• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Andy

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
12
Andy ti zelis hidraulicno motanje sa dva klipa koje se kaci na sredu tome? Imas li plocu na koju dolaze klipovi? Ja sam vidio dvije verzije sa hidraulicnim motanjem. Jedna je sa dva klipa koji su jednoradni i druga verzija sa jednim klipom koji je dvoradni. Koja te vrsta interesuje ja ti mogu naci u roku od 15 minuta


Pozdrav kolega,
mene zanima izvedba sa dva cilindra na zglobu,plus sve što treba za ugradnju, znači cijeli set(crijeva,stup,glava,kolo upravljača itd.)
hvala lp
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Nema, vratio ju nazad i nema nikakvu kompresiju. Dali se nesto "pobrkalo" s njegovim paljenjem dok dizna nije bila montirana?

dali je stara pločica iz glave izvađena i stavljena nova ?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,290
Imam jednu pumpu dvostepenu pa me zanima ako netko možda zna nešto o njoj preko oznaka na pločici?
 

Prilozi

  • DSC_8787.JPG
    DSC_8787.JPG
    33.4 KB · Pregleda: 11
  • DSC_8788.JPG
    DSC_8788.JPG
    21.1 KB · Pregleda: 11

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
To je tandem pumpa.
Dvostepena je nekaj drugo.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,290
To je tandem pumpa.
Dvostepena je nekaj drugo.
Krivo sam se izrazio, začudilo me al našao sam sve podatke o njoj na kraju. Jedini je sad problem kako ju pogoniti kad ju ne mogu direktno zakopčati na traktor, jer orginal prirubnicu sa ležajem da mogu priključiti ne vjerujem da ću naći ako je i uopće ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Te dvije pumpe mogu "pojesti" 5...10 kW, pa je pogon preko remena upitan
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,290
Toga se i bojim a čini mi se da ni nema ležaj naprijed, a malo se i vrti lijevo
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pozdrav.
Evo mene sa jos jednim problemom. Nadam se da cu uspjeti objasniti. Dao sam diznu srediti, te kad sam ju vracao nazad (jos nije bila montirana) mali sin je stisnio prekidac za paljenje. Ne znam ima li veze njegovo paljenje dok dizna nije bila montirana, ali vise ne pali, odnosno kao da zamasnjak ne okrece. Mogu ga slobodno okretati bez da mi stvara otpor.
Ako nisi rijesio da ti pomognem???
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,166
Dakle, danas prilikom laganog okretanja na skoro ravnom cuje lagani cvrk i osta ja bez mogucnosti upravljanja.... vrti volan na prazno koliko hoces i kako hoces....
Nisam stigao danas krenuti s rastavljanjem tako da ne znam jos kaj je puklo...
ali ima li itko ideju ili iskustvo kaj je moglo puknuti-puzna osovina???
Eto peh...
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ja sam to rasklapao ali se ne secam da li tu imaju kuglice (kao kod imt 539 naprimer)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,290
Zna netko možda kako se spaja ovaj razvodnik od električnog cjepača drva sa tri proključka? Vrte mi se neke ideje po glavi i htio bih ga iskoristiti u nekom low budget projektu. Označio sam brojevima priključke pa ako ima koja dobra duša da pripomogne jer oznaka nema nikakvih na njemu.
 

Prilozi

  • DSC_8984.jpg
    DSC_8984.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 14
  • DSC_8988.JPG
    DSC_8988.JPG
    36 KB · Pregleda: 14

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pogledat cu ja danas imam li takav na mojim cjepacima, pa cu ti javiti. Al nekom logikom (mojom), taj jedan je samo kruzni tj da ide sa glavnog voda na drugi razvodnik, ali nosam siguran
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Jocc, jel taj kalač imsl feder za povrat?
Ak je, onda je to jednoradni ("kiper") razvodnik.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,290
Ne znam, dobio sam ga tako da nisam siguran. Ručica je s oprugom i povratom kad se pusti. Nije mi jasan ovaj T komad koji je došao s njim, kud ide još ulje osim u razvodnik?
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Postoji li mogucnost da taj t komad nije bio originalno tu i da je samo onako zavrnut
 

Najnoviji postovi

Na vrh