• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Mislim da je bio tu, stegnut je dobro. Budem probao pogledat kod susjeda na kalaču ako je sličan. Ako treba cilindar oprugu odustajem odmah od planova.
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Ma ne treba on nista. Moguce da je hidraulika isla sa T komada dalje negdje, na nesto skroz drugo
 

Bcs kosilica

Novi član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
6
Pozdrav drugari iz Makedonije,imam jedno pitanje ako moze neko da mi ponogne,imal sam pola kruga lufta na volanu na tomica 523 1988 god i hteo sam da stegnjem one kontre matice ispod volan ali nisam mogao posto ona velika sta je ih je sakrivala pa sam izvadil trkalo volana, pa onda ona velika matica sta je glavnata i tu vise vreteno ili puza kako zvate neznam vec se oslobodi.kad sam sve to rastavil videl sam da imase edna sajmna - podloska koja je bila od plastika a ja neznam kako i njih zovete e ta podloska je bila skrsena,drugoto bese se okej ,znaci volan je isel gore dole po malo pred da rastavim,sada jos nije skopljen ali mislim da ce ici jos vise gore dole pa zato dali je moguce da taj luft mi stvarala ta sajmna ili problema je u donji dio.Nadam se na avas odgovor , izvinite za losog srpski ali nadam se da me razumete pozdrav i hvala unapred.
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Ljudi pozdrav svima..😊
Novi sam tu i priv put sam na nekom forumu nadam se da cu se snac nekako.
Imam tomu vinkovica tv 418.Kupio sam ga nedavno i zelim ga sredi kako spada.Prvi problem je luft u srednjemu zglobu, ee sad nezz odakle krenuti da ga skinem?ako neko moze pomoci
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Ma mozes na dva nacina, zavisi da li ti je luft bas na sredini gdje su ona dva sarafa ( jedan gore, a drugi dole) ili ti je luft u "cijevi". E sad ako je prvi primjer u pitanju onda skidas volan dole gdje je puz, ona cetiri sarafa i odvrnes krajnicu od puza koja je na zglobu, zatim stavis nesto pod prvi kraj traktora, tamo gdje je motor ( da ne bi pao na nos), zatim odvrnes sarafe koji drze zglob za mjenjac, a tamo gdje su postolja za noge tj na zadnjem kraju odvrnes sarafe i eto ga. Ukoliko je drugi primjer u pitanje tj da moras da pravis sredinu ajmo je opet nazvati cijevi ( znam kako se zove, ali ne mogu se sjetiti 😂) onda nema potrebe da skidas volan, samo ona dva sarafa sa srede i sarafe koji sredu vezu za zadnji diferencijal. Opet i kod ovog slucaja moj savjet ti je da poturis sto pod prednji kraj jer je motor tezak i traktor ce se nasaditi na nos, a zadnji kraj je nezgodan i tezi zbog visoke tacke da se prevrne. Ako ti je ovaj drugi slucaj u pitanju prilikom rasklapanja na dva dijela ispast ce kardani iz sredine. Malo sam zakomplikovao ali je jednostavno. Kljuc u ruke i polako. Kad skines ide na strojnu obradu. Savjet moj su piksne na sarafima, a ako je sreda u pitanju onda plastika
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,887
-okini držače nogu, sajlu struju i ostale sitnice
-odvoji srednji dio od getribe (podloži pod motor)
-digni srednji dio sa zadnjim u zrak
-odvoji srednji dio i na stol sa njim
Dalje znaš!
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Ma mozes na dva nacina, zavisi da li ti je luft bas na sredini gdje su ona dva sarafa ( jedan gore, a drugi dole) ili ti je luft u "cijevi". E sad ako je prvi primjer u pitanju onda skidas volan dole gdje je puz, ona cetiri sarafa i odvrnes krajnicu od puza koja je na zglobu, zatim stavis nesto pod prvi kraj traktora, tamo gdje je motor ( da ne bi pao na nos), zatim odvrnes sarafe koji drze zglob za mjenjac, a tamo gdje su postolja za noge tj na zadnjem kraju odvrnes sarafe i eto ga. Ukoliko je drugi primjer u pitanje tj da moras da pravis sredinu ajmo je opet nazvati cijevi ( znam kako se zove, ali ne mogu se sjetiti 😂) onda nema potrebe da skidas volan, samo ona dva sarafa sa srede i sarafe koji sredu vezu za zadnji diferencijal. Opet i kod ovog slucaja moj savjet ti je da poturis sto pod prednji kraj jer je motor tezak i traktor ce se nasaditi na nos, a zadnji kraj je nezgodan i tezi zbog visoke tacke da se prevrne. Ako ti je ovaj drugi slucaj u pitanju prilikom rasklapanja na dva dijela ispast ce kardani iz sredine. Malo sam zakomplikovao ali je jednostavno. Kljuc u ruke i polako. Kad skines ide na strojnu obradu. Savjet moj su piksne na sarafima, a ako je sreda u pitanju onda plastika
Hvala na pomoci
Ma mozes na dva nacina, zavisi da li ti je luft bas na sredini gdje su ona dva sarafa ( jedan gore, a drugi dole) ili ti je luft u "cijevi". E sad ako je prvi primjer u pitanju onda skidas volan dole gdje je puz, ona cetiri sarafa i odvrnes krajnicu od puza koja je na zglobu, zatim stavis nesto pod prvi kraj traktora, tamo gdje je motor ( da ne bi pao na nos), zatim odvrnes sarafe koji drze zglob za mjenjac, a tamo gdje su postolja za noge tj na zadnjem kraju odvrnes sarafe i eto ga. Ukoliko je drugi primjer u pitanje tj da moras da pravis sredinu ajmo je opet nazvati cijevi ( znam kako se zove, ali ne mogu se sjetiti 😂) onda nema potrebe da skidas volan, samo ona dva sarafa sa srede i sarafe koji sredu vezu za zadnji diferencijal. Opet i kod ovog slucaja moj savjet ti je da poturis sto pod prednji kraj jer je motor tezak i traktor ce se nasaditi na nos, a zadnji kraj je nezgodan i tezi zbog visoke tacke da se prevrne. Ako ti je ovaj drugi slucaj u pitanju prilikom rasklapanja na dva dijela ispast ce kardani iz sredine. Malo sam zakomplikovao ali je jednostavno. Kljuc u ruke i polako. Kad skines ide na strojnu obradu. Savjet moj su piksne na sarafima, a ako je sreda u pitanju onda plastika
Kod mene je luft i
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Kod mene luft i u cijevi i na ovim sarafima..tako da cu morati skidati sve..samo nezz kad to sve skinem kako cu provjeriti jesu li mi kardani ispravni?
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Kada rastavis na ona dva sarafa izvadis kardan i rukom provjeris. Ne smije imati lufta. A kad ih vec skines i ako budi ok. Podmazi ih. Lakse je kada su vani
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Ljudi hvala vam puno na pomoci..bit ce jos posla oko tome pa ce te mi jos trebati..😊
 

hare_a

Novi član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
5
Pozdrav
Potrebna mi je pomoc i vase misljenje
Tomo vinkovic 732 i dvobrazni plug batuje.
Problem koji me muci je taj da mi se stalno krivi spaner ili regulator visine na lijevoj ruci priklopa ili kako se vec kaze posto nemam bas nekog iskustva.
Ovaj problem me muci duze vrijeme i vec su mi pukle dvije kuke na zatezacu.
Nisam iskusan pa sam inace bio los u stelovanju pluga ali sam istrazivao i polako se ucio tako da sad prilicno mogu ustimati plug i da traktor ne vuce, brazde dobro i ravnomjerno prevrce, osjetim i veliku razliku na opterecenju traktora u odnosu na ranije........ ali imam stalno isti problem sa ovom kukom bez obzira kako nastelim plug?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,887
Sad nećeš niš razumjeti, ali:
Moraš neutralizirati silu na španer. Plug vuče u stranu i taj mota španer! Španer mora biti opterećen na vlačnu silu.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,195
To je jasno i logicno ali na koji nacin da to napravi? Pomakom pluga po gredi lijevo desno...
P.S. sad sam shvatio zasto je to na mojem izmjenjeno (stari skemijao nesto 😀😀)
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Pozdrav..
Imam problem sa pumpom hidraulike na Tv418.Naime probija mi ulje na oni cilndar na pumpi sa koji podizem i spustam.Ja sam sve to poskidao i rastavio i sad sam na tom cilindru naisao na neku sajbicu koja mi izgleda da je pukla..ee sad posto ja nisam strucan zanima me jel ona mora biti takva ili je malo fali?i jos me zanima sta tu sve treba izminit da mi ponovo ne izbija ulje?a ujedno mi i hidraulika propada. 20210101_190839.jpg
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Oprostite al ja ne razumin vase pitanje nikako..o kojim klipovima vi pricate?
 

Najnoviji postovi

Na vrh