• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT ili IMT

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
znaci da ono ide i do daske???
znaci crtalosi mora samo naci svoj pravac??


Znači kada dignemo plug iz brazde pri okretanju ili općeniti transportu crtalo normalno šeta lijevo-desno, a kad plug ulazi u zemlju crtalo samo uzima svoj pravac i reže površinu brazde koju daska okrene i dobivamo čist jarak!
Crtalo ni u kom slučaju nesmije doći u doticaj s daskom pluga!!!!
 
A

Ado

Guest
Cao svima .Drago mi je sto mogu komentarisati ja licno sam skinuo crtalo nsamo iz jednog razloga sto mi plugovi dublje uzimaju brazdu i nemam ni8kakvih problema. Ado_ :drinkers:
 
W

Wiky89

Guest
pozdrav ljudi Ovak ja sam oral i s imtovim i s oltovim a doma imam sipov... ovak sve kaj sam ja primijetil i jedina prava razlika je da imt ima obicne nozeve dok olt ima i spicu i nes sitno vecu dasku!!!I razlika je u cijeni IMT 2X12" kosta oko 5800 s porezom a OLT 2X12" oko 6700!!kod zaoravanja kukuruzovine puno ljepse radi olt jer je vislji i ljepse okrece!! + oltova pera tak ja zovem ovo iznad daske su jace zaobljena i dulja pa imaju puno bolju funkciu nego imt!!! prvom prilikom posaljem slike!! bok
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Wiky89 kaže:
pozdrav ljudi Ovak ja sam oral i s imtovim i s oltovim a doma imam sipov... ovak sve kaj sam ja primijetil i jedina prava razlika je da imt ima obicne nozeve dok olt ima i spicu i nes sitno vecu dasku!!!I razlika je u cijeni IMT 2X12" kosta oko 5800 s porezom a OLT 2X12" oko 6700!!kod zaoravanja kukuruzovine puno ljepse radi olt jer je vislji i ljepse okrece!! + oltova pera tak ja zovem ovo iznad daske su jace zaobljena i dulja pa imaju puno bolju funkciu nego imt!!! prvom prilikom posaljem slike!! bok

Ja imam imt-a 2x12 s V&N raonim tjelima i gore imam isto takva kak ti veliš ''oltova pera'', ali to ti uopće nema veze jer na bilo koji plug možeš stavit takva pera gore jako zaobljena!
Istina je samo to da bez takvog jako zaobljenog pera nema kvalitetno zaoranog površinskog sloja zemlje, samo to!!!
 
W

Wiky89

Guest
Ja i ja sam to primijetil al mislim da je razlog tome veca daska!!
 
B

Bobo

Guest
ja pak mislim da su jednaki u poranju i jedni i drugi. Tu ne pricam o OLT plugovima koji su radjeni u suradnji sa RABE, niti o IMT plugovima u suradnji a V&N.

Jedini problem kod IMT-a je taj sto su se na njima isporucivala plasticna povisenja daski, koja se u 2 godine polome i to nitko nije mjenjao, dok je OLT to odmah metao zeljezno i nikad pucala nisu. Kad IMT nema povisenja daski, izgleda kao da naslanja brazdu, a kad se povisenja stave, vidi se tocno u cemu je problem i kad ih imas na plugu, razlika u oranju je nebo i zemlja. mislio sam da mi to nije potrebno, ali kad sam bez njih orao, poznale su se crte strnja, kukuruzovine na sastavu brazdi i plug uopce nije zatrpavao, znalo se dogadjati da se brazda vrati nazad ako je malo vlaznija zemlja. Kako sam povisenja stavio, plug ore kao blesav...


I jedni i drugi plugovi su dobri, a koliko sam OLT plugova vidio, daske su im bile vrlo slicne, ako ne i iste tako da je samo stvar osobnog ukusa... Naravno tu je i cjena, kao neizbjezan faktor pri izboru.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ipak OLT je bolji od IMT,bar ovaj 14cola a 12 su isti!!!
OLT 14" ima puno više daske od IMT 14" tak da je i tu prednost,OLT ima pojaćana povišenja u odnosu na IMT i puno su viša..OLT ima puno jaču konstrukciju od IMT pluga ...ja sam sada za usporedbu uzeo FOP ko Šananin i OLT ko moj..
 
B

Bobo

Guest
Moguce da je to i istina...

Vidio sam samo jedan novi OLT plug koji je u trgovini stajao kraj novog V&N pluga. OLT je bio dosta skuplji i do dana danasnjeg nije prodan...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
Ipak OLT je bolji od IMT,bar ovaj 14cola a 12 su isti!!!
OLT 14" ima puno više daske od IMT 14" tak da je i tu prednost,OLT ima pojaćana povišenja u odnosu na IMT i puno su viša..OLT ima puno jaču konstrukciju od IMT pluga ...ja sam sada za usporedbu uzeo FOP ko Šananin i OLT ko moj..

Što se tiče 14'' plugova, vjerojatno imaju iste daske i jedan i drugi, isto ko i 12'' plugovi olt i imt
Povišenja NE igraju ama baš NIŠTA kod usporedbe, jer staviš si na plug povišenje kakvo ti srce poželi, jače savinuto, slabije savinuto, plastično, metalno...... ;)
Kaj se tiče konstrukcije olt moguče da je jači, jer što se tiče olt 3 baznih plugova, po svemu su jači od imt-a, a vjerojatno i puno skuplji od vogela, a vogel je priča za sebe ;)
 
B

Bobo

Guest
Ovo za povisenja sto sam rekao, je da ljudi nisu mjenjalu popucana plasticna i onda IMT ne valja jer ne okrece brazdu, samo ju naslanja... Usporedba stoji, jer je IMT isporucivao plasticna, a OLT metalna a to kod mene donosi bodove u korist OLT-a...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ŠANANA koliko je tvoj FOP visok???
OLT ima veče daske pogledaj kako su visoke skoro do rame
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam napamet koliko je visok, trebal bi ga izmjeriti!
Kaj se tiče visine daski, to je tu negdje podjednako, i moj je te visine odprilike s povišenjima!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
OLT je visok 70cm :!:
razllika je samo što ima još jednu uporu da je "jači"..kaj tvoj FOP nema....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
OLT je visok 70cm :!:
razllika je samo što ima još jednu uporu da je "jači"..kaj tvoj FOP nema....

E baš to, ta upora s lijeve strane pojačavu mu samu konstrukciju, što je kod 3braznog najviše potrebno, a imt to nema i ilt ima naprijed duplu ramu za top-link, što ga isto pojačava
Al imt ima kotač, a olt nema :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
E a kotač staviš kakav oćeš, kupiš 3 vijka duža od ovih što drže zadnju brazdu, komad pločevine, 3 rupe, i ide kotač koji hoćeš
 

Najnoviji postovi

Na vrh