro - 5600kn je li to moguće( ili je to cijena kada privatnici rade za HC ili HŠ,pa država plača),onih 400kn mi djeluje realno pa čak i da je 600kn


400 kuna za jedno jutro to je nešto više od 5000 kv.metara.ovisno šta se malčira ali za taj novac ja nebih malčirao.travu nevelim ali nešto jače raslinje ne.200 kuna po satu je realnije,pa kako ko voli,dobro ili slabije pomalčirano
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Evo, dodani utezi kojih sam našao ukupne težine sa nosačem 86kg. Nosač sam ga danas napravio. Sutra ide bojanje. Traktor je puno stabilniji i ne diže se više po lošim terenima. Prije 2 dana sam radio na neravnoj uzbrdici, sa otvorenom rukom i košnja pod 90° je bila skoro nemoguća. Jedva da je bio u balans. Ono što piše u katalogu je kao da je napisano na ledu. Traktor od 900kg s tim strojem garantiram da se prevrne 1 dan. Stroj je i dalje za pohvalu....

04082011495.jpg
[/IMG]

a da staviš malo utega na zadnji lijevi točak, radi sigurnosti, neznam za imt, ali ursus ima dobre utege za to

čovjeće kak ti dobro izgleda stroj :supz:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
400 kuna za jedno jutro to je nešto više od 5000 kv.metara.ovisno šta se malčira ali za taj novac ja nebih malčirao.travu nevelim ali nešto jače raslinje ne.200 kuna po satu je realnije,pa kako ko voli,dobro ili slabije pomalčirano

i to je u redu ,opet je velika razlika od 1kn /m2 (1 jutro 5600m2 = 28h da je sat 200kn),a za 28 sati napraviš i više
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
i to je u redu ,opet je velika razlika od 1kn /m2 (1 jutro 5600m2 = 28h da je sat 200kn),a za 28 sati napraviš i više

kod malčiranja je rizik raditi po metru kvadratnom.tu nikad neznaš koliko ćeš se gdje i oko čega zadržati.najpoštenije po satu pa neka mjeri i gazda i onaj ko malčira
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
a da staviš malo utega na zadnji lijevi točak, radi sigurnosti, neznam za imt, ali ursus ima dobre utege za to

čovjeće kak ti dobro izgleda stroj :supz:
Nije potrebno na lijevi točak, danas i jučer sam isprobavao na sve načine i to na najgorim terenima koje imam. Dovoljno je u prednjim točkovima, ili kako sam ja badava našao, zakačeno s 5 vijaka M16 ispred prednjeg mosta. Izmjereno i postavljeno je tako da se može bez problema otvoriti prednju haubu.
Imao sam i malih problema sa održavanjem minimalne visine, tad kad je razvodnik dizanja u plivajućem načinu, poluge bi išle skroz dole, tak da sam morao nadodati lance za održavanje radne visine. Malčer ima u sebi mehanizam kopiranja terena neovisno od traktorskih poluga.....

26072011485.jpg
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
ovi sa profi malčerom 1kn-1kvadrat....neki 80lipa-kvadrat....

@seljačić & davor22

Ovo pojačano vama je promaklo.

Radi se o malčerima ranga cijene 50.000 E i traktorima >300KS.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
@seljačić & davor22

Ovo pojačano vama je promaklo.

Radi se o malčerima ranga cijene 50.000 E i traktorima >300KS.

tim gore,onda je tek prejeftin taj rad.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
@seljačić & davor22

Ovo pojačano vama je promaklo.

Radi se o malčerima ranga cijene 50.000 E i traktorima >300KS.

ja sam i pitao za trvu, to jest ambroziju,a ne za neke profi radove ka malčer - drobilica kamena do 50 cm zahvata u zemlju i granja debljine 15cm
- mislio sam na malčiranje kuruzovine,ambrozije,na održavanje njiva ,pa sam mislio uzeti malčer zahvata 2m ali su skupi pa za sad ništ
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
i to je u redu ,opet je velika razlika od 1kn /m2 (1 jutro 5600m2 = 28h da je sat 200kn),a za 28 sati napraviš i više

je sam ti dolazi profi malčer....kn-m2 može bit i šuma,a i nemora...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
a da staviš malo utega na zadnji lijevi točak, radi sigurnosti, neznam za imt, ali ursus ima dobre utege za to

čovjeće kak ti dobro izgleda stroj :supz:

vrlo dobra preporuka kojoj se i ja pridružujem :supz:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ja sam i pitao za trvu, to jest ambroziju,a ne za neke profi radove ka malčer - drobilica kamena do 50 cm zahvata u zemlju i granja debljine 15cm
- mislio sam na malčiranje kuruzovine,ambrozije,na održavanje njiva ,pa sam mislio uzeti malčer zahvata 2m ali su skupi pa za sad ništ

za kukuruzovinu ambroziju i duhan dovoljan megaingov helikopter:finga:
1,5m zahvata i koštao je nešto oko 5500kn(neznam sada)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
za kukuruzovinu ambroziju i duhan dovoljan megaingov helikopter:finga:
1,5m zahvata i koštao je nešto oko 5500kn(neznam sada)

jbš to,mislio sam malo raditi i uslužno pa sam zato i mislio uzeti malčer s čekićima(amorfa,svib)
-mislim- da helića i nema od 1,9 - 2m pa mi i ne pokriva trag
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
zanimljivo to netko doma sklepo

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=a-paMh5Y0wE&feature=related[/YT]

jel ovo mega ing malcer

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=36QT8JJX55M&feature=related[/YT]

sorry ispravak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh