• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
ZG VRTLAR kaže:
To mi je stari problem, tako mi je kroz cijelu sezonu.
He, bar znaš na čemu si! ;)
Ajd ubaci koju slikicu sutra-možda uočimo riješiv problem!
Ja inače nemam takvog tla-većinom ilovasto-ali kad sam radio diplomski, bio sam kod čovjeka blizu Zg koji isto sadi jako puno salate i ima većinom dosta glinasto tlo-to se ne da fino pripremiti da se na glavu postaviš-uvijek je grudasto!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
meni je isto bio problem to štopanje na predji gredi ,kad idem prvi put jednostavno otpustim topling polugu da malo stoje više na valjku kad idem drugi put po tom istom tragu onda ih s ravnam ,dubina je 5-8 cm ovisi i o tluu i ideeee i da rotobrne su SICMA ER300 s klinovima.
da li je tko probal radit 1000 okr ja jesam u lakoj zemlji nekak i ide mada ne radim tak ,ipak 540 okr je to lakše
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Vidi se da su ti noževi dost kratki :!:
Bollje je imati iza dasku pred valjak nego naprijed...
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Kažu da se sve teške operacije rade na 540 o , a na 750 i 1000 samo lagane operacije.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
jesi li ih sve promijenio? E, ovo će biti značajna razlika u radu rotodrljače...ali će vjerojatno i traktor to osjećati... :mrgreen:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
sve ću ih promjeniti ali me već mrak poteral.ako bude po planu u sutra će biti proba ,imam namjeru spustiti valjak tak da ne idu pre duboko ,inače razlika u dužini je oko 11-12 cm
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
danas je bila proba ide super samo sam moral spustiti valjak do kraja jer je inače išlo do kine :D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas rasturao sa rotodrljačom najviša brzina 8.5 km/h
a tu je video dok sam išao 4.0km/h i 5.0km/h
a dalje sam mazao 8.5km/h
ide super pripremao sam za grašak
dečki samo 1 prohod







 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
dobroo jee! jel to za stočni grašak?
gdje si nabavil sjeme i dal ide za zrno?
ja valjda odustajem od graška
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Po mome je to presipko jer ako zableba jaka kiša stvoriti će pokorica kroz koju biljka teško ili nikako ne niče.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
jd4755 kaže:
Po mome je to presipko jer ako zableba jaka kiša stvoriti će pokorica kroz koju biljka teško ili nikako ne niče.

Istina, jedne godine smo na jednom malom komadiću posijali zob i odma nakon sjetve je pala kiša, ni pola nije izniklo...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
tu zemlju bi usitnil i sa drvenom frezom,probaj ti to napraviti na ilovači.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
ima li tko hrabrosti napisati pošto se radi uslužno frezanje u kn / ha ili bilo koji cijenik ?
imam par mušterija a pojma nemam o cijenama. Thenk !
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo i ja sam malo rotirao u ponedjeljak pa kasnim sa slikama i testirao rotodrljače 300 i traktor i sve ide kako ja hoču na 8-10 km/h
i411102_Slika019.jpg
i411101_Slika018.jpg
i411121_Slika024.jpg
i411120_Slika021.jpg
out.php/i411100_Slika017.jpg[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh