• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
gramipova freza 125 cm ti dođe oko 8000-9000 kn lagana je i dobro radi.
ja imam 170 cm na taffe 42 i bez problema radim obradu na 5 ha .
vrijedi svaku kunu koju sam je platio.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fala Cipiripi. Zval sam u Gramip i dobil cijene modela AT20 za gotovinu. 120 cm - 9.272,00 kn, 135 cm - 9446,00 kn i 150 cm - 9.736,00 kn.
Koristi li netko Gramipovu frezu na TV od 30 ili 32 KS? Koju širinu freze, i kak se ponaša traktor?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Današnja priprema za kukuruz:
i464295_Fotografija038.jpg
i464294_Fotografija037.jpg
i464293_Fotografija035.jpg
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
ŠANANA kaže:
Pazi, kod nas vidim zetore 4320 da rade s 2,50 m rotodrljačama :!:

U selu imam 2 komada 6340 i obadva imaju nove vogelove rotodrljače od 2,50 m i normalno rade :!:


Ja sam malo radio s imt 565 i 2 m rotodrljačama s klinovima, umjesto noževa, i mogu reči da to i nije tak preteško, naravno, imaju obični valjak, inače te od 2 m stric tjera s imt 560 i napravi s njima oko 10 ha ;) ;)


koja je razlika između klinova i noževa,pretpostavljam da je sa noževima teža za vuci,do kolko dubine radi?da li si radio , na uzoranoj ledini i kakvi su rezultati ako jesi?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zetor kaže:
[quote="ŠANANA":8tjqqunt]Pazi, kod nas vidim zetore 4320 da rade s 2,50 m rotodrljačama :!:

U selu imam 2 komada 6340 i obadva imaju nove vogelove rotodrljače od 2,50 m i normalno rade :!:


Ja sam malo radio s imt 565 i 2 m rotodrljačama s klinovima, umjesto noževa, i mogu reči da to i nije tak preteško, naravno, imaju obični valjak, inače te od 2 m stric tjera s imt 560 i napravi s njima oko 10 ha ;) ;)


koja je razlika između klinova i noževa,pretpostavljam da je sa noževima teža za vuci,do kolko dubine radi?da li si radio , na uzoranoj ledini i kakvi su rezultati ako jesi?[/quote:8tjqqunt]

Ja mislim da je razlika utome što je klin teže vuči kroz zemlju, a opet bi nož puno bolje trebao usitniti zemlju, a ačuj ak imaš dovoljno jak traktor i dobre rotodrljače možeš i do 20 cm dubine, al ja sam s ovima tak oko 10-13 cm
Da radio sam direkt u brazdi, odnosno bilo je podrljano jedanputa da se zatvori brazda, al ide, 2. spora i full gas i deri :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj nitko na "Tomekima" ne koristi Gramipove freze? :?: :?: :?: :scratch :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Evo par slika sa pripreme za sjetvu kukuruza. Glavni likovi: Belarus 820 i tanjurača SIP Soily 305/460, 850 kg, zahvat 310 cm, promjer diskova 46 cm i naravno ja kao Driv3r. Pošto je bila velika parcela, spustio sam rud i vukao je na taj način. Brzina rada do 9 km/h, okretanje značajno brže nego kod klasičnog kopčanja na poluge. Parcela je bila spremna za sjetvu samo obradom sa tanjuračom u 3 prolaza, kao što prikazuje posljednja slika.


Za sve koji kažu da utovarivač smeta u vidnom polju kod rada sa drugim priključcima...e, pa ne smeta. :mrgreen:





Kopčanje na traktor, pogled iza i sa strane:



Drugi prolaz, pogled iz kabine prema iza:



I završavanje parcele (primjetite da kod ovog načina rada iza tanjurače ne ostaje ni jedna linija (neravnina) na parceli pa se može direktno sijati...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja primjetim i znam kak je to,jer ja radim s bratićavama tanjuračama uzel 28 diska isto takvami slićnami...i sa zetorom idem prvi put direkt 3,a drugi put po tragu 4
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fino to tebi ide zjocko :mrgreen:
Nego dal možda i prednjim utovarivačem malo brcaš po zemlji, pošto vidim da je korpa za rasute naprijed :?: :D :D
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
U pravilu ne, ali ako postoji kakva veća neravnina ili ako se kod oranja nešto ne napravi kak treba onda to poravnam sa korpom i završim tanuračom. Utovarivač naprijed mi je baš taman protuteg za tanjuraču, sad mi više ne skače prednji kraj na uzbrdici
 
O

oljasi

Guest
Pozdrav.
Kako bi se rotodrljaca ponasala u travi?
Malo čitam ovo vase pa sam mislio za obradu u voćnjaku umjesto tanjurača.
Jel bi to moglo ili bi se to stopalo?
Mislio sam da bi rotodrljace više pokidale pirike od tanjuraca?
Pozz
 
B

Bobo

Guest
Svakako bi bolje bilo rotodrljaca nego tanjuraca... Na veleucilistu nema gdje nisu ono malo cudo ganjali, nema ni t od trave, sve se lijepo prozraci, usitni, i valjak malo povalja... Ma milina... tanjuraca samo razbaca buse i moras vise puta tragom ici da napravis i priblizan posao kao rotodrljaca.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
oljasi kaže:
Pozdrav.
Kako bi se rotodrljaca ponasala u travi?
Malo čitam ovo vase pa sam mislio za obradu u voćnjaku umjesto tanjurača.
Jel bi to moglo ili bi se to stopalo?
Mislio sam da bi rotodrljace više pokidale pirike od tanjuraca?
Pozz
oljasi, koliko je meni poznata, a i
koliko vidim a radim s njima več par godina rotodrljača nije namjenjena za takve poslove; ona je prvenstveno namjenjena za obradu izorane brazde ako ne griješim :!:
Mislim da bi za tu namjenu trebala biti dobra freza za traktor a i jeftinija je, kolega kupio novu 2 m za 13000 kn s pdv-om
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
gmiža kaže:
oljasi kaže:
Pozdrav.
Kako bi se rotodrljaca ponasala u travi?
Malo čitam ovo vase pa sam mislio za obradu u voćnjaku umjesto tanjurača.
Jel bi to moglo ili bi se to stopalo?
Mislio sam da bi rotodrljace više pokidale pirike od tanjuraca?
Pozz
oljasi, koliko je meni poznata, a i
koliko vidim a radim s njima več par godina rotodrljača nije namjenjena za takve poslove; ona je prvenstveno namjenjena za obradu izorane brazde ako ne griješim :!:
Mislim da bi za tu namjenu trebala biti dobra freza za traktor a i jeftinija je, kolega kupio novu 2 m za 13000 kn s pdv-om
Točno tako!
Rotobrane ti fino okopaju piriku, pa samo bolje raste. Tanjurače bi ju sigurno bolje uništile.
 
B

Bobo

Guest
Kod nas na veleucilistu su i tanjurali i radili s rotodrljacom po medjuredovima u mladom vinogradu... Tanjuraca tamo nije imala sto traziti, sve se zivo radi rotodrljacom i trave nema niti najmanje.

Sto se tice rada u orano/neorano, to nije njiva po kojoj ce se traktor 15 puta voziti, i jos poslije toga kombajn i prikolice pa da ju ugaze da oranje treba. Ovo je vocnjak, kad god traktor prolazi, radi neku korisnu radnju, tako da gazenja tla nema i oranje potrebno nije.

Ne znam kako ZJ mislis da ju samo rotodrljaca okopa pa da bolje raste, jer ono sto sam ja vidio je potpuno razlicito od onoga sto ti ovdje pises :scratch
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
kume frezu frezu uzimaj,,,tero sam ju u travu visine 50cm,,,iza ostane samo zemlja sa zelenom masom,,,mila majka
 
O

oljasi

Guest
Hvala na trudu da objasnite.
Možda da probamo sa druge strane.
Traktor je 80 ks. Stroj bi morao biti bar 2.4 m širine jer su redovi široki 5 m
pa da ne moram prolaziti 3 puta.
I brzina mi je bitna da to prijedem sto prije.
Bitno mi je i to da što bolje sasijecem travu.
Pozdrav
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kupnja nove rotodrljače od 3m i odmah jedna dilema vogel noot ili maschio?vidim da svi hvale maschio,a da li tko ima iskustva sa vogel noot-om?
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
ZJ kaže:
Točno tako!
Rotobrane ti fino okopaju piriku, pa samo bolje raste. Tanjurače bi ju sigurno bolje uništile.

Rotobrane piriku fino pospreme u tlo, a tanjurače ju lijepo nasjeckaju tako da od jedne pirike druge godine imaš 20ak, pa zašto ne! ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Između talijana i švabe uvijek bi izabrao švabu(vogel noot)Treba vidjeti da li je VN original švabo ili mađarska pošto i plugove rade tamo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh