• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Juče sam morao u BiH na jedan dan pa sam uzeo nešto cijevi za plastenik a radovi će biti sredinom 4-og mjeseca.

Evo cijene za usporedbu.


Cijene u Kunama:
Cijev od 5/4 je oko 85 kn.
Cijev od 1 Cola je: oko 66.00 kn.
Cijev od 1/2 je oko 35 kn.
 
Posljednje uređivanje:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ovih dana pravim plastenik od drvene građe koja mi je višak od gradnje pa da se iskoristi,7x4 m,uz samu kuću ,nešto malo za rasadu
 

Prilozi

  • P2190022.jpg
    P2190022.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 408
  • P2190023.jpg
    P2190023.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 730
  • P2190024.jpg
    P2190024.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 1,795
  • P2190025.jpg
    P2190025.jpg
    33.9 KB · Pregleda: 743

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
em ti miša, a kod mene još pol metra snijega...:mad::
evo baš sam sad išao po drva ,pobijelio i kod mene ,a baš mi nešto i ne treba,moram hitno postaviti jedan plastenik 5 x 25 m,i na ovaj zategnuti foliju ,ali ko bi nama ugodio
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
Juče sam morao u BiH na jedan dan pa sam uzeo nešto cijevi za plastenik a radovi će biti sredinom 4-og mjeseca.

Evo cijene za usporedbu.


Cijene u Kunama:
Cijev od 5/4 je oko 85 kn.
Cijev od 1 Cola je: oko 66.00 kn.
Cijev od 1/2 je oko 35 kn.

Predpostavljam da su to crne cijevi al ajde da pitam?
i dal se to smije preko granice?
 

fico

Član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
46
ovih dana pravim plastenik od drvene građe koja mi je višak od gradnje pa da se iskoristi,7x4 m,uz samu kuću ,nešto malo za rasadu

Ljep je , potpuno u redu, za sitnu lovu imaš plastenik za presadnice i možeš bit ponosan .
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Predpostavljam da su to crne cijevi al ajde da pitam?
i dal se to smije preko granice?
Da to su crne cijevi, dobro ih zaštiti i biće dobre.
Za prijenos preko granice kako ide doista neznam.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da to su crne cijevi, dobro ih zaštiti i biće dobre.
Za prijenos preko granice kako ide doista neznam.

Ima jedna zaista izvrsna boja za metal uvoznik je Ugor doo iz Split 2005 godine sam sa njom radio na plasteniku isto izgleda kao da sam ju juče nanio.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ima jedna zaista izvrsna boja za metal uvoznik je Ugor doo iz Split 2005 godine sam sa njom radio na plasteniku isto izgleda kao da sam ju juče nanio.
Dali si mislio na WS-PLAST ako jesi možeš li potvrditi da ih nazovem radi informacija i narudžbe..
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dali si mislio na WS-PLAST ako jesi možeš li potvrditi da ih nazovem radi informacija i narudžbe..

Išao sam da vidim šta piše na kanti. Je to je ws plast valjda najbolja bolj koju ja znam.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Išao sam da vidim šta piše na kanti. Je to je ws plast valjda najbolja bolj koju ja znam.
Hvala siki sutra ih zovem.

Upravo sam ih nazvao i možda budu i nekome još koristile informacije.

WS-PLAST boja koja u sebi sadrži i temeljni premaz znači nije potrebno zasebno nanositi temeljnu podlogu a na 1m2 ide oko 300 gr.
Cijena za 11 litara sa pdv-om oko 1.500 kn a pakiranje od 30 litara 3.600 kn.

E sada malo izračunati kvadraturu i u narudžbu. :rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
evo završio sam svoj drvenjak,zategnuo foliju, napravio stazicu i stol za rasadu
 

Prilozi

  • P3020040.jpg
    P3020040.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 1,445
  • P3020041.jpg
    P3020041.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 837
  • P3020042.jpg
    P3020042.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 400
  • P3020043.jpg
    P3020043.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 1,716

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
El picikato ;) Samo su skupi ti drveni plastenici o ho ho. Poz

preskupo,pa baš sam gledao kod denisa kakoje napravio onaj sa štaflama,nisam htjo komentirati ali da je to napravio od cijevi jeftinije bi prošao,a i sigurniji bi bio i duže bi trajao.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
preskupo,pa baš sam gledao kod denisa kakoje napravio onaj sa štaflama,nisam htjo komentirati ali da je to napravio od cijevi jeftinije bi prošao,a i sigurniji bi bio i duže bi trajao.

mene je najskuplje izašo najlon,400kn,a ostalo sam sve imao ,ostalo od gradnje pa se vucalo godinama ,prebaci vamo ,pa smeta pa prebaci tamo...,uzeo cirkular isprorezivo ,malo posla i eto ga nije me izašo ni 500 kn
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
preskupo,pa baš sam gledao kod denisa kakoje napravio onaj sa štaflama,nisam htjo komentirati ali da je to napravio od cijevi jeftinije bi prošao,a i sigurniji bi bio i duže bi trajao.

Na kraju se ispostavilo da je po našim cijenama ovde nekih tridesetak posto izašlo jeftinije. (štafla 1,40 km/m, cijev 40x40x1,5 3,5 km/m s tim da je sam materijal kao što se vidi duplo jeftiniji ali sam pravio konzole od cijevi i lima koje ne bi pravio da se radilo o cijevima) Kasnije kad sam razmislio za taj procenat koji i nije neki, bolje da sam radio od cijevi. (imao sam nešto materijala pa je to bilo inicijator)
Nema veze, nek' traje desetak godina ionako planiram da taj plastenik bude za rasad, a veći koji imam u planu će definitivno biti od cijevi takođe sa grijanjem.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Na kraju se ispostavilo da je po našim cijenama ovde nekih tridesetak posto izašlo jeftinije. (štafla 1,40 km/m, cijev 40x40x1,5 3,5 km/m s tim da je sam materijal kao što se vidi duplo jeftiniji ali sam pravio konzole od cijevi i lima koje ne bi pravio da se radilo o cijevima) Kasnije kad sam razmislio za taj procenat koji i nije neki, bolje da sam radio od cijevi. (imao sam nešto materijala pa je to bilo inicijator)
Nema veze, nek' traje desetak godina ionako planiram da taj plastenik bude za rasad, a veći koji imam u planu će definitivno biti od cijevi takođe sa grijanjem.

ma da,samo kažem,jer ja sam računao ovdje kod nas jer je susjed isto radio drveni pa znam koliko ga izašlo,na kraju bolje da je pravio od cijevi,ili još bolje da je kupio polovni,još bi ga upola jeftinije izašlo. ma durat će,kako ne.
 
K

Kruno pž

Guest
Ekipa pozdrav!

Molim mišljenje o plasteniku ovoga tipa, kvadratura mu je oko 400m2, star je desetak godina, uvežen je iz nizozemske, najlon je naravno za promjenu, konstrukcija mu je bolja od većine koje sam ja uspio naći na netu,
Inače sam zainteresiran pa me zanima kolika mu je okvirno realna cijena...hvala:icon_e_geek:







Hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh